«Потрібно вміти говорити так, як треба» - прокоментувала проведення олімпіади семирічна дівчинка

«Потрібно вміти говорити так, як треба» - прокоментувала проведення олімпіади семирічна дівчинка
  • З 18 по 19 квітня у педуніверситеті пройшла всеукраїнська олімпіада з української мови за професійним спрямуванням.

  • Учасники приїхали до Вінниці з Харкова, Запоріжжя, Одеси, Кривого Рогу, Львову тощо. Загалом — 118 учасників.

Студенти показували свої знання в межах двох турів — письмового та усного. Письмові завдання оцінювались найбільшою кількістю балів — 80. А за усний тур учасники могли отримати 20 балів, під час публічного виступу на одну з тем протягом 7 хвилин.

Урочисте відкриття олімпіади, за коментарями студентів, дало змогу зібратись тим, хто хвилювався, послухати університецький хор, подивитись виступи танцювального ансамблю та… пограти іграшковими єдинорогами.

Відео дня

Серед юрби студентів журналісти помітили і маленьку дівчинку, що, на відміну від сусідок, звичайно анітрохи не хвилювалась, а лише піднімала настрій учасниками своєю допитливістю та іграшками.

— Дуже подобається українська мова, бачу як хвилюються перед початком дівчата, що сиділи біля мене, дуже сподобалось як співав хор, і ще те, як тут багато людей, є з ким поговорити — розповіла маленька Аннушка з Дніпра (7 років)

Після олімпіади дівчинка, посміхаючись, пообіцяла, що як виросте, обов’язково буде брати участь у таких олімпіадах, щоб ще краще вчити українську мову. Адже потрібно вміти говорити так, як треба.

Учасниця олімпіади Анна Власюк, другокурсниця — журналістка, що сиділа поряд з маленькою Анею, хоч і мала перемінливий настрій, була також рада спілкуванню з дівчинкою та зазначала, про важливість проведення таких олімпіад.

— Особисто для мене конкурс такого рівня став новим етапом у вивченні української мови «професійного ґатунку», — коментує студентка. — Адже журналіст — своєрідний комунікатор між владою та суспільством, інструментами якого є грамотність та майстерне володіння словом. Було цікаво та водночас хвилююче приймати гостей з усіх куточків України. Найбільшою приємністю все ж стало знайомство зі своєю тезкою — маленькою Ганнусею, що приїхала з дощового Дніпра з мамою-викладачем та підіймала настрій присутнім упродовж усієї урочистої частини. 

Окрім дівчат можна було помітити і учасників у військовій формі, курсанти Житомирського військового інституту також приїхали до Вінниці спробувати свої сили.

Севельєва Ірина та Артур Лозівський говорять, що така олімпіада повинна популяризуватися ще більше, адже це перевірка знань нашої державної мови, не тільки вміння висловлювати думку, але і дізнаватися усі нюанси правопису. І кожен українець, на нашу думку, повинен володіти мовою якнайкраще та збагачувати її. Курсант Ірина перед олімпіадою, все ж трішки хвилювалася, а ось Артур говорив, що «нащо?», адже у цьому немає сенсу.

Із закінченням урочистої частини учасники розійшлися по аудиторіям, склали всі свої смартфони перед викладачами, маючи перед собою тільки ручки та воду. З викладачами-модераторами з цікавості нарахували в одній аудиторії 33 смартфони, «щоб все було чесно».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

— Було шість груп завдань зорієнтованих на норми орфографії, пунктуації, на оформлення ділових паперів, редагування наукового тексту, — прокоментувала після написання роботи Тетяна Олійник. ( як пізніше стало відомо, студентка отримала перемогу в олімпіаді — авт.). — Останнє завдання — творча робота, потрібно було скласти твір про правду, аргументуючи це прикладами з літератури, мистецтва або історії. Я задоволена тим, як впоралася, проте з хвилюванням чекаю завтрашнього ранку, коли з’являться результати першого туру. Для виконання завдань я використала майже всі призначені три години. Особисто мені сподобалася така «міжрегіональність», бо є щось важливе й приємне в тому, що люди зі всієї України змогли з’їхатися до нашої Вінниці.

По закінченню олімпіади  учасників та переможців нагородили грамотами та спеціальними призами.

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 На Вінниччині посівна в розпалі: кукурудза, соняшник і гречка вже в землі 19:45 У Бабині на Вінниччині колишній палац Ярошинських перетворили на житловий будинок 19:27 Змагання присвятили Назарію Гринцевичу із позивним «Грєнка» та іншим загиблим «азовцям» photo_camera 18:17 Поблизу села Щітки сталася серйозна аварія. Водій ВАЗу загинув, ще п'ятеро — травмовані play_circle_filled Від читача 14:59 Регіональний форум «10 років. Пробація – майбутнє зараз» у Вінниці 18:03 Травень ллє дощем, а влітку — спека до +40°C: синоптики попереджають про погодні гойдалки 17:10 «Справжній патріот і тато з великим серцем»: у Сокільці попрощалися з Героєм Костянтином Плахотніком 16:03 У Подільському онкоцентрі відкрили нове онкогематологічне відділення 15:05 У Вінниці презентували поштову марку на честь українських матерів 14:09 Вінницькі рятувальники вдосконалюють навички розмінування з дронами 13:13 Сплав на каяках, йога та велопробіг: безплатні заходи у травні для ветеранів та їхніх родин 12:22 У Могилів-Подільському районі сімейна сварка ледь не закінчилась трагедією play_circle_filled 11:56 АРМА шукає управителів для двох спиртзаводів Жеваго на Вінниччині: хто зможе взяти на себе активи? 11:25 Під час пиятики в Шаргороді чоловік побив знайомого ногою по голові 11:11 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 09:55 Книжковий фестиваль у Вінниці: що пропонує VinBookFest play_circle_filled 09:15 Травень - місяць обізнаності про меланому: чому варто обстежити родимки і де це зробити у Вінниці (партнерський проєкт) 08:52 У Вінниці попрощаються з полеглим воїном Юрієм Білим 08:12 Сьогодні Всесвітній день руху для здоров’я. Історія, заборони та прикмети 10 травня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up