Отримання вищої освіти за спеціальністю "Комп'ютерні науки" в Уманському НУС (прес-служба університету)

Отримання вищої освіти за спеціальністю "Комп'ютерні науки" в Уманському НУС (прес-служба університету)

У неповторному краєвиді, що вражає своєю живописністю, у місті Умань, поруч з відомим у всьому світі дендропарком «Софіївка», розташований один з найстаріших закладів вищої освіти України

Уманський національний університет садівництва (https://www.udau.edu.ua/). Його літопис ведеться ще з 1844 року, від створеного у м. Одеса Головного училища садівництва, завданням якого було готувати висококваліфікованих садівників і досвідчених науковців у галузі садівництва. 

В університеті діють шість факультетів, серед яких факультет економіки і підприємництва (https://ef.udau.edu.ua/). Кафедра інформаційних технологій (https://it.udau.edu.ua/) входить в структуру факультету економіки і підприємництва Уманського національного університету садівництва і завжди займає провідне місце у загальноуніверситетському рейтингу, має міцні навчальні традиції та досвід у підготовці фахівців зі спеціальності 122 – «Комп’ютерні науки» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти.

Освітні програми «Комп’ютерні науки» бакалаврського та магістерського рівня спрямовані на підготовку фахівців, які володіють глибокими знаннями, а також базовими й професійними компетентностями в галузі інформаційних технологій, що направлені на здобуття студентом навичок науково-дослідницького, проєктно-конструкторського та інноваційного характеру в галузі сучасних комп’ютерних систем, здатності до самостійної постановки і вирішення завдань науково-практичної діяльності у науково-дослідних і виробничих організаціях.

Особлива увага сконцентрована на формування та розвиток професійної компетентності для здійснення діяльності у галузі інформаційних технологій з урахуванням сучасних вимог. Акцент робиться на формуванні та розвитку професійних компетентностей у сфері інформаційних технологій; вивченні концептуальних засад моделювання інформаційних систем, проєктування складних інформаційних систем, управління ІТ-проєктами, впровадження інформаційних технологій в агропромисловий комплекс. 

Для забезпечення навчально-наукової роботи кафедра обладнана п'ятьма комп'ютерними класами по 15-20 місць. Технічну та програмну підтримку роботи комп’ютерів кафедри забезпечує інформаційно-обчислювальний центр зі штатом техніків та інженерів-програмістів. Всі аудиторії забезпечені Інтернетом та всім необхідним для занять програмним забезпеченням. При потребі, для проведення лекцій та практичних занять використовується сучасні проєктори та інтерактивні дошки.

На кафедрі інформаційних технологій працює 13 викладачів, з них 3 професора та 10 доцентів. Випускники отримують ґрунтовну систему знань у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, програмування, системних досліджень, використання основного інструментарію штучного інтелекту, методів проєктування інформаційних систем керування, а також набувають практичного досвіду з розробки, впровадження та супроводу інформаційних систем і технологій у різних сферах людської діяльності.

Кафедра інформаційних технологій активно співпрацює з стейкохдерами (підприємствами, які зацікавлені у розвитку кафедральних освітніх програм), залучає їх до оновлення освітніх програм, оновлення навчальних курсів, викладання. 

Стейкхолдером  кафедри є компанія RIA Media – найбільша регіональна медіа-компанія в Україні (https://ria.media/), яка допомагає вирішувати маркетингові завдання локального бізнесу. RIA Media — лідер за охопленням аудиторії у Вінницькому, Хмельницькому та Тернопільському регіонах. До складу компанії входить інтернет-видання "20 хвилин", друковані видання
RIA-Вінниця, RIA+ Тернопіль, RIA-Козятин, інтернет-довідник ТОП20 та інші. Партнери RIA - маркетплейси AUTO.RIA, DIM.RIA, RIA.com, AUTOMOTO.UA, радіостанції ВІННИЦЯ – Хіт FM, Байрактар, ROKS, KISS FM, Мелодія, Наше радіо, ОКЕЙ FM та інші. Сумісно з RIA Media створено сайт для популяризації та навчання веб-аналітиці (https://analytics-ria.com/). 

Інший стейкхолдер кафедри - компанія "АГРО-ПРОМСЕРВІС" (https://agropromservis.net.ua/), яка є одним з найбільших вітчизняних розробників та виробників мікропроцесорних пристроїв і програмного забезпечення для доїльного обладнання.

Стейкхолдером кафедри також є ПрАТ "Технолог" – підприємство фармацевтичної промисловості, яке входить до складу групи компаній "LEKHIM". Головним напрямком розвитку підприємства є розробка і впровадження технологій виробництва таблеток, вкритих оболонкою.

Саме тому наші випускники гарантовано працевлаштовуються і можуть обіймати посади: 

 • ІТ-інженер;
 • інженер із захисту інформації ІТ-директор компанії чи ІТ-керівник;
 • підрозділу;
 • ІТ-спеціаліст;
 • аналітик комп'ютерних систем (аналітик бізнес-процесів);
 • тестувальник/інженер служби якості;
 • програмного забезпечення;
 • системний інтегратор, архітектор, адміністратор;
 • адміністратор баз даних, комп'ютерних мереж;
 • фахівець з розробки веб-сайтів, мобільних додатків, систем обробки даних, комп'ютерних ігор, net-розробник;
 • адміністратор бази даних;
 • інженер-програміст;
 • інженер із застосування комп'ютерів.

Випускники кафедри інформаційних технологій мають чудові реальні перспективи працевлаштування. І не лише в Україні - чимало випускників кафедри працюють в інших країнах світу. Специфіка професії дозволяє працювати віддалено, мати гнучкий робочий графік.

Для вступу на спеціальність 122 – «Комп’ютерні науки» потрібні сертифікати ЗНО: 

 1. Українська мова – мінімальний бал: 130 (бюджетна пропозиція), 100 (небюджетна пропозиція); 
 2. Математика – мінімальний бал: 130 (бюджетна пропозиція), 100 (небюджетна пропозиція); 
 3. Історія України або іноземна мова або біологія або географія або фізика або хімія  – мінімальний бал: 130 (бюджетна пропозиція), 100 (небюджетна пропозиція).

У нас яскраве студентське життя: проводяться різноманітні культурно-масові, просвітницькі, спортивні заходи, конкурси – це ще одна велика яскрава сторінка студентського життя, яку ви можете для себе відкрити.

Усі іногородні студенти забезпечуються комфортабельним гуртожитком.

Приходьте до нас. Ми допоможемо вам стати конкурентоспроможними, кваліфікованими фахівцями, справжніми професіоналами своєї справи, успішними людьми! 

Більш детальну інформацію Ви можете отримати за посиланнями:
Кафедра інформаційних технологій: it.udau.edu.ua
Уманський національний університет садівництва: www.udau.edu.ua
Факультет економіки і підприємництва: ef.udau.edu.ua
Instagram: it_unus_official
Facebook: it_unus_official

keyboard_arrow_up