Форум молодої музики "Барви музики ХХ сторіччя. Авангард. Класика. Джаз", який починався з експериментального проекту, вже багато років займає впевнену позицію на музичній мапі України.
Якщо пригадати, які прем'єри лунали і які композитори відвідували Форум, розумієш важливість цієї мистецької події не тільки для Вінниччини, а й для всієї України.
Цього року Форум дарує багато несподіванок, однією з яких є мистецький проект "Камерний марафон. Поза межами жанрів", який чекає вінничан у суботу, 26 лютого, о 18.30 у залі Вінницької обласної філармонії. Чому саме виникла така ідея і чому проект отримав таку назву, "20 хвилинам" розказала арт-директора "Барв", заслужена артистка України Ірина Френкель.
На знак тісної співпраці із львівськими музикантами, у неділю, 27 лютого, у Вінниці пройде творчий вечір відомої на Заході композиторки Богдани Фроляк.
- Ірино, розкажіть, будь ласка, звідки виникла ця ідея?
- Справа в тому, що зараз на музичному ринку світу ми спостерігаємо тенденцію впровадження незвичних форм проведення академічних концертів. Менеджери-винахідники пропонують такі форми концертів, як музичні ночі, марафони, музичні забіги. Вони синтезують жанри різноманітних видів мистецтва, об'єднують те, що взагалі неможливо об'єднати і досягають гарних результатів. У 2006 році ми презентували проект "Ніч Моцарта", який викликав неабиякий резонанс в Україні. Так само багатьох шанувальників мистецтва здивував минулорічний проект "Ревізія. Моє життя у червоному". А цього року моя схильність до експериментів надала поштовх для створення саме марафону. Чому він має назву "Поза межами жанрів"? Тому що в ньому поєдналися прямо протилежні напрями музичного мистецтва.
- У чому суть даного проекту?
На знак тісної співпраці із львівськими музикантами, у неділю, 27 лютого, у Вінниці пройде творчий вечір відомої на Заході композиторки Богдани Фроляк.
- Передати всю багатогранність сучасної музики. Познайомити вінничан з молодими композиторами, які не побоюються експериментів, створюють музику, яка викликає різні почуття. Але ми побудували програму таким чином, щоб слухачі мали змогу відчути гармонію світу. Тому проект закінчиться подарунком. У четвертому відділенні концерту пролунає мистецький проект "Шопен. Транскрипція часу".
- Розкажіть детальніше...
- Проект передбачає оригінальну музичну композиційно-технічну ідею. У свій час 24 авторам з Польщі, України, Білорусі та Росії було запропоновано написати інноваційні, авторські транскрипції прелюдій з циклу Фредеріка Шопена "24 Прелюдії" op. 28 для ансамблю з п'яти виконавців. Завдання композиторів полягало не у механічному перенесенні шопенівського тексту для відповідного камерного складу, а у знаходженні нового, сучасного змісту на основі шопенівських ідей у формі, фактурі, мелодії та образній палітрі. Автори повинні виконати шопенівській хронометраж і тонікальну ознаку. Композитори можуть також скористатися оригінальними мелодикою чи фактурою, але результат їхньої транскрипції має бути самостійним сучасним музичним текстом. Таким чином спочатку буде презентовано оригінальну прелюдію і одразу її транскрипцію.
Фінішує Форум у вівторок, першого березня, концертом одного з найвиразніших польських джазових колективів The light.
- Як взагалі побудовано концерт?
- Суботній концерт складатиметься із чотирьох відділів. У першому презентується ретроспектива можливостей флейти. Сергій Вілка - молодий композитор і виконавець з Києва - продемонструє діапазон невикористаних можливостей цього інструменту. Також у першому відділенні буде презентовано спектр сучасних творів для флейти.
У другому відділенні відбудуться всеукраїнські прем'єри творів польських композиторів: талановитого органіста Даріуша Пшебельського, випускника Краківської музичної академії та штутгартської Staatliche Musikhochschule Кароля Непельського і володарки ступеня "Master of Arts" консерваторії Роттердаму Катажини Швед. А у третьому відділенні пролунають прем'єри українських композиторів-виконавців. Під час проведення концертів глядачі матимуть змогу спілкуватися з композиторами, які стають активними учасниками цієї мистецької події. Хочу також додати, що в залі училища культури і мистецтв відбудуться майстер-класи учасників ансамблю "Nostri Temporis", який є головною дійовою особою концерту і композиторів, які приїжджають до нас. Початок майстер-класів о 10 годині. Для усіх без винятку вхід - вільний.
Більше дізнатися та замовити запрошення на концерти Х Форуму "Барви музики ХХ сторіччя. Авангард. Класика. Джаз" ви можете за телефонами: 691-731 та 660-691.
Читайте також:
"Барви музики ХХ сторіччя" у Вінниці: програма форуму
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 48 від 27 листопада 2024
Читати номер
Anonymous
Anonymous
Anonymous
Anonymous