У МОЗ видали нову постанову про карантинні правила у школах

У МОЗ видали нову постанову про карантинні правила у школах
  • Міністерство охорони здоров'я видало нову постанову про карантинні правила у школах.
  • Зокрема, учням дозволяють бути на уроках без масок, а вчителям рекомендують використовувати захисні щитки.

Відповідний документ з’явився на сайті міністерства. Постанова містить нові вимоги до організації освітнього процесу, яких мають дотримуватись директори шкіл, учні та вчителі у новому навчальному році з метою запобігання поширенню COVID-19.

Чи мають учні та вчителі бути в масках

У МОЗ зазначають, що учні початкової школи можуть пересуватись приміщеннями школи та відвідувати уроки без захисних масок. Водночас школярі від 12-ти років повинні їх використовувати, але лише на перерві.

А вчителям рекомендують під час проведення уроків використовувати захисний щиток, який треба щодня дезінфікувати, згідно з інструкціями виробника.

Відео дня

Окрім того, персонал школи має заходити зранку до приміщення лише за умови використання засобів індивідуального захисту (респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот).

Якщо у когось зі співробітників виявили підвищену температурою тіла понад 37,2 ºС або інші ознаки COVID-19, то його не зможуть допустити до роботи.

Що робити, якщо в учня виявили ознаки COVID-19

У разі виявлення ознак коронавірусу в учня/учениці, він /вона повинен одягнути маску. Окрім того, його/її мають ізолювати у спеціально відведене приміщення закладу та поінформувати батьків.

Після вилучення учня з симптомами інфекційної хвороби в класі, де він перебував, потрібно провести провітрювання поза графіком та дезінфекцію поверхонь.

У разі підтвердження випадку COVID-19 в одного з учнів, всі інші діти відповідного класу повинні піти на самоізоляцію.

Інші карантинні правила у школах

Що змінилося й лишилося без змін (нові пункти виділені жирним):

  • Керівник закладу освіти повинен забезпечити інформування учасників освітнього процесу щодо вакцинації, профілактики хвороб та протидії поширенню COVID-19.
  • Знімається вимога допуску працівника лише після проведення термометрії. Водночас лишається вимога не допускати працівника в разі температури вище 37,2 і ознак респіраторного захворювання. Також якщо вчитель виявив удома, що в нього / неї температура вище 37,2, потрібно попередити про це безпосереднього керівника та не виходити на роботу. Також необхідно звернутися по медичну допомогу;
  • Батьки можуть заходити в школи за умови використання засобів індивідуального захисту, проведення термометрії безконтактним термометром, попереднього узгодження з керівником закладу освіти.
  • Працівники мають використовувати маски під час спілкування одне з одним.
  • Учні 1-4 класів можуть пересуватися школою без масок, для учнів, старше 12 років, носіння масок під час пересування — обов’язкове.
  • Як і раніше, на уроках учителям рекомендують використовувати захисні щитки.
  • Вчителі перед уроками опитують учнів щодо самопочуття та ознак респіраторних захворювань. Якщо такі ознаки виявляють за відсутності батьків, учень одягає маску та має бути тимчасово ізольований в спеціально відведеному для цього приміщенні. Також про це інформують батьків та спільно з ними вирішують, чи скеровувати дитину до медичного закладу. Приміщення, де виявили дитину з ознаками хвороби, провітрюють та проводять там дезінфекцію поверхонь.
  • Якщо в учня виявили COVID-19, усі його / її однокласники потребують самоізоляції.
  • Рукавичками масками, респіраторами або щитками, а також окулярами мають бути забезпечені працівник на видачі їжі та працівник, який проводить розрахунок.
  • Загалом усі працівники мають бути забезпечені масками з розрахунку 1 на 3 години роботи.
  • Директор відповідає за те, щоб у медичному пункті школи були необхідні засоби та обладнання (безконтактні термометри, дезінфектори, антисептики для рук, засоби особистої гігієни та індивідуального захисту).
  • Також директор розробляє маршрут та розклад, за яким учні приходять у школу. Це потрібно зробити так, щоб уникнути скупчень. Наприклад, у розкладі занять необхідно передбачити можливість різного часу початку та закінчення занять (перерв) для різних класів та груп. За можливості, проводити деякі заняття на свіжому повітрі.
  • На всіх входах до школи необхідно створити місця для дезінфекції рук. Місця для обробки рук позначаються яскравим вказівником про правила та необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка тощо).
  • У туалетах повинні бути рідке мило та паперові рушники (або електросушарки для рук) . Використання багаторазових рушників заборонено.
  • Основним засобом гігієни рук має бути миття рук з милом. Антисептичні засоби треба використовувати лише за браком проточної води з милом. Також не рекомендується замінювати миття рук з милом або оброку антисептиками на протирання вологими антисептичними серветками.
  • Наприкінці робочого дня потрібно провести дезінфекцію поверхонь (зокрема й, дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо).
  • Після кожного уроку проводити провітрювання класу протягом 10 хвилин.

 

Читайте також:

У Кабміні заявили про посилення карантину. Що відомо про обмеження?

На Вінниччині виявили 25 випадків штаму «Дельта». Прийшла офіційна відповідь

У Гайсині спалах коронавірусу «Дельта»? Зразки відправили в Лондон

З 1 жовтня скасовують «карантинні» субсидії. У кого залишаться пільги 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Ols Kat

    я прям представил себе жидкое мыло и полотенце в туалете сельской школы

keyboard_arrow_up