Історія найбільшого вінницького кінотеатру «Росія», який перетворили на ресторан

Історія найбільшого вінницького кінотеатру «Росія», який перетворили на ресторан
На вулиці Соборній, відразу біля Центрального мосту, знаходиться найбільший кінотеатр Вінниці – «Росія». Але те що залишилось від нього, кінотеатром вже не назвеш.

Хто пам’ятає з дитинства свої враження з відвідування цього закладу перш за все пригадує великий акваріум у фойє, з величезними скаляріями і компресором у вигляді водолаза. Зараз, цю красиву колись будівлю, займає ресторан і якась неформальна церква.

Один із символів нашого міста - кінотеатр "Росія" збудували ще в кінці 60-х років. В той час він уособлював сучасне місто. Це був архітектурний прорив.

Відео дня
> На місті кінотеатру був базар і старі будинки вінницького райончика – Іерусалімка.

Робили усе з розмахом, багато скла, величезні сходи, великий екран і найбільша у Вінниці глядацька зала на 1200 місць.

Заходили по сходах, через центральне фойє, а вихід був через бічні сходи. У приміщенні, на першому поверсі, працював буфет.

На той час кінотеатр був одним з найпопулярніших в місті, квитки на сеанси, особливо вечірні, розкуповувалися за кілька днів. Вважалось, що якщо хлопець не запросив дівчину у кіно – стосунки приречені, адже тут була особлива атмосфера. Складний фасад відбивав світло ліхтарів. Кипариси створювали романтичну, спокійну обстановку.

Напевно, не багато хто знає про те, що кінотеатр "Росія" був не просто кінотеатром, а широкоформатним кінотеатром.

Наприкінці 50-х років минулого століття в процесі розвитку вітчизняного кінематографа був представлений стандарт широкоформатного кіно, який розробили щоб розширити  кут огляду, що відображається на екрані з одночасним збереженням фотографічної якості зображення за рахунок збільшення площі кадру. У 1961 році вийшов перший широкофрматний фільм під назвою "Повість полум'яних літ". І після схвалення проекту широкоформатного кіно по всьому СРСР почалося будівництво широкоекранних кінотеатрів.

Кінотеатр «Росія» був оснащений за останнім словом техніки тих років. Апаратний компекс включав п'ять (!) двухформатних кінопроекторів КП-30В, розрахованих на роботу з 35 і 70 мм кіноплівками, і шестиканальний підсилювачів з мікшерський пультом. У штаті кінотеатру спочатку передбачалася посада звукооператора, він розташовувався в крайній правій частині апаратної за мікшерський пультом, слухове вікно якого виходило в зал для глядачів.

Таке обладнання передбачало синхронне озвучування зарубіжних фільмокопій живим голосом перекладача. Прем’єра широкоформатних фільмів завжди проходили з заповненим глядацьким залом. Однак, широкоформатне кіно, через високі витрати на виробництво і невисокий термін служби магнітної фонограми, не прижилося і поступово стало зникати з екранів.

 У середині 80 - років три з п'яти кінопроекторів КП-30В були замінені на кінопроектори MEO-5X чехословацького виробництва, які на той момент були самою вдалою моделлю за співвідношенням ціна - якість - зручність експлуатації і ремонту. Вони були оснащені 5-кіловатними ксеноновими лампами і дозволяли демонструвати 35-мм фільмокопії будь-якого формату, з швидкою перебудовою з одного формату на інший.

Після розвалу СРСР і подальшого економічної кризи різко скоротилося вітчизняне фільмовиробництво, більшу частину екранного часу стали займати закордонні картини. Одночасно з розвитком місцевого телебачення (33-й канал), яке мало не щовечора демонструвало по ефіру як старі фільми, так і новинки, популярність кінотеатрів стала різко знижуватися. Бували дні, коли на сеанс ніхто не приходив, але найчастіше глядачів було не більше 10, при місткості залу 1200 місць! Найчастіше кінотеатри працювали у збиток, але якось підтримувалися ще державою, як вид мистецтва.

В 1995 році стереокіно припинило своє існування.

Приміщення почали використовувати приватні фірми.

 

амість фільмів – дискотеки, замість скла – цегла. Все поросло травою, сміття теж вистачає. А ті хто орендують тут офіси особливо ремонтом не допомагають.

Зараз, вже котрий рік поспіль, вінницька міська рада судиться з одним із банків за поновлення права власності на кінотеатр «Росія».

Опитування

Як на вашу думку можна використовувати приміщення кінотеатру «Росія»?

Читайте також:

На ступеньках возле «России» убирали и смотрели фильм

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (26)
  • Ольга Скрипка
    Концертный зал и выставочная галерея было бы в самый раз. Обязательно нужно восстановить прежний стеклянный фасад. Отремонтировать и почистить ступеньки, поставить там лавочки и красивые фонари установить.
  • Anonymous
    Уважаемый, кинотеатры бывают ШИРОКОФОРМАТНЫМИ. Поверьте бывшему работнику винницкой киносети. К широкоформатным относятся кинотеатры, способные демонстрировать широкоформатные фильмы, снятые на киноплёнку шириной 70 мм с 6 канальной магнитной фонограммой. Для справки: "стандартным" форматом в кино считается ширина киноплёнки 35мм, и два способа получить широкоэкранное изображение: анаморфотный и кашетирование. Стереокино в формате Стерео-35 с горизонтальным расположением стереопар с разделением их по поляризационному методу в Виннице демонстрировалось в кинотеатре "Мир" в его малом зале, в период 1994-1995 г.
  • Anonymous
    Уважаемый, кинотеатры бывают ШИРОКОФОРМАТНЫМИ. Поверьте бывшему работнику винницкой киносети. К широкоформатным относятся кинотеатры, способные демонстрировать широкоформатные фильмы, снятые на киноплёнку шириной 70 мм с 6 канальной магнитной фонограммой. Для справки: "стандартным" форматом в кино считается ширина киноплёнки 35мм, и два способа получить широкоэкранное изображение: анаморфотный и кашетирование.
  • Anonymous
    Уважаемые господа! Во-первых, негоже для своей статьи брать материалы с другого сайта без ссылки на него, тем более что на том сайте есть разрешение на использование материалов при условии ссылки на сайт, откуда они взяты. Конкретно, взяты отсюда: http://depo.vn.ua/stati/vospominaniya/kinoteatr-rossiya-vchera-i-segodnya Взяты вместе с фото. Взят и мой комментарий, касаемый технического описания кинотеатра. 2. В кинотеатре "Россия" никогда не демонстрировалось стереокино. Стереокино в 1994-1995 году демонстрировалось в кинотеатре "Мир" в его малом зале.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
16:12 На Хмельницькому шосе зіткнулися Volkswagen та Nissan. ВІДЕО play_circle_filled 15:35 Де купити квіти до Дня матері: кращі локації, контакти та швидка доставка (парнерський проєкт) 15:14 Схема на 150 мільйонів: як «свої» вигравали тендери, а готівку ділили 14:10 У Вінниці майже кожен другий багатоквартирний будинок має ОСББ Від читача 14:59 Регіональний форум «10 років. Пробація – майбутнє зараз» у Вінниці 13:16 Екологи через суд стягнули 22 тисячі за незаконний видобуток пісковику 12:40 Ідеальні подарунки до Дня матері: СПА-розкіш, елегантна білизна та здоров'я (партнерський проєкт) 12:08 Нетверезий водій на Mercedes намагався «вирішити питання» за 20 тисяч гривень 11:10 На Вінниччині відкрили Алеї пам’яті на честь загиблих воїнів «Червоної Калини» 10:18 На вулиці Василя Барки через коротке замикання загорівся будинок: пожежі на Вінниччині за добу 09:42 Де у Вінниці 9 травня вимкнуть воду та світло: перелік адрес 09:02 Суд відправив під варту чоловіка за смертельну ДТП у Гайсинському районі 08:09 Сьогодні відзначається День Європи. Історія, заборони та прикмети 9 травня 21:00 Вінниччина заробила найбільше в агросекторі — майже 293 мільярди гривень за минулий рік 20:09 Бійці «Червоної Калини» отримали відзнаки за стійкість на передовій 19:05 Держава повертає своє: на Вінниччині через суд відібрали гідроспоруди вартістю понад 250 мільйонів 18:33 Відтепер увесь бензин — зі спиртом: чи погано це та яка ситуація на АЗС Вінниці? photo_camera 18:12 На Вінниччині перевірили понад 400 об’єктів водопостачання. Що показали результати 17:10 Пілот штурмової авіації Ігор Пархоменко отримав найвищу державну нагороду
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up