Режисувати стрічку взявся Валерій Шалига, за плечима якого роботи над кінокартинами «Повернення Мухтара-3», «Полювання на Вервольфа», «За законами військового часу» тощо. Сюжет фільму висвітлюватиме життя відомого українського діяча минулого сторіччя Симона Петлюри. Вінницькі локації також не є випадковістю, адже події, які ми згодом побачимо на екранах, мають місце не тільки у сценарії, але й документально засвідчені. Наприклад вулиця на честь Петлюри, на якій 18 червня велися зйомки, є місцем де справді зупинявся на жив військовий діяч.
Стосовно акторського складу, то багатьох подробиць кіношники не розкривають, проте відомо, що головного героя зіграє киянин, а роль польського військового діяча Йозефа Пілсудського виконає вінничанин, ім'я якого, наразі, тримається в таємниці.
Засновник продакшн студії, яка займається зйомкою фільму, Віталій Матвієнко, розповів, що стрічка матиме дві сюжетні лінії: замах на Петлюру та історія кохання на основі подій того часу.
– Ми намагаємося піднімати українське кіно на новий рівень, щоб довести, що у нас можна робити якісні кінокартини. – говорить Віталій Матвієнко. – Є вислів, що актори можуть підняти культуру, тому що через великі екрани вони можуть зробити це значно швидше ніж інші. У нас є техніка, фахівці, талановиті молоді актори, просто потрібен час і люди зрозуміють, що українське кіно може існувати.
Ким був Петлюра
– Існує три лінії слів: мазепинці, петлюрівці та бандерівці – це фактично три спотворені долі людей, які безпосередньо мали стосунок до історії України. Але з точки зору Російської Федерації чи СРСР, вони відіграли у ній негативну роль. Тобто це тавро, яким позначали неугодних позиціям тієї влади, – розповідає очільник «Центру історії Вінниці» Олександр Федоришен. – Не можу сказати, що Петлюра був суперечливою людиною, адже він один з найпотужніших персон Перших Визвольних змагань. Та радянська влада повісила на нього клеймо погромщика. Себто до цих пір Петлюра асоціюється зі словом – антисеміт. Так, під час подій Української революції та Громадянської війни за отаманськими формуваннями справді водилися неприємні моменти, але в більшій мірі регулярні частини українського війська не брали участь у погромах. Навіть якщо згадати, де Петлюра квартирував у Вінниці? У садибі Боруха Львовича на Єрусалимці! Тобто він навпаки хотів показати, що влада УНР – не є владою антисемітів.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер