Жмеринка пішла по «Плану Z»

Жмеринка пішла по «Плану Z»
На жмеринському вокзалі у неділю виступали місцеві творчі колективи, на пероні замість лавок з’явилися «12 стільців», а поряд розташувалася резиденція Дідуся Мороза. Організатори проекту «Плану Z» кажуть: Жмеринка вийшла зі своїх рамок, а майбутнє – за маленькими містами.

Потяг зупиняється, а на пероні вже чекають на подорожуючих місцеві бабусі зі смаколиками в руках. Вареники по-жмеринські, пироги з маком – така вона, Жмеринка. Проте, у цю неділю на залізничному вокзалі було особливо людно, а зі старовинного приміщення лунала фортепіанна музика.

«Сьогодні ми спробували відродити історичне минуле. В Російській імперії вокзали були не просто місцем для купівлі квитків. Перший вокзал історично будувався для того, щоб прийти послухати музику та приємно провести вечір, - розказує Володимир Дудік, заступник міського голови з питань культурної політики.

Previous Next

Відео дня

Простір жмеринського залізничного вокзалу наповнився культурними острівцями. В середні вокзалу біля ялинки виступили всі творчі гурти Жмеринки, а по периметру приміщення показували свої робити місцеві майстри та проводили майстер класи з вишивки бісером, квілінгу, виготовлення іграшок зі шкіряних тканин.

Previous Next

Технометал-арт також знайшов місце на жмеринському вокзалі. Майстри розповідають, що на створення іграшки йдуть гайки, цепи, цвяхи. Серед робочих інструментів – болгарка та зварювальний апарат. Коштують роботи від 400 гривень. Найдорожча іграшка – інопланетна королева з фільму «Чужі» - коштує 4000 грн.

«Десять років я займався роботами по зварюванню металу. Потім я спробував зробити іграшку з металевих запчастин. Так з’явився мій перший мотоцикл. Мені настільки мені подобалися ці роботи, що на початку було шкода продавати, - розказує Валерій Трунов, майстер технометал-арту. – Чекаю, поки мій син підросте, буде мені потім допомагати».

Попід стінами вокзалу лежать старі валізи, деяким з них півтора сторіччя. 

«Кожна валіза може розповісти стільки легенд! – розповідає Світлана Мартинікова, організатор виставки «Валіза – Враження – Вокзал». – Першою  валізою української жінки був сундук, який закріплявся позаду карети. Існували окремі сундуки  для машиністів, в яких вони перевозили інструменти та власні речі».

Жмеринка - це залізничні ворота до Чорного моря.  До залізничного вузлу стікалися потяги з Москви через Київ та з західних країн через Львів. Історики міста кажуть, що на початку 19 століття Жмеринка була багатим містом. На залізничній дорозі працювали дворяни. Машиністи у місті вважалися окремим привілегійованим класом.

Previous Next

На пероні розташувалися мистецькі інсталяції на тему «12 стільців» Ільфа та Петрова. Місцеві кажуть, що колись біля вокзалу стояв пам’ятник Остапу Бендеру, проте зараз його так і не повернули після реконструкції.

На межі століть серед населення було 17 відсотків євреїв, а в місті було п'ять синагог. Вони працювали на хутряній фабриці, шкіряному заводі, ремонтували та шили взуття, заправляли сифони та торгували водою з сиропом. 

По перону розгулювали красуні зі смаколиками у корзинках.

Збоку від вокзалу розташувалася резиденція Дідуся Мороза.

«Зараз настав золотий вік маленьких міст, за ними – майбутнє, - каже Ярослав Мінкін, організатор проекту «План Z» . - В містах до 50 тисяч людей проживає біля 22 тисячі українців. Ми хотіли на власному прикладі показати, що громада звичайного маленького містечка може самотужки зробити своє місто сучасним та помітним на культурній мапі України. Це відбувається за умови наявності певних знань та навичок серед активних мешканців".

Напередодні фестивалю в місті відбулися тренінги для активних громадян щодо розробки урбаністичних та соціальних проектів, презентації місцевих талантів, створення пілотного туристичного маршруту.

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
11:11 Реабілітація у Вінниці: які є послуги, кому і де їх надають? 11:00 У Вінниці очистять мозаїки на фасадах будівель photo_camera 10:01 Де у Вінниці 13 травня відключили воду та світло? Перелік адрес 09:30 Побачення у травні – як одягнутися, щоб справити гарне враження? (Новини компаній) Від читача 21:32 День відкритих дверей у ВНТУ! 09:00 На Вінниччині розшукують 15-річного Дмитра Рудчика 08:24 Сьогодні вітаємо Ірину та Тараса. Історія, заборони та прикмети 13 травня 07:40 Вакансії в «Грош», «Вінницькому заводі «Маяк»» та 93 актуальні пропозиції роботи у Вінниці 21:01 Від розпису зупинок до парку мрії: родина священника — ініціатор змін у Скитківці photo_camera 20:03 Як змінювалася Вінницька Вежа протягом століття: унікальні фото покажуть на виставці 19:19 Від «Росії» до «Миру»: куди зникли вінницькі кінотеатри минулого photo_camera 19:05 Завдяки школам Вінниці боєць «Монгол» отримав Starlink, шоломи та зарядні станції photo_camera 18:35 «Заселити сина, але аферистів не виселяти». Як невідомі не пускали у власну домівку сина захисниці 18:32 Ціни на гуртожитки можуть зрости: що кажуть у вінницьких вишах і в якому вони стані сьогодні play_circle_filled photo_camera 18:07 За добу на Вінниччині сталося вісім пожеж. Є потерпілий та майнові збитки 17:06 У Вінниці бізнесмени «кинули» навчальний заклад на пів мільйона 16:55 Залишок борошна від фотоконкурсу «Рецепт паски» передали волонтерам для ЗСУ (партнерський проєкт) 16:53 Створять незвичну витинанку «Мрія у всіх одна»: експеримент у Могилеві 16:16 На Вінниччині двох п'яних водіїв спіймали на спробі підкупу поліції 15:48 Як допомогти дитині пережити війну? На Вінниччині з’явилися три простори «Твій» photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up