Усі анонсовані послаблення відбуватимуться за умови дотримання суворих протиепідемічних та санітарних критеріїв, переконують чиновники.
Вінничани вже з початку травня частково для себе послабили карантин. Якщо заглянути в Центральний парк в сонячну днину, там, попри замки на воротах, знаходиться чимало народу: люди поважного віку відпочивають на лавках, молодь фотографується біля тюльпанів, матусі гуляють з дітьми. Часто без захисних масок. Відповідь в усіх одна: гуляємо в парках, бо набрид замкнутий простір, скучили за свіжим повітрям і весняним сонцем.
З 11 травня, у зв'язку з послабленням карантину відкриють парки, сквери, зони відпочинку. На їх території розмістять таблички з інформацією про профілактику захворювання на коронавірус. Вінничани зможуть вільно прогулюватися, але доведеться це робити поки в масках і не гуртуватися більше, ніж по три людини. Спортивні і дитячі майданчики поки на карантині. Як і зони розваг в торговельно-розважальних комплексах.
З наступного понеділка, одягнувши засоби захисту, можна буде нарешті зробити зачіску і манікюр в салонах краси, випити кави на літньому майданчику кав'ярні. Хоч карантин послабився, а роботи в вищезгаданих закладах додасться чимало.
Директор Ресторану Rich Катерина Ковтун каже що і їх літня тераса запрацює. Та вона поки точно не знає, коли. Каже, ресторатори чекають остаточного затвердження правил обслуговування клієнтів від уряду, бо вищевказані — надто жорсткі.
— Якщо зали літніх майданчиків будуть заповнені згідно санітарних норм наполовину, деяким закладам відкриватися буде невигідно. Це призведе до звільнення половини персоналу та зменшення меню, — розповідає керівниця закладу.
Вінницький ресторан Віталій Гуменюк каже, що «Вінницька реберня» точно запрацює. А чи «Грузинський дворик» переживе карантин — не впевнений.
— Якщо ми відкриємо заклад, а людей приходитиме в рази менше, я не назбираю навіть на оренду, — говорить ресторатор. — А є ще ліцензія на алкоголь, є податки, є персонал, та сама реклама. Тому чи буде працювати «Грузинський дворик», я не знаю.
Перукар Інна Шевчук вже знає, що з понеділка вийде на роботу і працюватиме в салоні за новими правилами. На вихідних чекає остаточних настанов свого керівника, як вони працюватимуть в посткарантинному режимі.
— Сподіваємося, що такі жорсткі умови обслуговування клієнтів з часом послабляться. Бо клієнти розривають телефон, усі прагнуть найближчим часом постригтися пофарбуватися, зробити зачіску, — розповідає працівниця перукарні. — А в нових умовах це не дуже можливо.
Власниця салону краси Олена Гуренко теж нечітко уявляє роботу в новому форматі.
— Добре, що наш салон розділений на окремі кімнати. А є такі, що в одній залі за столом роблять манікюр, а поруч в кріслі роблять зачіску. Якщо доведеться дотримуватися відстані у два метри, то я не знаю, чи такі салони відчиняться.
Спраглих до знань чекають міські бібліотеки. Одягати засоби захисту, дотримуватися санітарної дистанції потрібно буде і там. А от музеї Вінниці з 11 травня не запрацюють. Нам про це сказали у Краєзнавчому музеї.
Справа в тому, що керівники українських музеїв звернулися з відкритим листом до Кабміну стосовно послаблення карантину.
Вони вважають, що відкривати музеї до того, як відновиться робота громадського транспорту, неможливо, адже працівники просто не зможуть дістатися до місць праці, а відвідувачі — до музею. Крім того, велика частина працівників є людьми похилого віку. Отже вони перебувають у зоні ризику.
Читайте також:
Єгипет і Туреччина чекає українців у червні. Вінничани підпільно почали туристичний сезон
Чоловіку, жінці, дитині: кому і які вітаміни слід приймати для зміцнення імунітету?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер