Школи Вінницької області перевірили спеціалісти. Вони з'ясовували, чи виконані рекомендації МОЗ.
Деякі заклади й досі не готові приймати учнів: немає власних харчоблоків, достатньої кількості посуду та дезінфекторів.
Станом на 27 серпня, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області перевірили 746 закладів загальної середньої освіти. Порушення виявили у 169 (23%) школах. Про це у фейсбук пише голова вінницької ОДА Сергій Борзов.
Далі детально вказуємо, де та який недолік виявили під час перевірки:
Вісім закладів не мають власних харчоблоків: приватний заклад «Амадея», приватна школа «ХАБ СКУЛ» м. Вінниця, Кузьминецька ЗОШ І-ІІ ст. Барського району, СЗШ с. Косаново Гайсинського району, СЗШ № 2,3, ЗНВК №9 та Іваньковецька філія ЗНВК №9 Козятинського району.
Харчоблоки 20 шкіл в недостатній кількості забезпечені холодильним обладнанням у Барському, Вінницькому, Гайсинському, Жмеринському, Могилів-Подільському, Мурованокуриловецькому, Піщанському та Погребищенському районах.
25 шкіл недостатньо забезпечені столовим та кухонним посудом у місті Вінниця, Вінницькому, Козятинському, Могилів Подільському, Мурованокуриловецькому, Піщанському районах.
Недостатньо забезпечені, на час перевірки, засобами індивідуального захисту працівники харчоблоків у Хмільницькому та Оратівському районах.
Лише 427 (57%) шкіл мають власні медичні пункти, а 134 школами укладені угоди з лікувально-профілактичними установами на обслуговування медичними працівниками.
Залишається не вирішеним питання медичного обслуговування школярів в 185 школах Гайсинського, Жмеринського, Козятинського, Крижопільського, Літинського, Оратівського, Піщанського, Погребищенського, Томашпільського, Хмільницького районів.
Відео дня
Не підготовлені ізолятори для тимчасового перебування осіб з підозрою на захворювання коронавірусною хворобою у 51 школі, з них у Хмільницькому районі — 23, Жмеринському — 16, Тростянецькому і Погребищенському по 4, Могилів Подільському районі — 3, Томашпільському — 2, Немирівському, Барському та м. Вінниця (приватна школа «ХАБ СКУЛ») по 1.
У 7 школах Теплицького району, враховуючи їх безпосередню близькість до лікувального закладу, укладені угоди з ФАПами на оренду приміщень під ізолятор.
У 32 закладах освіти Хмільницького району, 14 — Крижопільського та 13 — Піщанського районів не розроблено алгоритм дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаної з реєстрацією випадків захворювання на COVID-19;
Не обладнані на входах до закладу місця для обробки рук антисептиками в 32 школах Хмільницького району, 7— Піщанського, по 1 в Оратівському та Немирівському районах.
Не проведено відповідна розмітка для розділення потоків учнів в 32 школах Хмільницького району, 10 — Погребищенського і 2 — Томашпільського.
Не створено достатній запас засобів індивідуального захисту, в т.ч. захисних щитків для працівників, в 32 школах Хмільницького району. 9 школах Томашпільського, а в Оратівському та Погребищенському районах їх вкрай недостатньо.
Відсутній достатній запас антисептиків для дезінфекції рук та рідкого мила з паперовими рушниками у 32 школах Хмільницького району. В зазначених школах не обладнані і місця для збору використаних засобів індивідуального захисту.
Не укладені угоди на вивіз та утилізацію твердих побутових відходів в 19 школах Ямпільського, 16 — Погребищенського і Жмеринського районах, 15 — Крижопільського, 12 — Могилів Подільського та 8 — Іллінецького районів.
Практично не забезпечені безконтактними термометрами (пірометрами) заклади освіти Оратівського, Погребищенського, Томашпільського районів.
Нічого страшного, батькам повідомлять, батьки скинуться на всі «недоліки» і будуть всі усім забезпечені. А в жовтні підемо на дистанційне. Не ту країну назвали Гандурас!
Аніта Буздиган
За день до початку року навчального почали перевіряти?
Алина Ушакова-Черниш
Таке враження що в Тульчинському районі перевірки не робились. чи може у Тульчині все на вищому рівні?