Підозрюваний у хабарництві суддя повернувся на роботу та має носити електронний браслет

- Суддя Барського райсуду Володимир Хитрук, якого підозрюють у хабарництві, повернувся на роботу, щоб далі вершити правосуддя. За умовами запобіжного заходу, він має носити електронний браслет.
- У чому саме його звинувачують? І чим закінчилася справа, за яку він нібито мав узяти «на лапу»?
Суддю одного з районних судів у Вінницькій області взяли на хабарі у 20 тисяч гривень. Таку резонансну новину 2 серпня 2018 року повідомили на сайті Служби безпеки України.
Також йшлося про те, що разом із суддею взяли адвокатку, яка наче виступала посередником для передачі коштів. Гроші служитель Феміди мав отримати за те, щоби закрити справу про нетверезе керування. В операції по викриттю ймовірних хабарників брали участь працівники СБУ та Національного антикорупційного бюро.
Читайте також:
-
Суддя Барського райсуду «втер носа» СБУ та вийшов на роботу після «затримання»
Але тоді щось пішло не так — наступного дня суддя спокійно вийшов на роботу. У суді нам тоді розповіли та написали, що гроші, які начебто Хитрук отримав у якості хабара, насправді власні кошти судді. А в СБУ просто напридумували якусь нісенітницю.
— Я думаю, що все буде в нас нормально, бо виявилося, що все трохи не так… Ніякого затримання не було. Ні адвоката, ні судді. На фото його (судді, — авт.) особисті кошти. Ті кошти, які думали, що передадуть, але нічого не передавали. Він навіть не був у курсі про цю справу, бо був у відпустці. Вони не були помічені, — розповідала нам керівниця апарату Барського суду.
Але сталося не так, як гадала посадовиця. Через кілька днів, 7 серпня, стало відомо, що суддя таки отримав підозру в злочині. Інформацію підтвердили в управлінні Служби безпеки України у Вінницькій області. Підозру за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу «(Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою»).
Ми знову звернулися за підтвердженням до Барського суду. Із відповіддю там не забарилися. Повідомили, що про підозру нічого не знають, бо суддя пішов у відпустку.
11 вересня 2018 року Вища рада правосуддя відсторонила суддю Володимира Хитрука від роботи через хабарницьку справу, у якій він фігурує. Про відсторонення судді клопотала Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Виносити судові рішення Хитруку не можна було до 4 жовтня.
Станом на 23 жовтня в Хитрука вже є заплановані на розгляд справи в розкладі — значить на роботу він повернувся.
Про обставини хабарницької справи, у якій підозрюють суддю, дізнаємося з однієї з ухвал, оприлюднених у судовому реєстрі. Описуємо обставини, які викладені за версією слідства.
-
20 червні 2018 року вінницький патрульний склад протокол про те, що чоловік у нетверезому стані керував автомобілем. Потім цей протокол потрапив на розгляд у Барський районний суд до судді Володимира Хитрука.
-
Дізнавшись, що планується судове засідання, водій почав шукати собі адвоката. Коли натрапив на потрібну адвокатку, розповів їй, що вимушений був сісти трохи п’яним за кермо автомобіля через те, що потрібно було терміново відвезти людину в лікарню. Правниця пояснила, що для того, щоб уникнути покарання — штрафу та позбавлення права керувати авто — потрібно «проплатити». Тоді суддя, мовляв, закриє справу за малозначністю й обмежиться усним зауваженням.
-
Наступного ж дня водій повідомив про те, що в нього вимагають хабар у Національне антикорупційне бюро. На той момент про розмір необхідної суми адвокатка ще не казала. Потім сума вже стала відомою — потрібно було 10 тисяч гривень. Або 20 тисяч, якщо чоловік хоче, щоби його справу розглянули якомога швидше.
Далі слідство стверджує, що 2 серпня водій прийшов із грошима в суд. Віддав 20 тисяч гривень правниці. Та, у свою чергу, віддала тільки одну тисячу судді Хитруку. Тут і почалися «маски-шоу» від правоохоронців. До 4 листопада, згідно ухвали суду, Хитрук має носити електронний браслет (яких, до речі, області не вистачає). Наразі невідомо про те, що відбувається зі справою адвокатки.
У документах зазначений номер справи, за яку начебто призначалася «оплата». Ми дізналися про її долю.
Через те, що справу так і не розглянули в Барському суді, а суддю Володимира Хитрука відсторонили, справа потрапила до Апеляційного суду. Там вирішували куди ж її направити далі. Матеріали поїхали до Жмеринки.
Там справу розглядала суддя Ольга Саландяк, яка хоче потрапити на роботу в новостворений Антикорупційний суд.
Читайте також:
-
Суддя зі Жмеринки хоче потрапити в Антикорупційний суд. Що про неї відомо?
З матеріалів дізнаємося, що водій продув алкотестер «Драгер» на 0,6 проміле, що в три рази перевищує дозволену норму. Але це вже стало не важливо, тому що вийшли терміни накладення покарання. Відтак, справу закрили.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.