На місці ТРЦ «Sky Park» ще кілька років тому була столітня взуттєва фабрика

На місці ТРЦ «Sky Park» ще кілька років тому була столітня взуттєва фабрика
 • До 2006 року на місці теперішнього торгового центру в центрі міста була взуттєва фабрика «Яструб».
 • Як вона виникла та яка її історія? Розповідаємо.

 

Кілька днів тому користувач Instagram, на ім'я Ілон Макс, опублікував відео, у якому розповів цікавий факт, що на місці нинішнього торгового центру «Sky Park» раніше була взуттєва фабрика.

Фото, які хлопець прикріпив до свого відео

Дане фото зроблено з архівного відео міста. Відомо, що це кадри 1929 року, які показують мітинг на Вінницькій взуттєвій фабриці «Яструб», що розпочала свою роботу у 1912 році. Причиною протесту, як розповідається, було підписання угоди про соціалістичне змагання з колективом Дніпропетровської взуттєвої фабрики.

Видання Вінниця.info писало, що наприкінці 1900-х років польський поміщик Францішек Ярошинський викупив ділянку землі у Вацлава Соколовського та, ймовірно, ще й у спадкоємців єврейських заїздів по вулиці Соборній. А вже у 1912 році тут почала працювати механічна взуттєва фабрика «Яструб». Відомо, що спочатку був побудований одноповерховий корпус, а в 1914 році добудували ще другий поверх.

Відео дня

Цікавим фактом також є те, що спочатку робочий вихід з фабрики був на центральну вулицю. Але тодішня міська влада вважала, що центральна магістраль повинна мати парадний вигляд, тому Ярошинський був вимушений придбати ще одну ділянку землі для облаштування проходу до фабрики з вулиці Богдана Хмельницького (нині Миколи Оводова).

Фабрика виготовляла 50-70 пар взуття на день. А в роки Української революції шили чоботи та черевики для вояків Дієвої Армії УНР та Галицької Армії. Відомо, що в 1940 році потужності виробництва зросли і вони вже могли виробляти близько 2400 пар на день.

А не так давно, лише у 2006 році, фабрику було закрито і на її місці розпочато будівництво ТРЦ «Sky Park».

 

Читайте також:

Один пропуск — 20 грн: цікавий спосіб відпрацювання пропущених пар в Барському коледжі

Водойми Вінниччини, які зачарують своєю красою: куди можна поїхати?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (18)
 • Ann Vavryk

  Мої батьки там працювали 🤗
 • Світлана Межиєвська

  Фабрика була приватизована працівниками і вигнали працівників неразрахувавши.
 • Світлана Межиєвська

  Обманули та випровадили на біржу.
 • Andrey Kolesov

  Була

keyboard_arrow_up