Замість московських — українські: як у техколеджі передали 300 книжок для військових

Замість московських — українські: як у техколеджі передали 300 книжок для військових
  • Студенти та викладачі Вінницького техколеджу зібрали близько 300 книжок для військових.
  • Яка мета ініціативи та як її реалізовували — розповідаємо.

У Вінницькому технічному фаховому коледжі близько місяця тривала благодійна акція — студенти та викладачі зібрали майже 300 книжок для поповнення однієї з військових бібліотек, що дислокується у місті. Метою акції було оновлення бібліотечного фонду — замість застарілої радянської літератури передбачалося передати актуальні видання українською та іншими мовами світу.

— Наші студенти зібрали 300 книжок для військової бібліотеки, частина якої дислокується у нас, у Вінниці. Ми продовжимо цю акцію у вересні, але вона вже матиме назву «Кожен студент — книгу для військових», — розповідає директорка техколеджу Світлана Василюк.

Відео дня

Такий формат акції відбувався у навчальному закладі вперше. Проте, як зазначають працівники коледжу, ще раніше вони вже реалізовували ініціативи з поповнення бібліотечних фондів Вінниці.

Цього разу студенти охоче приносили книги. Долучалися й викладачі, а директорка особисто передала аж 30 книжок. Серед зібраного — художня література, історичні праці, класика як українська, так і зарубіжна.

Замість московської — українська

Ініціатива належить військовому, начальнику клубу однієї з військових частин Віталію Кирницькому. Як він розповідає, раніше військові бібліотеки були наповнені літературою московського політвидаву, яка нині втратила актуальність і була списана.

— Проте бібліотека існує і потрібна Збройним Силам України, тому що це один із елементів морально-психологічного відновлення. Особливо під час ротації особового складу, коли хлопці повертаються з виконання бойових завдань, їм потрібно трохи перезавантажитися. І дехто з них у книгах знаходить моральне задоволення, душевну рівновагу, — зазначає Кирницький.

Оскільки наразі пріоритетом є озброєння, техніка тощо, виникла ідея підтримати життєдіяльність бібліотеки іншими способами.

— Тому ми звернулися до коледжу з проханням підтримати ініціативу. Вони з великим задоволенням відгукнулися. І ось ми бачимо результат — понад 300 книжок поповнять нашу бібліотеку, — говорить військовий.

Бібліотека, яка розташована на території військової частини, має читальну залу та постійно оновлюється. Її очолює членкиня Національної спілки письменників України Зоя Красуляк. У бібліотечному фонді вже є й її власні книжки, а зараз до колекції додалися ті, що зібрали студенти.

Крім того, як розповів військовий, зараз у читальній залі проводять різні заходи, до яких активно долучаються військові.

— Іноді військові просто просять дозволу прийти до бібліотеки, щоб посидіти в тиші. Це також є одним із елементів психологічного розвантаження, — ділиться Віталій Кирницький.

Символічні закладки ручної роботи

Окрім книг, викладачка техколеджу Дар’я Масловата вручну виготовила тематичні закладки для читачів. Майстриня має понад 15 років досвіду у скрапбукінгу.

— Останні 10 років у мене на це не вистачає часу. А тут просто захотілося до книжок додати ще й закладки, бо справді, коли читаєш, їх часто бракує. Я взагалі не люблю читати, але моя книжкова полиця часто поповнюється новими класними виданнями. Класно, що можна так поділитися, — розповідає викладачка.

Закладки створені на картоні, з малюнками. Деякі з них — із зображенням голубої синички, яка асоціюється з українським прапором, з незалежністю.

— А інша — мухомор, бо ми всі маємо право бути досконалими у своїй недосконалості, — ділиться Дар’я.

Усього майстриня власноруч створила близько 13 закладок.

За словами організаторів, такі ініціативи дуже важливі, і їх продовжуватимуть підтримувати. А попереду — вересень і наступний етап акції: вже з новою назвою, але з тією ж ідеєю.

 

Читайте також:

Чи карали ви свою дитину за оцінки? Ми запитали вінничан

У 18-му ліцеї відроджують давнє мистецтво бісероплетіння

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up