Який він, ювелірний бізнес, за який взялася СБУ

Який він, ювелірний бізнес, за який взялася СБУ
Як податківець Геннадій Мазур давав інтерв’ю в ресторані своєї дружини. За який ювелірний бізнес до нього має претенізї СБУ. І чому його начальниця каже, що "таємне завжди стає явним..."

Ювеліркою завжди цікавилася Служба безпеки. Але подружжя ладижинських ювелірів думає, що через них хочуть зняти з посади заступника голови податкової служби області Геннадія Мазура. Щоб довести, що ніякого турецького золота в них немає, все виробляють самі і розкрутилися без сприяння впливових людей, запросили на фірму “Шарм” журналіста RIA.

- Ім’я та логотип фірми “Шарм” - це моя інтелектуальна власність. Ми з чоловіком піднімали це виробництво, а зараз нас обливають брудом і не дають дихати.
Розказати про сімейний бізнес приїхала в редакцію Олена Гонта з Ладижина.
У цієї бізнес-леді, що починала з реалізації прикрас, а з дев’яностих разом з чоловіком виробляє власні ювелірні вироби, проводила обшуки спецслужба. Тоді обшукали заступника голови податкової служби області Геннадія Мазура, бо фірма його дружини здає в оренду виробничі потужності ладижинським підприємцям. Про це ми писали про - "Турецьке золото довело заступника голови ДПС Вінницької області до лікарняного".
- Я прийшла не за Геннадія Федоровича сюди, - каже Олена Гонта. - Я близько знайома з його дружиною, бо вона власниця „Подільської ювелірної компанії”, купила у свій час обладнання і нам здає. В нас абсолютно підприємницькі відносини, а тут замішали таке. В Тростянецькому районі зараз перевіряють всіх підприємців, хто якимось чином знайомий з Мазуром.
Спецслужба підозрює, що податківець “особисто контролював процес та координував дії підприємців, спрямовані на ухилення від сплати податків”. А підприємці нібито продавали контрабандне турецьке золото під виглядом власних прикрас, вели подвійну бухгалтерію і не сплатили сім мільйонів гривень податків.
- Я свою підприємницьку діяльність “завдяки” їм закрила. Настільки мене дістали, що видихнула і сказала: “я вже бабуся, до побачення, йду на пенсію”,  - каже Олена Гонта. - Зараз чоловік виробництвом замається, але так само різні пропозиції надходять. Ми думаємо, що не нами займаються, а Мазуром. 


- Нам були різні пропозиції. В тому числі й такі, - показує Олена Гонта (44)

Золоті прибутки впали на 60%
За два дні після цієї розмови журналістку вже віз водій фірми „Шарм” до Ладижина. Заходимо в офіс через фірмовий магазин на першому поверсі багатоповерхівки.Як розповіли власники, вони також беруть на продаж дуті ланцюжки іншого виробника, бо обладнання для таких прикрас не мають. Браслети і ланцюжки “Шарму” - плетені.
- Спецслужба сфотографувала один ланцюжок одеської фірми, - показує Олена Гонта. - Не виключаємо, що його причеплять до справи, як турецьке золото.


- На цьому ланцюжку навіть не наша етикетка, - показують Олена (44) та Микола (45) Гонти

Дохід Ладижинського магазину – до 15 тисяч гривень на місяць. Ще є „Золото та срібло Шарм” у Вінниці. Він заробляє до 50 тисяч на місяць. Підприємці кажуть, що криза 2008 року забрала в них 60 відсотків доходу. Зараз працюють так: вклали 300 гривень, а заробили сім.
В основному продукцію „Шарм” реалізує оптовикам. Мають 200 контрагентів по всій країні. З їхньої сировини роблять прикраси на замовлення. Показали каталоги фото та ескізів на підтвердження, що все вони роблять самі. Працюють 52 ювеліри, делеговані на “Шарм” тією ж Подільською ювелірною компанією.   

Півсотні майстрів   
- Якщо тону золота поділити на п’ять років, то виходить по 600 грам виробів у день. Ділимо на ювелірів і вийде, що один майстер робить п’ять виробів на день. Це що, багато? - спростовує Олена Гонта аргумент спецслужби, нібито самі обробити тону золота підприємці не могли.Йдемо цехами. В одному - полиці, заставлені матрицями. Їх тільки для перснів більше трьох тисяч. Дівчата виливають зразки із воску та віддадуть в цех лиття.Там у спеціальній формі воскові моделі розплавлять. На їх місце у форму заллють розпечене золото.
- Весь процес виробництва прикраси займає від двох до трьох днів. Тривалість залежить від складності виробу, - каже завідуючий виробництвом Юрій Майструк.


Майстер Руслан Кохановський (42) воскову заготовку перетворив у печі на золоту „ялинку”. Він вже зняв з неї персні. Те, що залишилося - переплавить ще раз

В іншому цеху із проволоки відтискають срібну нитку. З неї потім сплетуть браслет чи ланцюжок. Почистять у воді зі щітками, нашатирем і шампунем, і на склад.А золото до товарного виду доводять у “золотому” цеху, що за окремим входом з кодовим замком і з відеонаглядом.- За фірму, ясно, що переживаємо. І за роботу свою. Сподіваємося, минеться, - кажуть працівниці “Шарму”, де навіть на власників говорять на “ти”, бо більшість тут - із самого початку.


- Турбують нас перевірками, обстановка нервова, - каже Віктор Дев’ятий (51), що 16 років вчив дітей малюванню та кресленню, а зараз вкладає камінці в золоті обручки

- Я був сам приватним підприємцем, лозоплетінням займався, і знаю, як важно з контролюючими органами мати діло, - каже ювелір.


 
Свого золота не носять
- Не люблю золота, тому й не ношу, - каже комірниця Оксана.  
- А в мене на золото алергія, - зізнається її напарниця.
Самі ж підприємці теж на собі прикрас “Шарму” не мають. На Олені Гонті тільки сережки. Сказала, що це подарунок. Так само відповів її чоловік на питання про печатку з білого золота. Мовляв, все руки не доходять зробити собі свою особливу прикрасу.
А після екскурсії Гонти розповіли, що турецьке золото в пробірній палаті бачать здалеку. Нереально проставити пробу на чужий виріб, бо перевірка “пробірки” проходить так: контролер на свій розсуд бере прикрасу з вітрини і вимагає зробити таку ж. Зробили копію – пройшли перевірку.


- Контрабанда – це серйозна стаття, - каже Микола Гонта (45)

- Якщо в інших ювелірних фірмах десь проскакувало, одразу маски-шоу, повна конфіскація і арешт. А ми два роки були під оперативно-розшуковою діяльністю і на свободі гуляємо. По нашій справі допитували людей, як в кіно: „З Києва вийшла машина супроводження. Все забираємо. Він ще мовчить? Ті вже всі розказали. Закривай його нафіг!” А мене схиляли до співробітництва. Хотіли, щоб я дав свідчення. Які, не знаю. Що ми за птиці такі, що так нас пресують, не розумію.

Геннадій Мазур давав інтерв’ю в ресторані дружини “Дольче віта”
На першому поверсі - магазин, на другому – ресторан. Журналістку запросили в залу з каміном. Геннадій Мазур говорив на підвищених тонах.
- Не там шукають сьогодні спецслужби і не тим займаються! Там, де мільярди крадуть, вони не бачать! А мені ставлять пляму, що тонну золота через море перетягнув з Турції. Це заказ!
Пізніше пояснив, що він холерик, тому такий галасливий. Сказав, що йому діагностували передінфарктний стан, але від стаціонару відмовився. З головою служби розмови не мав. А з журналістом говорив довго. Пояснював, що кримінальне провадження про ухилення від сплати податків починається з документальної перевірки податкової та вручення підприємцям рішення-повідомлення. Цього не було. А його, мовляв, приплели до цієї “надуманої” історії, бо комусь треба його посада. Кому? Сказав, свої припущення залишить при собі.


- Хто такий заступник голови податкової служби? Хіба це посада, щоб “кришувати” такий рівень оборудок? - каже Геннадій Мазур (39)

Геннадій Мазур розповів також, що сам просився бути допитаним. І допитали його “ні про що”. Нікому в цій справі ще не вручили повідомлення про підозру. І він теж свідок.
- От пишуть, що вилучили записник з моїми підписами. Може, один якийсь підпис там і є. Це ж щоденник. Але щоб на кожній сторінці?! Я що, взагалі не контактую з розумом?
Чиновник запевнив, що не має ніякого бізнесу. Бізнес у його дружини. Вона, крім ресторану, магазину та Подільської ювелірної компанії, має мережу аптек. А створювалася Подільська ювелірна компанія тоді, коли Геннадій Мазур пішов з податкової. І якщо у Вінниці говорять - звільнився з Івано-Франківська податківець через хабар, то він це назвав брехнею.
- Потім не був приватним підприємцем, але був у бізнесі чотири роки. Кожний чоловік думає, де заробити на кусок хліба, щоб діти мали можливість яблуко поставити в портфелик. Так і я. Маю дві освіти, знаю, як заробляти на курсах долара і відчувати ринок. Це фінансова аналітика, це економічний прогноз. Я спроможний для своєї сім’ї заробити пару копійок... А ювелірна компанія - це була ідея Миколи Петровича. На той час я був без посади, коли виникло питання створити компанію, придбати обладнання і взяти людей. Проста господарська діяльність. Це все згідно законодавства. Інших доходів у Подільської ювелірної компанії, крім оренди, яку платять підприємці, немає.  

Чому ухилення від сплати податків розслідує не податкова міліція?
Редакції через запит відповіли, чому спецслужба розслідує справу ухилення від сплати податків, якщо це не її підслідність.
- Оскільки цей злочин викрив оперативний підрозділ управління Служби безпеки України у Вінницькій області, у Єдиний реєстр досудових розслідувань його внесли слідчі спецслужби. Подальше провадження саме за СБУ визначене Генпрокуратурою, - так пояснила прес-офіцер обласного управління спецслужби Ірина Єрмолова.  
А в податковій службі на наш запит від 4 березня, досі не відповіли. Зате Ірина Зленко досить жорстко прокоментувала ситуацію „Укрінформу”:
“...Слідчі дії тривають, але сам факт підозри у причетності посадовця ДПС до будь-яких тіньових схем свідчить, що ми маємо справу з проявом надмірної жадібності та марнославства. Із матеріалів Служби безпеки можна зробити висновок, що це той випадок, коли людина розглядала посаду не як можливість працювати на благо держави і суспільства, а скористалася службовим становищем задля власної вигоди. Але таємне завжди стає явним...”
 

0
0
0
0
Коментарі (10)
 • Anonymous

  Вы тоже увидели на последней фотографии Сашу Грей?!?! 0)))))
 • Anonymous

  Гена а ободiвка паркет, колгоспи, магазини iз продажу золотих прекрас у Франкiвську, Одессi, Киевi... ти про них забув? Перестань скулiти та май мужнicть вiдповiдати за своi тiньовi схеми, та перестань пiдставляти цих дурноватих пiдприемцiв яких ти залякав. Гена це тiльки початок. Ты вор а вор должен сидеть.
 • Anonymous

  Гена молись богу щоб про iнший бiзнес не дiзнались. I розкажи за що iз Франкiвскоi ДПА вигнали: хабарi, незаконне вiдшкодування пдв з половини, побори з бiзнесменiв. Iрина права коли каже що усе тайне стае явним. А ще розкажи як ти планував зайняти ii посаду... Такi як ти це випадковi люди як у ДПА так i у бiзнесi.
 • Anonymous

  Абсолютно не жаль і навіть тіні співчуття немає до цього податківця, бо основна маса його колег далеко від нього не втікли. Подонків серед цієї публіки "немеряно". Але коли ж спецслужба буде займатися власне тими завданнями, які покладені лише на неї - безпосередньо захистом держави від розвідувально-підривної діяльності як зовнішніх так і внутрішніх ворогів?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

19:19 Дев'ять годин без світла. Кого завтра торкнуться планові відключення? 18:45 Поминальні вінки з фотографією «жертви» над калюжею крові. Хто і кому погрожує в такий спосіб? photo_camera 17:44 Дівчата у купальниках, пісок під ногами та прохолодні напої: в «Мегамоллі» пройшло Bikini show photo_camera 16:48 У Могилів-Подільському запустили екологічну міні-ГЕС photo_camera Від читача 16:20 Спрощення процедури отримання паспортів для ОРДЛО: угорський парадокс 16:05 У місті пропонують встановити безкоштовні зарядні пристрої для електромобілів 15:59 «Зняли колеса, акумулятор»: чоловік каже, що його авто розікрали на арештмайданчику play_circle_filled 15:45 «Секретні» стежки: шістнадцять місць біля Бугу, про які варто знати photo_camera 15:05 Пошкодив вухо та проколов щоку. У Тростянецькому районі чоловік напав з вилами на дільничного photo_camera 14:14 Канатна дорога по 6 гривень. З'явилася нова петиція 13:53 П'яний та зі зброєю вінничанин намагався потрапити до будинку друзів photo_camera 12:48 У селі Рівне водій «ВАЗу» врізався в будинок культури. Потерпілий у лікарні photo_camera 12:33 Соціальні ІТ-ініціативи для Вінниці (Новини компаній) 11:55 На майдані Незалежності пройде виставка велетенських писанок 11:00 Вінниця 24 квітня: «Опель» в'їхав в автобус та торгівля на проїжджій частині play_circle_filled photo_camera 10:11 Промивка каналізації та ліквідація витоку. Перелік адрес, де тривають роботи 09:33 Чистий четвер 2019: історія, звичаї та що не радять робити 09:15 Готуємось до школи разом: де придбати якісні речі для дитини (Новини компаній) 09:12 Курс валют у Вінниці на сьогодні, 25 квітня 2019 року 07:32 Прогноз погоди у Вінниці на сьогодні, 25 квітня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
keyboard_arrow_up