Що є у відремонтованому вінницькому планетарії (екскурсія)

Що є у відремонтованому вінницькому планетарії (екскурсія)
З листопада 2014 року відремонтований вінницький планетарій знову відкрився для відвідувачів. Сьогодні, 16 березня, у Міжнародний день планетаріїв ми вирішили прийти на екскурсію та роздивитись, як змінилось місце, де зорі можна бачити у будь-яку погоду та навіть серед білого дня.

Зоряний настрій планетарій створює вже з фойє. На стінах намальовані планети на зорі. Біля входу в ряд вистроїлись чотири величезні глобуси. Над ними ракети та супутники.
- Глобуси старі, їх перенесли із зоряної зали в фойє, - розповідає лектор вінницького планетарію Олена Почапська - Чорний глобус – це небесна сфера, на якому нанесені 88 сузір’їв.
Над ним висить макет першої ракети «ГІРД» сконструйованої під керівництвом нашого земляка С. П.Корольова.
- Раніше ракета теж стояла у зоряній залі і була червоного кольору, - розповідає лектор.
Перший штучний супутник Землі, політ якого ознаменував космічний прорив, у планетарії представлений у натуральну величину. За словами лектора він важить більше 70 кілограмів.
Під супутником - глобус Марса. З-поміж інших планет  він найбільше схожий до Землі. Це дві планети сонячної системи, які змінюють пори року.
Над глобусом Землі – другий штучний супутник. Його макет втричі менший від натурального апарату. У ньому в космос полетіла собака Лайка.
- Собака була звичайною дворняжкою, їй було два роки, важила шість кілограмів, - розповідає лектор. – На сьомій годині польоту, не витримавши перевантажень, Лайка загинула.
На третьому штучному супутнику Землі, на зміну Лайці, у космос полетіли Білка та Стрілка. Макет теж утричі зменшений.
- Собаки змогли вдало повернутись на Землю і потім в однієї з них навіть народились цуценяти, - каже лектор. - Одного з них Хрущов подарував американському президенту щоб таким чином підкреслити нашу першість у підкоренні космосу..
Біля самого входу стоїть глобус Місяця.
Над Місяцем – макет «Зонд-3», теж у тричі зменшений, У 1965 році він уперше облетів Місяць і людство побачило його зворотний бік.
Далі йдемо до астрономічного класу в якому в якому ще до нового року займалися гуртківці. Проходимо повз м’які лавочки, встановлені для очікування екскурсій.
Дизайнер стилізував труби, які раніше просто випирали зі стіни під ракети та риби.
- До капітального ремонту в цьому приміщенні було по коліно води, - каже лектор.
У класі в один ряд висять портрети відомих людей, які зробили свій вклад у розвиток астрономії.
Одна зі стін стилізована під стародавню карту
Стільці з підставками щоб можна було писати. Вони підібрані в одному кольорі з лавочками для очікування в фойє
Вхід до зоряної зали планетарію де проходять лекції з фойє стилізований під місячну поверхню
В залі нові крісла, купол утеплений тож в середині не холодно.
Проектори всередині теж реконстроювали, панорами оновили.
Довідка:
Цього річ Вінницькому планетарію виповнюється 50 років. Всього в Україні є п’ять діючих планетаріїв: у Києві, Харкові, Дніпропетровську, Херсоні та у Вінниці. На даний час у вінницькому планетарії працює три лектори. Загалом у штаті п’ятеро людей.


 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (5)
  • Дарья
    Дуже гарно все зробили, красота.
  • Anonymous
    мда..для деток до 6 еще и 15 грн платить,жлобы.. до этого возраста во многих местах деткам бесплатно можно сходить..

    К примеру выставка животных ребенку почти 5 бесплатно сходили,цырк так же бесплатно.
    Анонім reply Anonymous
    В харьковском плаенетарии билет от 4 лет и 40-45 грн как для детей так и для взрослых, в Киеве ещё дороже. так что для Винницы отличная цена в планетарий! Сходить в Планетарий по цене булочки или напитка 0,5 это просто шикарно я считаю
    Дмитрий Железняк reply Anonymous
    К примеру слово "цырк", пишется так "цирк", с Вашим уровнем развтия только и ходить на халявные увеселительные мероприятия... Кстати о "жлобах", именно жлобы и жмут 15 грн. что бы показать что то новое своему ребенку
  • Місцевий
    Приємно побачити в оновленому планетарії, експонати яким більше як 50 років. Ці експонати були ще коли Марія Левченко, прийшла працювати в планетарій, після закінчення ВУЗу.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
09:12 Вінниця прощається з Героєм: пішов із життя легкоатлет і захисник Анатолій Зерук 08:16 Цей день, 5 липня: яке сьогодні свято: традиції, заборони і прикмети 21:00 Суд повернув державі приміщення ветеринарного коледжу в Тульчині, яке незаконно здавали в оренду 20:57 Комп’ютери, кінескопи і гру «Ну, постривай!»: що виготовляли вінницькі заводи в радянські часи photo_camera Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 20:06 Синочки «Торо» і «Тенет» народилися і загинули в один день, але додому повернувся лише один 20:06 За $6000 — до Придністров'я: затримали перевізника «ухилянтів» з Вінниччини 18:31 Лише третина дітей потрапляє в садочок: яка ситуація з чергами до дошкільних закладів Вінниці? 18:04 У Вінниці відкрили четвертий ветеранський простір «Побратим» 17:07 Кір наступає на Вінниччину: що потрібно знати вже сьогодні? 16:50 DenLi індивідуальні корпусні меблі (Новини компаній) 16:03 Біля Тульчина затримали 35-річного «експедитора» ухилянтів за кордон 15:12 Судитимуть шахрая, який видурив майже мільйон у матері загиблого Захисника play_circle_filled 13:58 Додому повернулися українські Захисники, які понад два роки провели в російському полоні photo_camera 13:42 Ласий шматок у центрі Вінниці: ділянку біля фонтану Рошен передали в управління АРМА 13:10 Сльози радості й вдячності: Гайсинщина зустріла свого Героя з полону photo_camera 12:38 ДТП на трасі Мізяківські Хутори — Стрижавка: водійка виїхала на зустрічну 12:03 Понад тисячу гектарів водойм повертають громадам на Вінниччині 11:15 Вперше за 15 років вінничанин виступить на чемпіонаті світу з греко-римської боротьби 11:10 На Вінниччину насувається гроза: очікують до +35°C, зливи та шквали
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up