За захват консервного заводу платили по тисячі. Чому поліція тягнула зі штурмом?

За захват консервного заводу платили по тисячі. Чому поліція тягнула зі штурмом?
  • На групування сил і планування операції з затримання молодиків, які захопили територію консервного заводу в понеділок, 13 травня, пішло не менше 2-х годин.
  • Чому так довго не приступали до активній дій поліцейські після виклику по тривозі, пояснив 20minut.ua тимчасово виконуючий обов’язки обласного главку.

Полковник Олександр Цимбалюк учора, 16 травня, розповів більше про затриманих за масові заворушення молодих людей на території консервного заводу в понеділок. Він сказав, що вік доставлених в слідчі ізолятори — близько 20-ти років. В основному це студенти вінницьких вузів, які ходять до спортивних секції з боротьби чи боксу. 

— Вони називають людей, які запропонували їм цю роботу, — говорить виконуючий обв’язки начальника обласної поліції. — Їх збирали бригадири і пропонували заплатити по тисячі гривень. Погодилися на це, щоб заробити.

Також серед затриманих, як уточнила речниця обласної поліції в слідстві, є троє неповнолітних хлопців. Всього пов'язали 54 людини. Розмістити таку кількість затриманих за раз в міських ізолятор не було змоги, то ж заворушників розвезли по ІТТ області.

Відео дня

— Коли їх затримували, то більшість почали тікати. Хто по деревах, хто через загорожу, — каже Олександр Цимбалюк.

За його словами, спіймати групам зазвату вдалося хлопців, що були в середині й виконували більш активне завдання замовника. А розбіглася — масовка.

— Ви ж розумієте, що в таких випадках є розподілені ролі. Є ударна група, яка шкодить і вчиняє всілякі хуліганські дії. А є люди просто для кількості. Масовка ще там була ззовні, перед прохідною. Ми затримали тих, що були в середині. Це якраз ті, хто захопив будівлю і територію, — пояснив полковник поліції. 

Події на консервному заводі по Данила Нечая, нагадаємо, назвали спробою рейдерського захвату. В поліції кваліфікували їх як масові заворушення, опір правоохоронцям і самоуправство. Тобто одразу за 3-ма статтями відкрити кримінальне провадження. За названі правопорушення загрожує до 8-ми років ув’язнення.

Близько 8-ї години вечора 13 травня, нагадаємо, почалися прямі трансляції з місця. З-за загорожі підприємства назовні летіли камінці, в середині буянили кількасот людей. Від початку захоплення і до самого затримання «тітушок» минуло не менше 2-х годин. Автозаки поліцейських спецпідрозділів заїхали на територію захопленого підприємства ближче до 23-ї години.

— Дали всім повтікати, а тоді штурм проводять,—- говорили біля прохідної заводу місцеві мешканці, які зібралися спостерігати за розвитком подій.

Питаємо у Олександр Цибмалюка, чому так довго приймали рішення про операцію зі штурмом?

— Щоб справитися з такою кількістю людей, потрібен був час, — пояснює полковник. — Наші співробітники були там одразу, 40 чоловік. Потім по тривозі підняли всі групи захоплення, всі підрозділи, які відповідають за це, тому що по оцінках співробітників, які заходилися там, з такою кількістю людей тими силами, які ми мали, ми б не справилися. І були підняті Нацгвардія, КОРД, спецрота і батальйон. Всіх цих людей треба було оснащати — щити, каски, бронежилети, і доставити в різні точки. Групування сил відбувалося, які могли би справитися з цією кількістю людей, які там були, перш ніж штурмувати.

— Виходить, збір правоохоронців по тривозі займає не хвилини, а години? — питаємо далі в полковника.

— Ні, по тривозі — це прибуття. Але треба організуватися. Це ж не колгосп: зібралися і побігли, — каже виконуючий обов'язки начальника. — Кожному підрозділу треба поставити задачу, порахувати, скільки сил, засобів, які, з якої сторони зайти, розподілити. Планування мали зробити. Крім того, провести розвідувальні заходи: подивитися, хто де стоїть. Це ж не так, що приїхали вискочили і хапаємо усіх людей, навіть тих, які стоять за межами. Розумієте? 

Як розвивалися події на Данила Нечая, дивіться в репортажі наших журналістів, що працювали на місці: «Рейдерське захоплення заводу: тітушки, спецназ і штурм. Репортаж 20minut.ua». А відео нижче — це сюжет відділу комунікацій обласної поліції.
 

А в прокуратурі області сьогодні, 17 травня, поінформували, що більшості затриманих учасників конфлікту на консервному обрали запобіжні заходи на час слідства. 

— Усім учасникам вищевказаних подій обрали міру запобіжного заходу, в тому числі, 27 осіб узяли під варту на строк 60 днів без визначення розміру застави. Щодо інших учасників обрали більш м’який запобіжний захід у вигляді домашнього арешту та одного підозрюваного передали на поруки, — сказали в прес-службі прокуратури. — Виключно на всі ухвали слідчих суддів, якими відмовлено у клопотанні про взяття під варту, процесуальними керівниками Вінницької місцевої прокуратури готуються апеляційні скарги.


Читайте також:

«Не думав, що ми його знайдем». Як вийшли на вбивцю подружжя фермерів? Нові деталі

Колишній директор банку вбивав валютника за 80 тисяч гривень. На суді не зізнався

Шукають фінансові махінації в поліції. Відсторонили від роботи заступника генерала

Знов придумали маніяка. Вінничани говорять про зґвалтування в підвалі на Грибоєдова
 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (41)
  • Коля Пупкин

    Тягнули зі штурмом щоб дати можливість втекти хлопчикам, яких найняли Моргунов з  Гройсманом для захоплення ласого шматка землі під  забудову. Та всралися, бо власник виявився з яйцями ( якийсь свободівець)
  • Степан

    Тих кого затримали на студентів мало схожі , знаю деяких затриманих і їм уже далеко за 30.

    Вася reply Степан

    А якщо за 30 то їсти не хче?
  • Владислав Юрьевич

    Спортсмены нынче не те. Сегодня людей бить, завтра стрелять. Марионетки ,они всегда нужны большим дядям в их затеях.))
  • Andrij Kotok

    Погоджуюся, замовників нехай назвуть
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
11:06 Без води та світла. Де у Вінниці 19 березня відключають послуги photo_camera 10:04 У Вінниці засніжило: містян просять пересісти на громадський транспорт photo_camera 09:57 Вінницька громада проводжає у вічність Захисника Михайла Шастуна photo_camera 09:27 На хабарі у 300 000 гривень попався директор енергопідприємства play_circle_filled photo_camera Від читача 10:22 Закреслюють кандидатуру Путіна": у чаті "виборчкому" Керчі звітують про масове псування бюлетенів. Фото 09:20 Охорона та безпека під час війни: вінницькі охоронні фірми, сигналізація та відеонагляд (партнерський проєкт) 09:08 У трьох районах області знайшли уламки «шахедів». Один був у нездетонованому стані photo_camera 08:40 Робота у Вінниці: 94 свіжих вакансій від вінницьких компаній 08:37 Сьогодні вітаємо Дарію та Дмитра. Історія, заборони та прикмети 19 березня 21:01 «Вінниця у коміксах»: оголосили конкурс для дітей і молоді 20:05 Про «Щедрик»: у Вінниці покажуть матеріали із українських, чеських, канадських та американських архівів photo_camera 20:02 Командиру розвідгрупи з Вінниччини вручили орден 19:40 Сонячні електростанції: для чого вони вам, яка їх вартість та терміни окупності (Новини компаній) 19:01 Сміттєзвалище посеред кварталу: по вулиці Чайковського майже немає місця для виносу сміття 18:27 Помер колишній директор 23-го ліцею Григорій Поліщук 17:28 Вибори на посаду ректора Вінницького медуніверу: хто претендує photo_camera 17:26 ФК «ЯСКО» підтвердив звання чемпіона області з футзалу 16:20 «Сцену любощів знімали у холодній воді». Актор з Вінниці — про фільм «Перелесник» і не тільки 16:17 Прикордонники викрили 12 ухилянтів, які сиділи в старій будівлі та чекали коли втечуть до Молдови play_circle_filled 15:10 «Долину плюс» знову виганяють з Вінниці? Ми розбиралися, що сталося
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up