Вчителі вищої категорії у Чернівецькій області здали пробне ЗНО в середньому на трійки. Раніше на сайті президента України з’являлась петиція з пропозицією зобов’язати вчителів проходити незалежне оцінювання у формі ЗНО. Ми запитали вінничан, чи потрібно робити таке нововведення на загальнодержавному рівні.
- Потрібно. Важливо, щоб вчителі відповідали рівню знань, який вони вимагають від учнів. Не думаю, що це буде важко організувати. Досвід проведення ЗНО для випускників можна використати для атестації вчителів.
- Це зайве. Не потрібно створювати ще одну ланку, яка слідкуватиме за вчителями. Потрібно зробити так, щоб ті органи, які слідкують за кваліфікацією вчителів, працювали нормально. А то створять ще один орган, а хто за ним наглядати буде?
- Потрібно. Це дозволить визначити справжній рівень підготовки викладачів. Тому що комісії, які проводять зазвичай атестації - справа не надійна. Чесно кажучи, сумніваюсь, що всі достойно зможуть пройти атестацію у форматі ЗНО.
- Чесно кажучи, навіть не знаю. Але, напевно, варто вчителям здати ЗНО. Тоді вони краще будуть знати свій предмет. І, відповідно, краще будуть викладати його своїм учням.
- Як на мене, то це потрібно обов’язково. У школі повинен працювати фахівець, професіонал, людина, яка добре володіє своїм предметом та матеріалом. Зараз такі сучасні діти, вимоги. Доводиться багато працювати, щоб йти в ногу з ними.
- Для чого це робити? Учителів і так контролюють постійно. Раз на п'ять років ми проходимо атестацію. Крім того, на уроки приходять завучі, директори, перевіряючі з інституту удосконалення вчителів. У нас у школі дуже сильний вчительський колектив.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 28 від 9 липня 2025
Читати номер