У Бару призначили п'ять років ув'язнення військовому за другу втечу з частини

- Чоловік двічі самовільно залишав військову частину під час воєнного стану.
- Перший інцидент стався 9 червня 2023 року, коли він ухилився від виконання обов'язків і повернувся лише через 10 днів. Однак 12 вересня чоловік знову залишив військову частину без дозволу.
- Суд визнав його винним і призначив покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі.
Барський районний суд Вінницької області розглянув справу військовослужбовця, який самовільно залишив військову частину під час воєнного стану. Чоловік, перебуваючи на посаді понтонера понтонного відділення понтонного взводу, залишив частину 9 червня 2023 року з метою тимчасового ухилення від військової служби.
«О сьомій годині, із особистих мотивів та з метою тимчасово ухилитись від виконання обов`язків військової служби, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, в умовах воєнного стану, самовільно залишив військову частину та проводив час на власний розсуд, не пов`язуючи його з виконанням обов`язків військової служби», — йдеться у вироку суду.
Чоловік повернувся на місце служби 19 червня 2023 року, тобто через 10 днів після того, як самовільно залишив військову частину. Однак, це не стало єдиним інцидентом. 12 вересня 2023 року він знову самовільно залишив частину, після чого не виконував своїх військових обов'язків до 8 грудня 2024 року, коли був виявлений правоохоронцями за місцем проживання.
На судовому засіданні військовий повністю визнав свою провину за статтею 407 Кримінального кодексу України, що передбачає покарання за самовільне залишення військової частини в умовах воєнного стану. Він щиро розкаявся у вчиненому.
Барський районний суд визнав чоловіка винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною п'ятою статті 407 Кримінального Кодексу України та призначив йому покарання у вигляді п`яти років позбавлення волі.
Нагадаємо, 21 листопада цього року до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» внесли зміни. Відповідно, військовослужбовці, які вперше СЗЧ, мають можливість знову повернутися на військову службу, не несучи при цьому кримінальної відповідальності. 28 листопада президент підписав закон про добровільне повернення на службу для тих військовослужбовців, які вперше самовільно залишили військову частину або дезертували.
Як пише спеціалізована прокуратура у сфері оборони центрального регіону, з бажанням служити далі після СЗЧ вже звернулися чотири тисячі військовослужбовців. Половина з них судами задоволена та повернулися до виконання свого конституційного обов’язку. Решта клопотань перебувають на розгляді в судах.
Також, за інформацією спеціалізованої прокуратури, за вчинення злочинів, передбачених статтею 407 (Самовільне залишення військової частини або місця служби) та 408 (Дезертирство) ККУ, вчинених в умовах воєнного стану, законодавством передбачене покарання не менше п'яти років позбавлення волі.
До речі, на сторінці у Фейсбук Військової частини 3008 Національної гвардії України розповіли, що у Вінниці все більше військових, які раніше самовільно залишили частини, повертаються до служби у війську. Читати далі..
Читайте також:
Матрац, лопатки та один жилет на трьох: чоловіки намагалися переплисти Дністер
Було гучно — працювала ППО. Вінниччину атакували ударні дрони
Підтвердили загибель Миколи Коляденка, який вважався безвісти зниклим
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Павел СоловыхПревратили солдат в рабов, страна концлагерь
-
Liutyi DidЗ.таким.підходом.до.дизертирства.(видумали.якесь.с.з.ч.)..ми.країна.неляканих.ідіотів.і.хочемо.як.завжди.щоб.хтось.но.не.я.тоді.чекаймо."визволителів".і.не.треба.розводити.цей.пі*дьож.
-
Тамара ДидурЗато живий залишиться.
-
Ivan TykhoniukА причину з'ясували, чому втікав, яке відношення до нього було зі сторони командира, з побратимами, чи не було приниження, чи побиття, напевно в тій частині недуже здорова обстановка?