У Вінниці відбувся mini EdCamp — (не)конференція для учителів, що хочуть змінити освіту

У Вінниці відбувся mini EdCamp — (не)конференція для учителів, що хочуть змінити освіту
  • 30 березня школа-гімназія № 1 приймала  більше 150 учителів з Вінниці, Вінницької області, а також педагогів із Дніпра, Тернопільської, Одеської, Київської та інших областей.
  • Педагоги самі себе називають білими воронам, адже хочуть змінити освіту й тому приїжджають на подібні заходи, щоб за короткий час отримати максимум корисної інформації.
  • Генеральний медіа-партнер mini EdCamp —  RIA/20хвилин

Один із координаторів mini EdCamp у Вінниці, учитель фізики і інформатики із с. Лучинець Мурованокуриловецького району Микола Заболотний розповів, що EdCamp — це можливість професійного зростання вчителів.

Микола Заболотний проводив длуя учителів дискусію на тему «П'ять кроків до нової української школи». Фото В. Мілецький

Чому (не) конференція?

— Ми додержувалися основних принципів (не)конференції:  безкоштовність, незалежність, вільна ініціатива та співпраця «Give-Get» («Дай, якщо можеш — Візьми, якщо хочеш»), — сказав Микола Заболотний. — Також шукали спонсорів та партнерів для проведення заходу і нам це вдалося.

Вчителька праці із Калинівки мріала потрапити на EdCamp. Організатори заходу проводили конкурсний відбір учасників.
П'ятикласники із гімназії № 1 читали реп про EdCamp

Іван Стромило, координатор mini EdCamp 2018, вчитель інформатики школи № 35, пояснює, чому такі заходи називаються (не)конференціями. — Все відбувається досить неформально. Наприклад, діє «закон про дві ноги». Тобто, якщо тебе не зацікавила тема дискусії чи лекції, то можеш встати і піти на іншу лекцію чи відвідати майстер-клас, — сказав Іван.

Відео дня
Учителі самостійно формують програму заходу. кольорові стікери слугують для голосування

—  Також учителі самостійно формували програму (не)конференції, пропонували теми, якими вони хочуть поділитися. А учасники і учасниці голосували кольоровими стікерами, —  додав координатор.

Вчителі пропонують свої теми для обговорення. Загальна тема заходу «П'ять кроків до НУШ (нової української шокли)»

Тетяна Черниш, вчителька початкових класів школи № 23, вважає, що Едкемп —  це нові знайомства, а також зустрічі з цікавими людьми, маса позитивних емоцій і корисний досвід.

—  Коли бачиш, з яким захопленням спікери розказують про свою роботу, запалюєшся від них, —  сказала Тетяна.

Тетяна Черниш відвідала сесію про те, як створити комфортне середовище у класі

Координатор Сергій Пойда вважає, що багато чому можуть научити учні, тому проводив майстер-клас разом із своїм сином Богданом. Вони розповідали про використання гри Майнкрафт для навчання.

НУШ (нова українська школа) —  Нормальна українська школа

Кординатор (не)конференції Сергій пойда (справа) вручає подяки та сертифікати учасникам
З ранку до вечора вчителі інтенсивно навчалися на майстер-класах, аби потім творити у школі. Фото В.Мілецький
Програма була насиченою, вчителі повинні були обирати спікерів згідно своїх інтересів
Фото В.Мілецький

Директор Тернопільскьої школи-ліцею № 6 Олександр Остапчук розповів про те, як у них організовано навчання, що немає традиційних шкільних лінійок, натомість є незвичні шкільні щоденники і можливість заробити 100 гривень за відмінні оцінки.

Креативний директор школи-гімназії із Тернополя Олександр Остапчук дав багато порад для практичного втілення у школі

Наталія Копняк, викладач Вінницького педагогічного університету, ділилася інформацією про створення електронних робочих аркушів. А Олег Пуствойт, учитель інформатики із Одеси, вважає, що у кожному класі можна знайти надзвичайно талановитих дітей. Олег розповів, як об'єднати «неофізіків» і творчих «неоліріків», закохати їх в інформацію і зацікавити багатством світів один одного.

Вчителі захопленно працювали на майстер-класах і дискусіях. Фото В. Мілецький

Влад Качур зібрав повний аншлаг на майстер-класі про холістичний підхід у освіті.

Влад Качур проводив практичний майстер-клас з елементами тренінгу
На майстер-класі учителя іноземних мов гімназії № 6 Влада Качура. Фото В. Мілецький
Владислав Качур

Родзинкою едкемпів є так званий «ефект довгого хвоста», адже після завершення заходу педагоги продовжують спілкуватися з новими друзями-учителями у соцмережах, навчатися один в одного і потім зацікавлювати учнів.

Світалан Попель, вчителька інформатики і математики,  приїхала із с. Вишнівчик Тернопільської області, щоб поділитися досвідом успішного проектування. Її спільний з учнями проект привів аж до Брюсселю
Співпраця буде продовжуватись
Фото В. Мілецький
Анатолій Корнієнко, вчитель робототехніки із київської гімназії А+ приїжджав на EdCamp разом із створеним ним роботом

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Безпілотники, названі на честь полеглих захисників з Мурованокуриловецької громади, посилюють українське військо 20:17 Вихованцям «Паростка» влаштували концерт «Музична весна» та конкурс «Відгадай мелодію» 20:02 Вінницькі лікарі пересадили серце від померлого донора 19:05 Призначають додатковий поїзд «Київ — Кам'янець-Подільський» на пікові дні квітня і травня Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 18:05 Заклади Вінниці: найцікавіші кав'ярні, кнайпи та кафе міста (партнерський проєкт) 17:48 У Вінниці оновлюють в'їзні знаки. Роботи стартували на Немирівському шосе 16:33 У більшості справ жертвами є діти: як на Вінниччині судять за сексуальне домагання та насильство? 16:30 У ДТП загинув 33-річний жмеринчанин Сергій Бондар, який десять років боронив Україну 16:16 З Бару, Немирова і Калинівки: люди, яких знає Україна та світ. Частина 2 photo_camera 16:03 У Глухівецькій громаді стався конфлікт між місцевими жителями та поліцією 15:31 Які зарплати у керівництва вінницької Нацполіції? Про їх фінанси дізналися з декларацій 14:35 Вінниця отримала свій "Google-офіс": що там особливого? (Новини компаній) 14:31 Релакс-запис, чай і храм: як учні вінницького автоінструктора складають іспит з першого разу? play_circle_filled photo_camera 14:02 Чоловік у Могилів-Подільському побив колишню дружину на очах у доньки 13:05 «Вінницяпобутхім» передали Фонду держмайна: кінець російського впливу чи початок нової гри? 12:04 Гори сміття виросли біля лікарні: Калинівка б'є на сполох play_circle_filled 11:02 Викрили схему розкрадання на закупівлі армійських ліжок на Вінниччині. Держава втратила 2,7 мільйона play_circle_filled 10:40 Де відсвяткувати день народження дитини? Добірка найкрутіших місць Вінниці (партнерський проєкт) 10:08 Оформив «бойові» за тил: на Вінниччині військовому світить до восьми років за махінації з виплатами
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up