У Вінниці навколо домофонів - страхи

У Вінниці навколо домофонів - страхи
Вінничани не раз жалілися в міліцію на керівника фірми домофонів, бо він завдав проблем не одному під’їзду. Люди говорять навіть про побиття бізнесменом особливо невдоволених його роботою жінок. Конкуренти ж підприємця кажуть, що він їм псує апаратуру і приводить у офіси народних активістів, перевірки СБУ і просто «гопників». Його заступник все заперечує

Мешканці кількох будинків на Замості і Вишенці називають одну й ту саму людину аферистом і кажуть, що не хотіли б зустрітися з цим бізнесменом сам на сам, бо він небезпечний.

- Він ударив жінку так, що вона опинилася на операційному столі. Творить, що хоче, і займається здирництвом. За моїми даними, на нього люди писали не менше 20 заяв, але всі провадження закривали, - говорить юрист Аеліта Трачук, що не раз скаржилися у податкову інспекцію та фіскальну службу на протиправні дії директора товариства „Дженер Групп” Андрія Бортникова.

Вона розповіла, що цей чоловік збирав готівкою абонплату з її сусідів. Тих, хто не хотів платити, вимикав від системи. Більшість людей просто не звернули увагу, що сплачують не тій структурі, з якою уклали договір. Коли цей нюанс з’ясувався, у поштову скриньку податкової лягла перша скарга на Андрія Бортникова.

Відповіді скаржниця отримала про те, що цей підприємець не резидент, не сплачує податків на території України, тому перевірити його діяльність не можуть. Реєстрація у „Дженер Групп” – кримська. Скарги жінки передала в міліцію, щоб долучили до вже відкритого кримінального провадження.

Але якщо жінка каже про десятки заяв (про таку кількість чула від знайомого правоохоронця), то RIA в секторі зв’язків з громадськістю міської міліції на запит про названу людину сказали: зараз у роботі слідства чотири, об’єднаних в одне, кримінальні провадження. Статті відповідальності – крадіжка і три шахрайства. Більше ніяких даних про цього підприємця база не показала.

Хвацький бізнес  
Заявляв на бізнесмена, коли був керуючим ОСББ, Андрій Нишпорка. Хмельницька фірма ставила на Келецькій, 51а домофонну систему, але передала на обслуговування Андрію Бортникову. Люди не захотіли мати справу з тим, хто збирає абонплату готівкою і відключає за найменшу заборгованість.

- На зборах ми вирішили підшукати інші фірму, і з цього моменту почалися наші пригоди, - говорить Андрій. – Бортников сказав, що ми маємо купити в нього коди доступу до домофонних систем. Хотів дві тисячі гривень готівкою. Коли ми нарешті домовилися, оплатили офіційно, він кодів не надав. Взагалі пропав. За адресою Фрунзе, 4 його фірми немає. Ми хотіли повернути свої гроші і звернулися в міліцію, щоб його розшукали. Тим часом хтось спеціально псував систему - заливав контакти лаком. Нова компанія поміняла блоки, і зараз усе нормально. Але про хід заяви з минулого року нам ніхто не повідомляв.  


- Два місяці після того, як ми відмовилися від послуг Бортникова, у нас не працював домофон. Хтось регулярно псував систему, - говорить колишній керуючий об’єднання співвласників будинку на Келецькій, 51а Андрій Нишпорка (35). - Зараз ми співпрацюємо з іншою компанією, і все гаразд

Залишилися невдоволеними роботою цього підприємця і люди з будинку на Фрунзе, 20. Він теж у них з’явився з інформацією про переданий йому на обслуговування під’їзд.

- Він рейдерським способом хотів усе зробити, - каже старший по під’їзду Олег Веретянов.

А в будинок на Лялі Ратушної, 113 Андрій Бортников починав встановлювати домофон. Старша по під’їзду Надія Паращук каже, що розгледіла в ньому халтурника.

- Як побачила голі дроти, то стала гнати його, - розказує жінка. - Цей аферист мені потім погрожував: „Ти ще попомниш!”

Сусіди Надії Паращук уклали договір з іншою фірмою, але керівника «Дженер Групп» ще не раз бачили. Приходив розказати, що фірма-конкурент розпалася, тому за обслуговування треба платити йому.

- Він у кількох квартирах гроші зібрав. Я з ним знов посварилася, і через 10 хвилин у нас домофон вже не робив. Міліцію викликали, написали заяву на нього, але про неї ні слуху, ні духу, - говорить Надія Паращук. – Я чула тільки, що він на Свердлова жінку побив…

Сильний на руку  
Редакція знайшли ще одну вінничанку, що потрапила в лікарню, як вона каже, через Андрія Бортникова. Жінка боїться за себе і за дочку, тому просила не називати її.

- Ми намагалися забрати в нього гроші, бо ставив домофон „дешево і сердито”. Коли я його зустріла, він посміхався нахабно і несподівано вдарив. Від удару я дихати не могла. І коли видихнула, закричала. Ніхто з сусідів не вийшов. Він на мою дочку підняв арматуру і побіг за нею. Дитину потім так само, як мене, відкачували. Кажуть, кричала на всю лікарню: «Мамочка, не помирай!» Таке було, що словами не передати, через цього виродка… Дочка відтоді лишає ключ в замку, щоб не можна було відчинити ззовні. А сусіди досі думають, що це все казки. Вони тільки швидку бачили.

Що зараз із кримінальним провадженням дворічної давнини про травми середньої тяжкості, жінка не знає. Говорить, що чула про хабар начальнику і погрози в слідчого на електронці.

- То одного документа не вистачало, то іншого. Потім я просто стомилася від ходіння по прокуратурах.

І в міському відділі редакції сказали – немає в них у роботі ніяких заяв про нанесення тілесних ушкоджень Бортниковим.

- Не знаю, що вам там офіційно відповіли в міліції, але мені казали, що Бортников у розшуку, і в Криму, і у нас, - говорить Аеліта Трачук. - Не розумію, чому така людина ходить вільно. Півміста від нього страждає. Усім погрожує і продовжує збирати гроші. Спробуйте поставити ларьок - одразу прикриють. А йому все можна. Мені в податковій міліції сказали, що він по телефону сказав, що в Криму і не може надати пояснення. Нічого робити не хочуть. Підозрюю, в нього є «криша»: або ділиться з кимось, або має людину, що прикриває.

На фірми-конкурентів націлює активістів революції?
У Вінниці працює п’ять фірм зі встановлення і обслуговування домофонних систем. І дві з них сказали, що вже добряче постраждали від керівника «Дженер Групп» Андрія Бортникова.

Управляюча вінницької філії «Домофон Інженіріг Охорона» Олександра Сміян торік купувала в нього кілька під’їздів для обслуговування. Але жінка каже, що продавець виявився нечесним – пропхнув між своїми чужий під’їзд, а потім почав псувати в інших домофонні системи. Ще управляюча говорить, що «Дженер Групп» буквально закидає її абонентів своїми квитанціями про оплату. Вона постійно через нього слухає скарги людей.  

- Він вирізав кабелі шматками, панелі вибивав шокером, і люди бачили, як він знімав обладнання, та писали заяви в міліцію, - говорить Олександра Сміян. – А нещодавно він прийшов до мене в офіс з двома „гопниками”, які лускали зернята. Казав, що я його під’їзди забираю, і тому він забиратиме мої. Насправді люди до мене самі переходять. Благо, мій чоловік з братом були поруч і погасили претензії.  

Що Андрій Бортніков шкодить і в її під’їздах, сказала директор «Строй Мастер Домофон» Наталя Юшко. Після розмови вона написала журналісту на е-мейл: «Замість того, щоб працювати з абонентами, тратимо час на перевіряючих. Нехай з ним хтось інший бореться».

Згадайте візити активістів у «російські фірми». Спочатку Правий сектор, а потім айдарівка Віта Завірюха були якраз у офісі цієї фірми. Привід для претензій такий: товар фірма закуповує в Росії напряму, а не як інші, через центральний офіс.


Віта Завірюха приходила з активістами якраз в офіс фірми «Строй Мастер Домофон», як такої, що працює на Росію. Сама почала бійку, і сама викликала міліцію

- Ми вінницька компанія. Працюють в нас вінничани. Так, у нас російське обладнання. Все домофонне обладнання, яке ставиться в Україні, тільки російського виробництва, - сказали на фірмі «Строй Мастер Домофон», яку тепер перевіряє СБУ. - Раніше ми здогадувалися, а тепер точно знаємо, що це Бортников так бореться з конкурентами. Не може працювати так, щоб його люди рекомендували. Йому краще натравити правий, СБУ, Завірюху. А що він сам в Криму зареєстрований, він не хоче їм сказати?!

Представник  «Дженер Групп» про скарги конкурентів: “З них спитають з цього приводу, однозначно”
Дзвонимо в «Дженер Групп». Замість Андрія Бортникова передали трубку «заму». Чоловік представився керівником відділу сервісу Олегом Васильовичем і прізвища після 45 хвилин розмови не назвав. Запевнив, що сам Андрій говорити з журналістом не буде – дуже зайнята людина.  

- Ви виконуєте замовлення фірми, яка намагається нечесно працювати, - пояснив, чому не хоче назватися, «зам» і заперечив наявність кримінальних справ, збір грошей у чужих під’їздах, побиття, вандалізм чи обмани. - Ну, про які зв’язки ви говорите? Є ж Закон. Ви вірите в цей Закон? Особисто я – вірю!

Далі чоловік розповідав про конкурентів. Сказав, що одна фірма скуповує крадене обладнання, а друга доходи передає ворожій Росії. А про ще одну сказав ось що:

- Ви, як журналіст, повинні знати, що коли людина звертається з заявою в міліцію, то не може за неписаними правилами звертатися до якихось кримінальних авторитетів. Тому з них спитають з цього приводу, однозначно, якщо вони хочуть далі десь порушувати, не дотримуватися законів і так далі…

На запитання про кримську реєстрацію представник «Дженер Групп» почав розказувати, що «Крим - наш»:

- В нашій спілці більше 20 ППшників і десь чотири юридичні особи, які працюють за договорами спільної діяльності по всій Україні. Гроші ідуть на різні рахунки. Кожна фірма за себе сама податок платить. Те, що іде через „Дженер Групп”, то копійки. І щоб ви розуміли – Крим є нашою територією, ми ще не розпрощалися з ним.

Олег також заперечив причетність свого керівника до візитів активістів. Мовляв, Бортников “Айдаром” не керує, щоб направляти їх кудись. Але якраз від нього стало відомо про перевірку спецслужбою діяльності «Строй Мастер Домофон». Звідки він про це знає – співрозмовник не уточнив.

Мін іншим, він казав, що „Дженер Групп” обслуговує 400 під’їздів, і люди задоволені. Мовляв, спитайте в них. Але адрес своїх абонентів Олег не назвав, бо це комерційна таємниця.  

Читайте також:

У Вінниці до квартири не пускає домофон

Війна: „за” чи „проти” домофону?

У Вінниці мешканцям багатоповерхівки нав’язали непотрібний домофон
 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (15)
 • Олексій

  https://youcontrol.com.ua/catalog/company_details/40914020/

  https://youcontrol.com.ua/ru/catalog/company_details/37963633/

  тел +380971743901

  Ще й ліфти псує. Не знаю де він, але ця «компанія» працює, пишеться по різному. Для гугла:

  БОРТНИКОВ АНДРИЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ

  БОРТНИКОВ АНДРІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
 • Ольга Іванова

  Абсолютна правда усі негативні коментарі!!!. Додзвонитись неможливо! Вияснити якісь деталі чи моменти неможливо!!!!. Підняли ціну за обслуговування до 92 грн. за пів-року без повідомлення споживачів, хотіла вияснити що і як - неможливо. Домофон уже три роки, обслуговування ніякого не відбувалось! За що! Не фірма, а жахи! Не підключайтесь!!!
 • Віталій Лісовенко

  Якщо під`їзд згуртований - гнати в шию всі ці домофонні компанії. Змастити доводчик - оце все обслуговування, а гроші зшибають. На зборах вирішити, що відмовляєтесь від послуг. Далі заява, щоб надали мастер-кей, якщо відмовляються,  доступ до розпредшафи є - за червонець сервісант іншого центру на ваше прохання все обнуляє і перепрограмує, встановить новий майстер-пароль, який у старшого по будинку. З майстер-паролем можна і нову трубку в квартиру підімкнути, і  ключ прописати, і взагалі поставити старий-добрий код  на нові домофонні двері.
 • Евгения Кабаева

  Знайома з цим шахраєм не особисто в тітки домофон встановили дозвонитись до фірми  не можливо працюють заздалегіть с використаними маттеріалами.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:33 Що найбільше дивилися та слухали: ТОП відео на YouTube в Україні за 2021 рік play_circle_filled 21:01 Свято Миколая, Різдво та Новий рік. Календар державних та релігійних свята на грудень 2021 20:17 Більше двох мільйонів коштує Вінниці новорічне диво. Яким буде зимове містечко в парку play_circle_filled stars 20:10 Від +1 до +15 градусів. В Україні очікуються температурні гойдалки та опади Від читача 11:54 День відкритих дверей буде :) 4 грудня об 11:00 в Університеті «КРОК» 19:19 За безкоштовні пластикові пакети будемо тепер платити. Скільки та які їм існують альтернативи stars 18:56 Нечітка мова та запах алкоголю з рота. 39-річна вінничанка попалась по 130-тій photo_camera 18:23 Ховався два роки від поліції, а попався через куріння в громадському місці 17:45 У всіх на вустах. Десять нових закладів, які відкрилися у Вінниці у 2021 році photo_camera stars 17:08 На Вінниччині шахраї видурили з 90-літньої бабусі 75 тисяч гривень 16:40 Проблема — вирішення: Як правильно давати в борг і точно гроші повернути, розповідає адвокат stars 16:19 На Хмельницькому шосе 13 рятувальників гасила палаючу квартиру play_circle_filled photo_camera 15:10 Лише люди з народу і без політики. Стартував відбір до «Рейтингу лідерів думок і блогерів Вінниччини» photo_camera stars 15:02 Під Бердичевом у ДТП потрапив вінничанин. Чоловік загинув photo_camera 14:16 «Працювали» по всій країні, попалися у Вінниці. КОРД затримав серійних крадіїв play_circle_filled photo_camera 13:39 Понад 500 нових випадків та 20 смертей. Дані по захворюваності на COVID в області 12:51 У Вінниці СБУ викрила лікаря, який підробляв Covid-сертифікати photo_camera 12:21 Посилення карантину, пляма на Бузі та інше важливе за 1 грудня на 20minut.ua 11:16 Яка погода буде в Україні на Новий рік: народний синоптик дав прогноз 10:19 Ускладнений рух та дві побиті машини. На Центральному мосту не розминулися Nissan та BMW play_circle_filled photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up