На вирок, винесений вінничанину 9 вересня, звернули увагу Реєстрі судових рішень. Він незвичайний хоча б тим, що покарання обвинуваченому присудили геть не таке, як обіцяє Кримінальний кодекс України. Крім того, людина, яку притягували до відповідальності за зберігання вогнепальної зброї без дозволу і наркотиків без мети збуту, зміг заплатити більше, як півмільйона гривень застави.
Щоб не сидіти у в’язниці під час слідства, фігурант цього кримінального провадження, порушеного ще наприкінці 2017-го року, вніс на спецрахунок 576 тисяч гривень. Ці кошти, як прописали у вироку, засудженому повернуть, коли рішення Вінницького міського суду набере законної сили. Це буде після апеляційного розгляду, або після закінчення строків оскарження.
Що зрозуміло про підсудного з вироку? Одружений, має на утриманні дитину, раніше не судимий чоловік з інвалідністю. Місце роботи — інженер приватного товариства. Колишній офіцер.
Останній факт прозвучав в поясненнях, даних суду обвинуваченим. Його судили за двома статтями Кримінального кодексу України: 263-ою про незаконне поводження зі зброєю і боєприпасами та 309-ою про зберігання наркотичних засобів без мети збуту.
В рішення читаємо, що пістолет підсудний зберігав без дозволу на полиці шафи, що стоїть в його спальні. Мова про ПМ калібру 9 міліметрів. Там же, у спільні під час санкціонованого обшуку правоохоронці вилучили 29 набоїв. Експерти згодом підтвердили, що і пістолет придатний до використання, і набої до нього бойові. Маркування на зброї затерте й не підлягало ідентифікації.
«Вказані бойові припаси та вогнепальну зброю у вересні 2017 року знайшов на подвір’ї поблизу складського приміщення, що належить його дружині, та, не маючи передбаченого законом дозволу, зберігав їх загорнутими у тканину білого кольору за місцем свого проживання та реєстрації до їх виявлення та вилучення під час проведення обшуку».
Так процитував у вироку Вінницький міський суд абзац з обвинувального акту. А почуті в судовому засіданні пояснення підсудного виклав ось як:
«Одного дня у вересні 2017 року, точної дати він не пам’ятає, він, перебуваючи у орендованому його дружиною приміщенні по Немирівському шосе у Вінниці, побачив ганчірку. Розгорнув цю ганчірку та виявив пістолет з набоями. Поряд з цим приміщенням розташована школа. Він, як бувший офіцер розумів, що ця знахідка є небезпечною, тому вирішив забрати зброю з набоями додому, щоб потім здати правоохоронним органам. Однак в подальшому захворів, змушений був поїхати на тривале лікування і не встиг здати знайдені пістолет та набої. Під час того, як він перебував на лікуванні, в нього вдома проводили обшук та виявили ці речі».
По другій статті звинувачення, слідство встановило теж неоднозначну історію. У вироку сказано, що у липні 2017-го року на земельній ділянці біля автошляху з Вінниці до Тульчина (звідти родом підсудний) звинувачений знайшов рослини коноплі і зібрав їх для власного вживання.
«Висушив та подрібнив, після чого зберігав у пластиковому контейнері у комоді спальної кімнати за місцем свого проживання та реєстрації без мети збуту», — каже вирок з посиланням на експертів, які встановили кількість готового до вживання наркотику — близько 15 грамів.
І в цій частині звинувачення підсудний визнав вину повністю та казав, що кається. Він дав таке пояснення:
«Має проблеми зі здоров`ям. Канабіс знайшов випадково, вирішив за його допомогою вгамовувати біль, тому зірвав та висушив рослину, яку зберігав в себе вдома. Розуміє, що діяв протизаконно, та щиро розкаюється у скоєному».
Через те, що підсудний своєї вини в обох злочинах не заперечував й повністю визнав обвинувачення, суд не досліджував обставин, які ніким не оспорюються. Щоб обрати покарання, вивчав обставини, що його обтяжують та пом’якшують.
«Раніше не судимий, на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває, за місцем проживання та роботи характеризується виключно позитивно», — констатував суд і за пом’якшувальні обставини сприйняв «щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, наявність статусу інваліда 3 групи, наявність на утриманні неповнолітньої дитини».
Обставин, що обтяжують покарання, не встановили. І врешті прийняли рішення про покарання, менше санкції статті відповідальності. За більш сувору в цьому випадку статтю — про зброю — інженеру загрожувало до 7-ми років позбавлення волі. Але йому присудили не ув’язнення, а просто штраф.
«Суд дійшов висновку, що виправлення та перевиховання обвинуваченого можливе без ізоляції його від суспільства, — читаємо у вироку. — Йому може бути призначене покарання нижче від найнижчої межі покарання, передбаченого санкцією частини першої статті 263 Кримінального кодексу України».
Отож людині, якій загрожувала тюрма, присудили покарання в грошах. 1700 гривень за зберігання коноплі (в межах санкції статті) і 51 тисячу гривень — за пістолет Макарова і набої до нього.
Згідно нашого законодавства, призначені покарання не складається, а більше поглинає менше. Тож врешті засуджений інженер має сплати 51 тисячу. Крім того, погасити процесуальні витрати в сумі 4004 гривні. Та для цього чоловіка великий штраф не складе проблеми, раз він знайшов більше півмільйона застави.
Повністю прочитати вирок любителю марихуани, озброєному пістолетом Макарова, можете за цим посиланням.
Читайте також:
Підозрювані у вбивстві подружжя Тарасових планували втечу. На суді прозвучали докази
Їхав у Крим на заробітки, а потрапив у рабство. Як двірника Валеру зробили безхатьком
То експертам треба дати хабар, то слідчому. У Вінниці судитимуть нечесного адвоката
Залишив у хостелі автомат — вкрали. Як судять вояків-розтелеп в особливий період
Мало не вбив невинного. Доганяв крадія ванни, а впіймав перехожого з мікрохвильовкою
Вирок за кішку об асфальт. Як судили вдівця, що зігнав злість на домашній тварині
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 15 від 9 квітня 2025
Читати номер
Юрий Бондарук
Жора
"Заводы бстоят, ОДНИ КИЛЛЕРЫ КРУГОМ "(С)
ПетЯ
Жора