Їде МУР! Чим 20 травня здивує Вінницю реп-мюзикл «Ти [Романтика]» про Розстріляне відродження?

Їде МУР! Чим 20 травня здивує Вінницю реп-мюзикл «Ти [Романтика]» про Розстріляне відродження?
  • Українські генії Хвильовий, Курбас, Сосюра, Семенко, життя яких знищили «совєти», 20 травня оживуть у мюзиклі «Ти [Романтика]» по-новому.
  • Сенси, історія, музика і слово у вражаючій постановці МУР будуть підсилені пластикою і хореографічними постановками, декораціями в декілька ярусів, грою світла та шаленою енергією наживо.

Потужні символи та паралелі з сучасністю. Кайф і біль української літератури. Українська класика і багато сучасного хіп-хопу, r’n’b та хаусу. До сліз і мурах! Як кажуть всі, хто вже бачив вражаючий мюзикл: «Геніально! Надпотужно! Обов’язково до перегляду всім!»

У понеділок, 20 травня, о 18.00 у Вінницькому театрі ім. Садовського на прем’єрі реп-мюзиклу «Ти [Романтика]» від МУР вінничани стануть свідками історичних подій найбуремнішого періоду української літератури, де місток із минулого у майбутнє пролягає через українське сьогодення.

Цитуючи початок альбому «Ти [Романтика]», за яким поставлено мюзикл: «Ми написали тексти, написали музику і роздали ролі героїв XX століття нашим сучасникам. Бо ми вважаємо, що у минуле можна дивитись, як у дзеркало. І або дивуватись, як чудово на тобі сидить державна символіка. Або трохи всплакнути, помітивши старі шрами і нові зморшки...»

Відео дня

Шалений успіх МУР: «Чортові генії. Дивитися всім!»

Найперше нагадаємо, що ж таке МУР. Це унікальний проєкт, який під час повномасштабної російсько-української війни створили митці з Києва та Донецька.

 У соцмережах гурт зібрав навколо себе багатотисячну аудиторію. Документальні відео музикантів про історію «Щедрика», Павла Тичину, Івана Багряного, Василя Стуса й Василя Симоненка стали найпопулярнішим освітнім контентом про українську літературу в Instagram.

Загалом на рахунку гурту — два студійні релізи: «МУР Vol. 1» та «Захалявна книжечка» (2022) з піснями на вірші Івана Франка, Василя Стуса, Миколи Вінграновського, Павла Тичини, Василя Симоненка, Юрія Іздрика та інших українських поетів.

Альбом «Ти [Романтика]», який МУР випустили 29 лютого, став головним культурним вибухом і сенсацією цього року.

Робота отримала великий культурний резонанс, про неї писали BBC, Forbes та Vogue.

Директорка «Мистецького арсеналу» Олеся Островська назвала мюзикл «популярною культурою, про яку мріяли з часів Винниченка». Літературознавець Ростислав Семків лаконічно охрестив альбом «геніальним».

Грандіозним, талановитим, пронизливим, таким, що справив найсильніше враження, назвав МУР засновник FEDORIV Group Андрій Федорів. А лавреатка Шевченківської премії та премії «Книга року BBC» Тамара Горіха Зерня написала: «Чортові генії. Дивитися всім».

«Ось що таке романтика — це можливість подорожувати у часі!»

Як тільки МУР анонсували мюзикл за своїм альбомом, квитки на прем’єру в Києві були розкуплені за 15 годин від старту продажів, а ще за добу і в Львівській опері не залишилось жодного вільного місця.

— Реп-мюзикл «Ти [Романтика]» — це перший, напевно, в Україні історичний оригінальний мюзикл, який дає можливість подивитися на живих письменників, на живих людей. Це не вистава про трагедію Розстріляного відродження, бо скільки вже можна сумувати. Це не вистава з ключовою ідеєю, що «треба любити Україну і тоді все буде добре». Ні. Цього недостатньо. Це вікно у минуле, коли ти приходиш і розчиняєшся в Харківському Будинку Слово, в тій епосі, в діалогах Сосюри, Хвильового. Ось що таке романтика — це можливість подорожувати у часі, — зазначає режисер та сценарист мюзиклу Олександр Хоменко.

«Ти [Романтика]» змітає пил часу з імен Миколи Хвильового, Леся Курбаса, Володимира Сосюри, Михайля Семенка.

Вперше покладені на музику: історія зради поета Павла Тичини, служба у Третій Штурмовій Володимира Сосюри, розстріл кожного другого з українських письменників у Будинку Слово, самогубство Миколи Хвильового... Імена, що оживають на сцені, просто на ваших очах, — досвід, який не передати жодними словами.

— Мюзиклу на оригінальний текст історичних персонажів в Україні не було на сцені. І ми вважаємо це несправедливим. От ми довго думали: їхати в тур чи ні. Ми у нормальному мінусі фінансовому через масштаб постановки. У нас лише 12 людей балету, а ще актори, технічна команда… Всіх перевозити… І ми хотіли якось зменшувати кількість людей, які будуть їхати, робити виставу більш в лайтовій версії. Було зрозуміло, що ми не можемо собі цього дозволити. Але! Чим Кропивницький гірше, ніж Львів, чим Житомир гірше, ніж Київ? Тому ми навіть інколи в мінус, інколи в нуль, але хочемо, щоб це побачило якомога більше людей. Тим паче, що мистецтво під час війни, все-таки рятує якимось чином. Воно дає тобі ескапізм від жахливої реальності. Ти приходиш у театральну залу і на півтори години не думаєш про війну. Не думаєш про те, що цей дощ реально ніколи не закінчиться. І це дуже, мені здається, круто, якщо вийде по країні дати відчуття, що класики — живі. І тому, коли в усіх містах буде звучати поезія на площі, мені здається, що це дуже круто працює на ідею культурного відродження всієї нашої нації. Це продовження ідеї того, що українці зараз стали набагато більш культурно освіченою нацією, яка обожнює поезію, яка ходить в театр.

Не пропустіть прем’єру реп-мюзиклу «Ти [Романтика]» від МУР у Вінниці у понеділок, 20 травня, о 18.00 у театрі ім. Садовського.

Квитки на мюзикл доступні на сайті afisha.vn.ua та в усіх касах міста.

Читайте також:

Концерт «Sound of Ukraine» і оркестр, що скорив Європу, скоро у Вінниці! Буде до мурах

Тіна Пересунько: «Диригент Кошиць у 1914 році був у захваті від Вінниці, що була як цвітучий вишневий садок»

«Без тебе мені не потрібне небо!» Гурт ТІК вразив зворушливою прем’єрою, у якій кожний впізнає себе

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Olga

    Краще світло включіть...

keyboard_arrow_up