У Вінниці діти крутять фуете

Хореограф Жанна Ільченко каже, що навіть якщо її учениці не стануть балеринами - вони будуть відчувати себе примами у будь-якому танцювальному колективі, чи то народному чи сучасному. Адже мають кращу базу, ніж інші
У Вінниці діти крутять фуете

Балетом вінничанка Жанна Ільченко захопилася з дитинства. Показала красу класичного танцю і заохотила до навчання її педагог Москальова Ніна Миколаївна. Саме вона створила у Вінниці ансамбль класичного танцю "Фуете", якому вже більше тридцяти років.
- Я одразу закохалася у балет і ще в першому класі вирішила, що танці для мене стануть не просто захопленням, але й справою всього життя, - каже Жанна. - Я дуже багато часу проводила у танцювальному залі і ще школяркою допомагала Ніні Миколаївні проводити заняття. Вперше повністю її замінила, коли хореограф поїхала на навчання за кордон. Тоді мені було тринадцять років.
Після закінчення інституту я знову повернулася у рідні стіни Палацу дітей та юнацтва, паралельно викладала у балеті в театрі Садовського, Ніна Миколаївна передала мені свій колектив там. На жаль, кілька років тому Ніни Миколаївни не стало і тепер я сама вчу дітей балету.
Зараз у Вінниці дуже модно займатися сучасними танцями як серед дітей, так і дорослих. Танцювати балет теж багато бажаючих?
- Я навіть не думала, що буде стільки маленьких діток, особливо їх багато прийшло у цьому році. У мене є дівчинка, яка у неповних п’ять років сказала мені: "Я хочу бути Плісецькою і танцювати "помираючого лебедя".
Зараз у мене 25 маленьких дівчаток, у них немає великих навантажень, як у старших дівчат. Спочатку ми вчимося просто рівно стояти, вивчаємо основні позиції, намагаємося біля станка потримати ніжку. Але навіть такі прості вправи для них досить важкі. На перші заняття іноді вони ходять, ковтаючи сльози. Вони плачуть, коли розтягуємо ніжки. Це справді боляче. Але вони терплять і приходять знову. Звичайно, усі вони не стануть балеринами. Адже щоб професійно займатися балетом, потрібно тренуватися чотири години щодня, а не два-три рази на тиждень. Але у будь-якому випадку дівчатка будуть мати гарну поставу. І навіть коли вони перестануть займатися балетом звичка тримати спинку, не опускати голову, гарно ходити у них залишиться.
Цей вид мистецтва не можна порівняти ні з чим.
У нас в місті багато народників, бальників, студій сучасного танцю. Але класична хореографія - основа будь-якого танцю. Класичні танцюристи, навіть якщо вони не стали балеринами, можуть танцювати у будь-якому танцювальному колективі і відчувати себе примами, адже вони мають кращу базу, ніж інші танцівники.
У нас багато дітей, які обрали у подальшому танцювальний шлях, багато хто танцює за кордоном, викладають хореографію.
Коли дівчатка вперше стають на пуанти?
- Щоб стати на пуанти, потрібно багато і наполегливо працювати, крім цього необхідно, щоб стопа була готова до цього. Дівчаткам до десяти років цього робити не можна, але у нас є учениця, яка стала на пуанти у дев’ять з половиною років. У мене багато наполегливих учениць, які гарно працюють і виконують навіть найскладніший елемент у балеті - фуете (тридцять два обертання кругом себе).
Які проблеми у єдиної в місті студії балету?
- У нас бюджетні група, але костюми ми шиємо за свої гроші. А балетні пачки коштують недешево. Лише пошиття однієї, без врахування тканини та розшивки, коштує близько тисячі гривень. Зараз нам потрібно пошити 14 костюмів для танцю «Жизель». Сподіваємося, що колись у нас знайдеться спонсор, а поки що виживаємо своїми силами.
Крім балету ви ще викладаєте в студії моди «Оксамит»…
- Ми з дівчатами працюємо над гарними манерами, вчу їх ходити на підборах, тримати гарно поставу. У грудні буде загальноукраїнський конкурс «Калинове намисто», у якому беруть участь середні спеціальні та вищі навчальні заклади. Ми зазвичай найменші за віком у цьому конкурсі, але завжди отримуємо високе місце.
Досьє
Ільченко Жанна Борисівна
Хореограф, художній керівник ансамблю класичного танцю «Фуете», студії моди «Оксамит», хореограф студії «Болеро»
Дата народження: 19 грудня 1976 року
Сімейний стан: заміжня, син Діма 9 років
Улюблений фільм: «Брудні танці»
Улюблена книга: «Анна Кареніна»
Захоплення: тварини

Читайте також:
Вінницькій ансамбль балету „Фуете” відзначив 35 років

 

Коментарі (2)

Ви не авторизовані

  • Anonymous

    А що та тьотя в чоботах на підборах там робить?
  • Anonymous

    Классно!!!!!А где эти детки выступают?Было бы очень интересно посмотреть.
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook