Мінімум 13 тисяч за рік. Як зросла вартість навчання у вінницьких університетах

Мінімум 13 тисяч за рік. Як зросла вартість навчання у вінницьких університетах
  • За кілька днів відбудеться останнє ЗНО і випускники будуть готуватися до вибору вищого навчального закладу. Якщо з бюджетною формою не складеться, то доведеться викласти чимало коштів за контрактну. 
  • Дізнались, яка вартість навчання у вишах на 2020 рік та що зміниться у цьогорічному вступі. 

Цьогоріч Міністерство освіти України підвищує вартість навчання за контрактом, щоправда, не для всіх. Подорожчають 38 спеціальностей. Вони найпопулярніші серед абітурієнтів. Це переважно ті спеціальності, на які вступає набагато більше вступників, ніж є відповідних вакансій на ринку праці. Вчитись на юристів, економістів, журналістів і фінансистів буде дорожче. Водночас правило мінімальної вартості на контракт не зачепить інші 83 спеціальності: інженерні, технологічні, гуманітарні, природничі, аграрні, педагогічні науки. Здорожчання не торкнеться й тих, хто вже навчається в українських вишах.

«У 2020 році мінімальна ціна навчання на контракті не може бути меншою, ніж 60% від фінансування, яке держава виділяє в перерахунку на одного студента-бюджетника в конкретному університеті», — розповідає заступник Міністра освіти і науки України Єгор Стадний.

Чому вартість навчання збільшується?

За підрахунками Міністерства освіти у середньому за рік навчання контрактник віддає 16 тисяч гривень, тоді як на бюджетника держава витрачає понад 40 тисяч, а суми мають бути однаковими. Мінімальна вартість навчання враховує доходи людей і не може бути вищою за три середні зарплати у області.

Відео дня

Запровадили індикативної собівартості, за словами Міністерства, тому, що ціна навчання на контракті не відповідає фактичним витратам, які несе заклад. Через це страждають якість та умови навчання. 

«Справедлива ціна на контракти дозволить підвищити якість освіти. Більше грошей — це можливість університетам інвестувати в лабораторії, а також платити вищу зарплату кращим викладачам. Водночас встановлення індикативної собівартості на популярні спеціальності дозволить мотивувати вступників йти на менш популярні програми, наприклад, інженерні. Вони затребувані на ринку праці», — каже Єгор Стадний. 

Вартість навчання буде корелюватись із доходами людей у регіоні. Якщо ціна буде вища, ніж три середні офіційні заробітні плати у області, університети можуть не підвищувати її.

Як пояснюють у Міносвіті, індикативна собівартість навчання на контракті у 2020 році коливається між 6 та 39 тисячами гривень. Такі розцінки мають 97 закладів вищої та фахової передвищої освіти, що підпорядковуються МОН.

Вартість залежить від конкретного закладу та спеціальності. Ціну навчання у вищих навчальних закладах всієї країни можна подивитися ТУТ. Найдорожче, наприклад, навчатись у Київському національному університеті культури і мистецтв. Для молодшого бакалавра навчання обійдеться 35 591 гривень, для бакалавра — 39 546, а для магістра — 47 328. 

Скільки коштує навчання в університетах Вінниці? 

У навчальних закладах Вінниці мінімальна вартість контрактного навчання коливається від 13 до 42 тисяч гривень.

Вартість року навчання для студентів, які вступають на повний період навчання у Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова цьогоріч складає від 31 600 до 42 400 гривень. 


Читайте також:

У Вінниці відкриють Інститут Конфуція на базі технічного університету

До кінця місяця в експлуатацію здадуть нову школу на Поділлі

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Семен
    інженерні, технологічні, гуманітарні, природничі, аграрні, педагогічні науки.


    Тобто базові спеціальності не зачепить. Хоча це тема для широкої дискусії. Нажаль в Україні без контрактної освіти більшості ВНЗ не вижити....а в скажімо Німеччині освіта безкоштовна.
  • Volodymyr Mayboroda
    450 дол. за рік! Дорого для тих, хто не хотів вчитися?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
17:04 Відтік учнів за кордон: яке майбутнє чекає на освіту Вінниччини? 16:31 Допоможуть у тяжку хвилину: ритуальні послуги та товари, кафе та обіди на замовлення (партнерський проєкт) 16:03 На Соборній тестують нові інтегровані зупинки громадського транспорту 15:02 Смертельна ДТП під Жмеринкою: 43-річний водій загинув на місці, пасажир — у лікарні Від читача 17:21 День слідства - професійне свято тих, хто щоденно бореться за справедливість. Сьогодні нагородив кращих у професії. 14:59 Визначили призерок «колосівського» чемпіонату з пляжного волейболу 14:31 «Її постійно капають»: що пережила 16-річна дівчина після отруєння шаурмою в Калинівці 14:12 Жмеринчанин Володимир Горлей отримав почесну Грамоту Верховної Ради України 13:08 Затримали 18-річного закладника, який розповсюджував PVP-сіль 12:36 Бізнес під сонцем. Вінницькі підприємства встановили 37,5 тисяч сонячних панелей 11:54 Прикордонники зірвали масштабну спробу незаконного переправлення ухилянтів через Дністер play_circle_filled 11:25 У Калинівці спалах сальмонельозу через шаурму! Вже відомо про 29 хворих 10:48 За десять тисяч гривень забрали життя — суд засудив нападників до довічного і 12 років ув’язнення 10:15 Медогляд дітей, абітурієнтів: медичні центри Вінниці, що пропонують швидке та комфортне обстеження (партнерський проєкт) 10:12 Скасували вже 445 рішень: триває масштабна перевірка «інвалідностей» серед посадовців 09:44 Де у Вінниці 2 липня відключили воду та світло? Перелік адрес 09:15 У Бруслинівському лісництві будують понад шість кілометрів лісової дороги 08:12 Сьогодні — День податкової служби. Іменини, заборони та прикмети 2 липня 21:00 Хлороформ, амоній і залізо знайшли у воді жителів Вінницького регіону 20:23 Від ринку Каліча до Муніципального: історія Вінницьких базарів у фото та фактах photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up