Артур Кочарян, академічний директор мережі шкіл ThinkGlobal, стверджує, що у школі можуть і знають, як виховати амбіційну, самодостатню молоду людину, яка чудово орієнтується у реальному світі, знає його закони, мислить глобально, вирішує глобальні проблеми, при цьому задовольняючи свої власні потреби.
— На уроках математики діти рахують кількість шпалер, які необхідні, щоб обклеїти кімнату, скільки грошей потрібно батькам покласти на депозит під певний відсоток, щоб через 15 років отримати певну суму, — сказав Артур Кочарян.
Крістіна Русанівська, керівник з підтримки та забезпечення якості роботи шкіл ThinkGlobal, розповіла про розклад занять у школі, програми, відсутність оцінювання, де беруть і навчають викладачів, викладання предметів англійською мовою, демократичну атмоферу і інші особливості школи.
У класі може бути максимум 14 учнів.
Навчальні програми — на 100 відсотків є авторськими. Усі матеріали занять доступні студентам онлайн.
Англійська мова — у 1-3 класах 5 занять на тиждень, у 4-6 класах — 6 занять. Крім того, кожен 7-й урок з будь-якого предмету проводиться англійською мовою. Тому викладачів без знання мови у школі немає.
Діти вивчають психологію.
Між уроками — великі перерви, які зазвичай проходять на свіжому повітрі.
Оцінювання проводиться у текстовій формі (бесіди, зустрічі). А також є оригінальна ігрова форма для оцінювання. Учні за роботу на уроці отримують так звані XP, а за більші досягнення — кепси. Потім вони можуть їх обміняти на цінні призи — ґаджети, або накопичити на екскурсію чи подорож.
Допомога асистентів та менторів (наставників)
Домашні завдання направлені на підтримку якості спілкування з родиною. Наприклад, одним із домашніх завдань для учнів 3-го класу було обговорити з батьками питання «Чи були у Колобка шанси на виживання?». А самостійна робота означає вміння самостійно працювати.
Під час осінніх та весняних канікул школа Think Global працює у режимі факультативних занять.
У школах працює система відеоспостереження. Батьки у будь-який момент можуть подивитися онлайн, як працює їх дитина на уроці.
Наталія Фасоля, вчителька української мови Якушинецької школи-гімназії, вважає, що альтернативні школи зараз набувають неабиякої популярності. Каже, що побачила позитиві аспекти для студентів шкіл (учнів усіх класів у школах ThinkGlobal називають студентами — авт.). Це гарні сучасні приміщення, ґрунтовне матеріальне забезпечення, збільшення кількості годин на вивчення англійської мови та психології.
— Найбільше мене зацікавили можливості професійної діяльності і розвитку учителя. Адже обіцяють можливість працювати за власними програмами, більше простору для творчої діяльності, вищу заробітню плату, — сказала Наталія. — У Києві учитель у такі школі отримує близько 20000 грн. Чесно кажучи, не впевнена, що у Вінниці буде буде така ж сума.
Також вчителька каже, що є нюанси, які суттєво відрізняють звичайну загальноосвітню школу від альтернативної. Це проходження вчителями двічі на рік сертифікації та укладання договору.
— Слухаючи пана Артура, я зрозуміла, що у школи є чітка стратегія розвитку, відібраний і мотивований персонал і підґрунтя для створення умов для розвитку дітей.
На створення навчальних місць потрібні неабиякі кошти. Це мінімум 700-1000 $ на одного учня. Мережа шкіл пропонує франчайзинг для тих, хто бажає відкрити школу.
Батьки мають сплачувати приблизно 5500 грн на місяць (с вересня по травень), у вартість входять фрукти та печиво, також існує разовий вступний внесок 7000 грн. Обіди і полуденки необхідно сплачувати окремо. Планується, що харчування забезпечуватиме кейтерингова компанія, наприклад, зараз обід у Київських школах ThinkGlobal коштує біля 47 грн.
Організатори школи ThinkGlobal впевнені, що у Вінниці школа відкриє свої двері 1 вересня 2018 року. До прикладу, подібна школа у Тернополі старувала у липні 2017 року і вже у жовтні там навчалося 56 учнів.
Відео про школу:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 12 від 19 березня 2025
Читати номер
Наталия Медюк