Стало відомо хто і чому переслідував Дмитра Гройсмана

Стало відомо хто і чому переслідував Дмитра Гройсмана
У річницю смерті правозахисника, засновник та керівник Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсмана, адвокат Євгенія Закревська розказала чому насправді правоохоронці переслідували Гройсмана.

Стаття опублікована на "Українській правді"Організатори переслідування Дмитра Гройсмана встановлені. Кримінальне провадження закрито!

На День Конституції журналіст Володимир Бойко опублікував текст своїх показів, наданих в якості свідка у кримінальному провадженні щодо притягнення завідомо невинуватого Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності у сумнозвісній порносправі.

Нагадаю, 12-го серпня 2013-го року Дмитра Гройсмана було виправдано Вінницьким міським судом (суддя Ковбаса Ю.П.) і визнано невинуватим у поширенні порнографії. Справа розглядалась два з половиною роки, 73 засідання. До виправдовувального вироку обвинувачений не дожив – 5-го серпня серце Діми Гройсмана зупинилось.

Покази Володимира Марковича, як на мене є сенсаційними. Такий собі кладязь для слідства. В показах міститься купа важливої і цікавої інформації щодо виконавців і замовників злочину. Фактично Бойко "розклав на пальцях" прокуратурі всю схему злочину. Він, будучи попередженим про кримінальну відповідальність за дачу неправдивих показів, офіційно, в якості свідка повідомив, що: 

Кримінальна справа щодо Гройсмана Д.Л. була сфабрикована під керівництвом колишнього начальника Управління боротьби з кіберзлочинністю та торгівлею людьми Департаменту кримінальної міліції МВС України Кучера Ю.М. 

Причиною, що спонукала Кучера Ю.М. ініціювати фальсифікацію кримінальної справи, стала обізнаність Гройсмана Д.Л. з каналами нелегального транзиту через територію України біженців з Сомалі.

- Вінницька правозахисна група, яку очолював Дмитро Гройсман була партнером Управління Верховного Комісару ООН у справах біженців, зокрема вона від імені й на кошти УВКБ надавала гуманітарну допомогу громадянам Сомалі, які намагались нелегально потрапити в Європу, але були затримані на території України. Оскільки затримані громадяни Сомалі опинялись у таборі біженців без документів і жодних засобів до існування, Гройсман Д.Л. та інші члени Вінницької правозахисної групи за дорученням представництва УВКБ здійснювали анкетування біженців, в ході якого біженці розповідали, зокрема, в який спосіб їм вдалось нелегально потрапити на територію України. При цьому вони називали Гройсману Д.Л. прізвища співробітників СБУ та Держприкордонної служби, які забезпечували їм "вікно" на кордоні та брали з них гроші (від 1 то 3 тис. доларів з особи) за нелегальне потрапляння на територію України з наступним нелегальним перетином україно-словацького кордону, а також прізвища співробітників міліції, які здійснювали супровід нелегалів по території України.

- Щодо Гройсмана Д.Л. систематично здійснювались незаконні оперативно-розшукові заходи співробітниками УБОЗ УМВС України у Вінницькій області, а його телефони прослуховувались з санкції заступника голови Апеляційного суду Вінницької області, про поінформованість Гройсмана Д.Л. стало відомо учасникам організованого злочинного угруповання, яке займалось транспортування сомалійських біженців через територію України. У зв'язку з цим співробітники Вінницького УБОЗ запропонували Гройсману Д.Л. негласне співробітництво з тим, щоби він копіював для них анкети сомалійських біженців – з метою переконатись, що в цих анкетах не має прізвищ українських правоохоронців, яким сомалійці платили гроші.

- Після того, як Гройсман Д.Л. письмово відмовився, пославшись на те, що ці анкети є власністю Управління Верховного Комісару ООН у справах біженців, йому стали надходити погрози від співробітників УМВС України у Вінницькій області, що в такому разі міліція вилучить всі документи та комп'ютери Вінницької правозахисної групи й отримає доступ до інформації, яку повідомляють біженці, а самого Гройсмана Д.Л. засудять до позбавлення волі за сфальсифікованим обвинуваченням. 

- Оскільки Гройсман Д.Л. був людиною, відомою в міжнародних колах, а файли, які хотіли отримати організатори незаконної міграції сомалійців через територію України, належали УВКБ, безпідставний обшук у приміщенні Вінницької правозахисної групи спричинив би міжнародний скандал. Тоді організатори незаконної міграції, передусімспівробітники Управління боротьби з кіберзлочинністю та торгівлею людьми Департаменту кримінальної міліції МВС України, вирішили порушити надуману кримінальну справу щодо Гройсмана Д.Л. і під час досудового слідства "випадково" провести обшук, у ході якого вилучити комп'ютери Вінницької правозахисної групи та анкети сомалійських біженців.

- Оскільки Гройсман Д.Л. був винятково законослухняною людиною й ніякого компромату на нього співробітникам правоохоронних органів зібрати не вдалось,кримінальна справа щодо нього була порушена за неіснуючими фактами начебто поширення ним порнографії. Заявником по справі виступив мешканець Києва, агент Управління боротьби з кіберзлочинністю та торгівлею людьми Департаменту кримінальної міліції МВС України.

- Оскільки громадська діяльність Гройсмана Д.Л. викликала велике незадоволення начальника УМВС України у Вінницькій області Ноніка В.В., останній виступив з ініціативою після обшуку кримінальну справу не закривати, а засудити Гройсмана Д.Л. до позбавлення волі. Організувати фальсифікацію кримінальної справи щодо Гройсмана Д.Л. Нонік В.В. доручив начальнику Слідчого управління УМВС України у Вінницькій області Хорзову А.І. Останній залучив для складання завідомо неправдивого експертного висновку директора Вінницького художнього музею Безбаха І.В., який взагалі не є експертом з питань, що потребували оцінки, натомість є позаштатним негласним співробітником УБОЗ УМВС України у Вінницькій області.

- Після порушення кримінальної справи був "випадково" проведений обшук у приміщенні Вінницької правозахисної групи без належних підстав і санкції одночасно з обшуком на квартирі Гройсмана Д.Л. Обшук у офісі Вінницької правозахисної групи провели заступник начальник ВБЗПТЛ УМВС України Гречанюк А.В., начальник сектору ВБЗПТЛ УМВС України у Вінницькій області Перцатий С.В. та співробітник УБКТЛ МВС України Черевко В.Ю. Вони незаконно вилучили документи Управління Верховного Комісару ООН у справах біженців, які містили компрометуючу інформацію щодо організаторів нелегальної міграції сомалійців.
Також Володимир Бойко повідомив слідство, де шукати підтвердження своїх слів – додаткові докази для підтвердження вини зазначених вище осіб:

- Факти явної фальсифікації кримінальної справи щодо завідомо невинуватого Гройсмана Д.Л. містяться в матеріалах самої кримінальної справи, у матеріалах заведеної в супровід оперативно-розшукової справи категорії "Захист", а також у службовому листуванні Управління боротьби з кіберзлочинністю та торгівлею людьми Департаменту кримінальної міліції МВС України того періоду.

Чудова знахідка для слідства, чи не так? Очевидно, що отримавши такі покази, слідчий мав би після втамування дихання від неочікуваного щастя, щонайменше:

1) Встановити співробітників УБОЗ УМВС України у Вінницькій області та інших органів МВС та СБУ, які за період часу з 2008-го по 2013-й рік залучались до здійснення оперативно-розшукових заходів щодо Гройсмана Д.Л., зокрема здійснювали оперативне спостереження за Гройсманом Д.Л., прослуховування його телефонних розмов, тощо. Допитати зазначених осіб.

2) Витребувати матеріали оперативно-розшукових справ, заведених для здійснення оперативно-розшукових заходів відносно Гройсмана Д.Л. в період 2008-го – 2013 р.р., зокрема, заведеної в супровід кримінальної справи проти Гройсмана Д.Л., оперативно-розшукової справи категорії "Захист" встановити всіх осіб, які складали і затверджували постанови про затвердження ОРЗ, складали будь-які документи в ході проведення ОРЗ. Перевірити даних осіб на причетність до вчинення злочину, що розслідується. Допитати цих осіб.

3) Витребувати всі рішення суду щодо надання дозволу на здійснення оперативно-розшукових заходів щодо Гройсмана Д.Л., зокрема рішення тодішнього голови Апеляційного суду.

4) Перевірити інформацію, надану Бойко В.М. щодо причетності до скоєння розслідуваного злочину керівника колишнього начальника Управління боротьби з кіберзлочинністю та торгівлею людьми Департаменту кримінальної міліції МВС України Кучера Ю.М. Допитати дану особу.

5) Перевірити інформацію, надану Бойко В.М. щодо причетності до скоєння розслідуваного злочину наступних осіб:

- колишнього начальника УМВС України у Вінницькій області Ноніка В.В.,

- колишнього начальника слідчого управління УМВС України у Вінницькій області Хорзова А.І.

- директора Вінницького художнього музею Безбаха І.В.


Допитати зазначених осіб.

6) Отримати тимчасовий доступ до службового листування Управління боротьби з кіберзлочинністю та торгівлею людьми Департаменту кримінальної міліції МВС України 2010 -2012 років та долучити до матеріалів кримінального провадження всі листи, які стосуються Дмитра Гройсмана, кримінального провадження відносно нього, каналів нелегальної міграції із Сомалі, тощо.

7) Допитати осіб, які проводили незаконний обшук у офісі Вінницької правозахисної групи:- заступника начальника ВБЗПТЛ УМВС України Гречанюка А.В.,

- начальника сектору ВБЗПТЛ УМВС України у Вінницькій області Перцатий С.В.

- співробітника УБКТЛ МВС України Черевко В.Ю


Як на мене саме такі дії є найбільш логічними після отримання вищезазначених показів.

Але... Старший слідчий в ОВС СВ прокуратури Вінницької області, юрист 1-го класу із промовистим прізвищем УПОРНІКОВ подумав інакше і 29.05.2015 року (через декілька днів після допиту Володимира Бойка і отримання доленосних для слідства свідчень, що дозволяють зібрати неспростовні докази винуватості всіх причетних) закрив кримінальне провадження на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України (встановлення відсутності складу кримінального правопорушення) , про що надіслав мені листа:
 Після отримання данного листа в мене виникли пропозиції:

1) до його автора:

- не обов'язково так ̶у̶п̶о̶р̶о̶т̶о̶ вперто намагатись відповідати своєму прізвищу. Можна спробувати змінити ̶д̶и̶л̶е̶р̶а̶ долю, почавши, наприклад, із нормального розслідування провадження N42013010010000435.

2) до Генерального прокурора:

- перевірити приміщення прокуратури Вінницької області на наявність токсичних, радіаційних чи психотропних речовин, можливо саме через це вже другий рік поспіль кожний слідчий чи процесуальний керівник у даному провадження ̶т̶а̶к̶и̶й̶ ̶у̶п̶о̶р̶о̶т̶и̶й̶ вперто намагаються закрити кримінальне провадження щодо фабрикації порносправи відносно Дмитра Гройсмана.

- Скасувати ганебну постанову про закриття кримінального провадження та витребувати справу принаймні для перевірки.

- Надати вказівки новому слідчому провести необхідні слідчі дії, принаймні – зазначені вище. 


Сьогодні рівно два роки, як Діми не має з нами. За ці два роки, кримінальну справу намагались закрити вже тричі. Слідчий не соромлячись повідомляв в судовому засіданні, що "за загальним рішенням його керівництва" тут відсутній склад кримінального правопорушення.

Зрозумійте, нарешті, ніхто з вас не злізе. Дешевше і безпечніше довести розслідування до суду. Якнайшвидше. Можна вважати це погрозою.

Євгенія Закревська

Слідкуйте за новинами Вінниці у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (2)
  • Вадим Хабібуллін

    Сакварелідзе!!! беріть до провадження і розкрутки і розслідування! там багато цікавих прізвищ і прокурорів і суддів і поганих "ментофф", які не відповіли за свої дії і злочини не тільки відносно цього правозахисника! Цим гн$дам і сьогодні на$рати на Майдан на революцію гідності і на ваші $рані))) реформи!

    Анонім reply Вадим Хабібуллін

    Ящо чесно то більшості населення України вже насрати на Майдан та на революцію" Нічого доброго Вона нам не принесла!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
11:10 Важливе за вчора. Найцікавіші новини 24 вересня, які ви могли пропустити 10:08 Вчора від COVID-19 померли двоє вінничан та жителька Барського району 09:56 Поїхав на заробітки та зник. Шукають 17-річного жителя Ямполя 09:18 Депутати обласної Ради прийняли низку кадрових питань (Пресслужба Вінницької обласної Ради) Від читача 22:03 Допоможіть зібрати кошти на операцію- аортокоронарне шунтування (АКШ) 09:11 Три смерті та 97 нових хворих на Вінниччині. Яка ситуація з COVID-19 в Україні та світі? 08:24 Сьогодні вітаємо коміків та Семенів. Історія та прикмети 25 вересня play_circle_filled 21:01 Чи знаєте ви кандидатів в мери та чи вирішили, за кого голосувати? ОПИТУВАННЯ 20:02 Допоможи нужденним. У Вінниці діє два пункти гуманітарної допомоги photo_camera 19:20 Вперше за 24 роки Vinnytsia Jazzfest пройде виключно онлайн. Де дивитися? 19:12 Новий перерозподіл карантинних зон. Вінниця з понеділка вже у «жовтій» 18:15 «Великий бокс» на «Інтері»: Дерев'янченко на шляху до чемпіонського титулу (Пресслужба «Інтер») play_circle_filled photo_camera 18:03 На новому маршруті 10А вінничан буде обслуговувати тролейбус з автономним ходом play_circle_filled photo_camera 17:24 «Батько українського джазу» у п’ятницю зіграє на VINNYTSIA JAZZFEST, а у суботу розкаже секрети photo_camera stars 17:13 Як правильно підібрати лед екран не переплачуючи? (Новини компаній) 17:03 336 студентів вінницьких вишів отримають компенсацію за навчання (Пресслужба Вінницької обласної Ради) 16:45 Від квіткової алеї до «окультурення» ставки Гітлера: як молодь пропонує привабити туристів play_circle_filled photo_camera 16:22 Тварини згоріли заживо. У Жмеринці діти підпалили господарчу будівлю з нутріями photo_camera 15:33 Вінницькі кінологи та вибухотехніки отримали нові службові авто photo_camera 15:22 Членам сімей загиблих військовослужбовців надаватимуть матеріальну допомогу (Пресслужба Вінницької обласної Ради)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up