Новий генерал міліції скрізь у Вінниці наставить відеокамер

Новий генерал міліції скрізь у Вінниці наставить відеокамер
Перше, що перевірив новий генерал, - як виїжджають наші міліціонери на виклики. І сказав: «Мені не сподобалося!». Наряди запізнювалися і порушували норми з носіння форми. Більше такого, як каже Віктор Русин, не буде. Він приставив контролюючого з управління в кожний відділ міліції

Про свої перші вказівки й накази розповів на першій прес-конференції новопризначений начальник обласного управління міліції Віктор Русин. Вже є звільнені та притягненні до дисциплінарної відповідальності. Хтось сам написав рапорт – на пенсію. А хтось більше не працює, бо опинився під слідством за вимагання грошей...

Місяць тому начальник міліції із Закарпаття перебрався у крісло, яке раніше займав Валерій Нонік. І він уже упіймав місцевих «перевертнів» у погонах. Це були працівники батальйону патрульно-постової служби міліції, що затримали молодих людей з наркотиками і пообіцяли за шість тисяч гривень закрити очі на кримінал.

- Вони дали затриманим півгодини, щоб дзвонили своїм товаришам, рідним чи близьким - шість тисяч гривень за те, що відпустять. Мною була дана команда внутрішній безпеці. І цю команду реалізували. Затримали цих співробітників із грішми.

Про викриття міліціонерів-хабарників та ще 12 кримінальних справ, порушених проти працівників міліції області з початку року, Віктор Русин розповів у контексті розмови про дисципліну особового складу і виховання кадрів.

- Я цього не приховую ніде, ні в Закарпатті, ні тут. Багато випадкових людей приходить працювати в міліцію, - каже генерал. - Хтось думає, що тут романтика. Хтось – що тут можна гроші заробляти. Поставити все на комерційну основу. З цими явищами, однозначно, ми будемо боротися. Звільняти з органів, тому що таким людям не місце в міліції.

Патрулів стало більше
Віктор Русин вивчив результат роботи управління, і статистика показала зменшення вбивств, тяжких тілесних ушкоджень зі смертями, зґвалтувань.

- Я також ознайомився з ситуацією по боротьбі з економічними злочинами. Є позитиви: виявлені 17 злочинів із збитками понад мільйон, 191 злочин зі збитками понад 100 тисяч, а також - 36 фактів хабарництва, - каже Віктор Русин. - Але є проблеми – крадіжки з автотранспорту, особливо в місті Вінниця, кишенькові крадіжки, грабежі. У зв’язку з цим я дав вказівку повністю переосмислити роботу адміністративної служби в області.

Досі опівночі місто лишалося з двома автопатрулями, тоді як час пік для злочинців – з 20.00 до 2.00. І новий генерал вирішив: уночі на вулицях Вінниці має чергувати, крім патрулів Державтоінспекції, три автонаряди міліції.

- Реагування міліції на звернення громадян я сам бачив. Мені не сподобалося, - розповів Віктор Русин. - Наряди, які повинні терміново виїжджати на подію, запізнювалися і виїжджали не екіпіровані, як повинно це бути згідно з наказами міністерства. Ця проблема усунута. Сьогодні відповідальні від управління перевіряють несення служби в районах, контролюють, як виїжджає слідчо-оперативна група і в якому вигляді. Мені не хочеться, щоб повторювалися такі випадки, як були по Гайсинській заправці, коли одні приїхали, а другі не встигли. Там була службова перевірка, і є притягнені до дисциплінарної відповідальності – чергові і керівники.

Заборонив лускати зернята
Генерал дав знати, що строго слідкуватиме за тим, як носять форму його підлеглі і як себе поводять на людях:

- Мені не приємно, коли я їду в машині, чи ви їдете в транспорті і бачите, що стоять працівники міліції і лускають зернята у формі на робочому місці. Охорона громадського порядку на вулиці – це їхнє робоче місце. Мені також неприємно, коли неохайна форма. Міліціонер теж людина. Якщо хочеш піти в кафе, відсвяткувати - ніхто не забороняє. Але є рамки пристойності. Якщо цивільні особи можуть собі дозволяти багато речей, то працівник міліції, якщо він у формі, не повинен собі цього дозволяти. У зв’язку з цим я дав вказівку на всі підрозділи, яка стосується носіння форми одягу і правил спілкування між співробітниками, а особливо - з населенням.

За нами будуть стежити
Скрізь на трасах мають з’явитися вказівники на відділи міліції з телефонами чергових частин. А в селах – з іменами та номерами мобільних телефонів дільничних. До березня Віктор Русин пообіцяв затвердити цей проект і відшукати на нього спонсорів. А ще - має домовитися з мером про встановлення на в’їздах-виїздах з міста та всіх великих перехрестях камер відеоспостереження. Зображення з них виведуть на монітори в чергових частинах. Таке зробив свого часу Віктор Русин на Закарпатті за бюджетні гроші. І у Вінниці, як обіцяє генерал, за півроку таке ж зробить.

- Бізнес Вінниці зацікавлений у своїй безпеці, і знайдуть кошти для втілення цієї програми, - впевнений він.
Генерал каже, що ці програми не пов’язані з тим, що Вінницька область проблемна чи складна у криміногенному плані. Не такий у нас регіон, - сказав Віктор Русин.

До речі, новопризначений не поспішав зустрічатися з пресою. Він спершу провів свій перший прийом громадян та познайомився з правозахисником Дмитром Гройсманом. І якщо у останнього склалося враження, що Віктор Русин у Вінниці - людина випадкова й надовго в нас не затримається, то сам він на публікацію про це сказав: "Я тут надовго".

А зами розбігаються
Змінилося керівництво - пішли рапорти на звільнення. Той, хто дослужився до пенсії, вирішив – зараз саме час іти на відпочинок. Звільняються перший заступник начальника управління обласної міліції та зам, відповідальний за блок громадської безпеки. Полковники Сергій Григорчук та Микола Бокша.

- Ті, кого я запрошую на ці посади, - це молоді люди, амбітні. Вони розуміють, що їхня особиста кар’єра і бачення в слідчо-оперативній роботі, в громадській безпеці, носять лише позитив для покращення оперативної обстановки в регіоні, - сказав Віктор Русин.

Прізвищ не назвав, але запевнив – зами будуть з місцевих. Нікого звідти, де він раніше працював, кликати у Вінницю не буде.

- Ні одного начальника міліції із Закарпаття у Вінницькій області не буде. Я притримуюся тої позиції, що керівниками міськрайорганів повинні бути жителі того регіону, де вони виросли і працюють, бо в кожній області є свої традиції, є свій менталітет, є різні ситуації. Краще того керівника, який виріс в області та з молока метрі знає традиції і їх поважає, ніхто не навчить особовий склад працювати на благо свого регіону. Але коли керівник п’ять-сім років працює в одному районі, розслабляється і нема такого порядку, якого б хотілося. І у зв’язку з цим буде ротація. Я виходжу з клопотанням на міністра (керівники міськрайорганів – це номенклатура міністерства). Мабуть, на відсотків 50 буде проведена ротація керівників.

- 97 відсотків особового складу міліції Вінницької області – це нормальні, адекватні, працьовиті люди. Вони можуть виконувати свої функціональні обов’язки і забезпечити безпеку громадян на вулиці, вдома, на відпочинку, - думає новий начальник обласної міліції.



У генерала прізвисько - Антибіотик

В своєму першому у Вінниці інтерв’ю 50-річний Віктор Русин розповів, хто його півроку тримав у СІЗО, чому він тепер не хоче службової квартири і за що отримав прізвисько «Антибіотик».

- Це пішло від співробітників. Я був начальником карного розшуку області і тоді йшов серіал “Бандитський Петербург”. І там Антибіотика звали Віктор Павлович, як і мене.

Про нерозчищені дороги
- Це ж не в травні упав сніг, правда? А ніхто не готовий. Автодори, обласний і районні, наскільки мені доповіли, на умови на дорогах не звертали уваги. За моєю вказівкою, стан доріг обстежили і реальну картину показали. І за картину, яка вийшла, є адміністративна відповідальність. На всіх керівників, в тому числі начальника обласного автодору, склали адмінпротоколи. Вони дали пояснення, розписалися в протоколах і будуть нести відповідальність.

Про півроку ізолятора
- Була порушена кримінальна справа, яку розслідувала Генеральна прокуратура. Це була справа по Мукачевських виборах мера, де помаранчеві поставили мені умову: або даю інформацію про тодішніх керівників області й держави, або буду сидіти. І я сказав: буду сидіти. Потім був суд. В тому ж місті Мукачеві. І апеляційний суд, який повністю виправдав мене. Повірте, якби був скоєний злочин з мого боку, то не міг я сам його скоювати. Я тоді був першим заступником начальника управління міліції у Закарпатській області і, напевно, б давав комусь якісь вказівки. Та чомусь нікого із працівників міліції, від рядового до підполковника, не притягували до кримінальної відповідальності. Була така поставлена задача. Я ж у цьому не винуватий.

Про дружбу з Джигою
- Микола Васильович був першим заступником міністра, начальником головного управління по боротьбі з організованою злочинністю, коли я працював в УБОЗі заступником начальника відділу. По його вказівці я виїжджав у Полтавську область, де займався розкриттям замовного вбивства. Був там нафтовий магнат Борис – неформальний керівник і співвласник кременчуцького нафтопереробного заводу. Ми виїхали групою три чоловіка і розкрили цей злочин. Виконавці були тут затримані, а п’ять замовників екстрадовані із Німеччини. Відтоді у мене із Миколою Васильовичем дуже прекрасні стосунки. Я його поважаю. Це один із моїх учителів. Було від кого вчитися, як керувати, як робити аналіз, приймати правильні рішення. Я йому вдячний.

Про квартирне питання
- Я ніколи за своє життя не отримував ніякого службового житла ніде. А працював я в Харкові, Києві, Закарпатті. Ніде нічого я не отримував і отримувати не хочу й не буду. У мене в Закарпатті є будинок. Дай Бог, зберегти його. У Вінниці я житло отримувати не буду. Буду жити і працювати стільки, скільки мені часу тут буде відведено. Буду наймати будинок, тому що в квартирі не можу жити. У мене діти, які навчаються в школах. Цілком мене задовольняють ті школи, тому міняти місце проживання родини не збираюся.

Про захоплення
- Моє хобі - збирання грибів. Так, я тихий мисливець. Не люблю насильства. І ще граю у футбол і в більярд, тому спортивний дух в управлінні буде присутній. Нікуди вони не дінуться. Я був неформальним капітаном команди перших осіб правоохоронних органів Закарпаття. Прокурор, голова суду, начальник митниці, начальник СБУ. Ми грали у вихідні, брали участь в турнірах по міні-футболу. Вважаю, що всі повинні чимось займатися таким, щоб було корисно для них. А до спиртного я байдужий: є воно чи нема – мені все одно.

Дмитро Гройсман (40), координатор Вінницької правозахисної групи:
- Перед генералом Русиним стоять непрості завдання, не вірю, що він міг не помітити весь рівень деградації та втрати професіоналізму вінницької міліції, який стався в період бурхливої діяльності його «папірєдніка» горе-генерала Валерія Ноніка. Під час нашої першої зустрічі я побажав Віктору Павловичу залишити по собі пам’ять про професійні та порядні вчинки. Він погодився. Сказав, що хоче залишити слід, а не «наслідити». Подивимося, чи у нього вийде. Поки що далі слів справа не йде. Яскравий приклад – інцидент з побиттям двох робітників Ладижинськими міліціянтами, про який писала RIA та показувало телебачення. Хоча ми запропонували генералу провести спільну перевірку, виїхати разом з його співробітниками на місце події у Ладижин, присутній при зустрічі заступник заперечив, що, мовляв, спільна перевірка з правозахисниками неможлива. Відтак маємо ситуацію, коли проти двох хлопців, які звинувачують міліцію у катуваннях (причому у одного поламані міліціонерами обидві руки, у другого - розірвана барабанна перетинка), міліція Ладижина, яку вони звинувачують у катуваннях, сама проводить кримінальне розслідування за, нібито, опір співробітникам міліції. Раджу пану Русину особисто познайомитися з жертвою катувань немирівської міліції Олегом Мельником, відносно якого також міліціянти сфальшували кримінальну справу. Якщо генерал Русин збирається саме так чистити міліцію від перевертнів у погонах, то дуже швидко матиме в області такий «авторитет» як і Валерій Нонік. А цього я не побажав би навіть ворогові. Якщо ж Віктор Павлович готовий до чесного діалогу з громадськістю і запровадження ефективного громадського контролю за міліцією, ми йому у цьому завжди допоможемо. Але контроль громадськості має бути дієвим, що включатиме: негайне відновлення виїздів мобільних груп, які без попередження інспектуватимуть міліцейські місця попереднього ув’язнення, спільні прийоми громадськості та керівництва міліції громадян по питаннях, які стосуються дотримання міліцією прав людини, допуск громадськості до службових перевірок за скаргами громадян на незаконні дії міліції.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (21)
  • Anonymous
    А деньги наколядуют http://20minut.ua/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%92%D1%96%D0%BD%D0%BD%D0%B8%D1%86%D1%96/news/10256110
  • Anonymous
    Форменная одежда, обувь.... А средств-то хватит при нынешнем дефиците бюджета? Спросить бы стража правопорядка когда он последний раз обувь и форму по размерчику получал... А в принципе, все правильно. Милиционер должен и выглядеть соответственно и вести себя подобающе. Но для этого должна измениться не только правоохрнительная система.
    Anonymous reply Anonymous
    ещё бы форменные мозги и форменную культуру которые намного важнее форменной одежди, обуви.
  • Anonymous
    Гройсман зустрічався з генералом? Це означає, що генерал тиснув Гройсману руку. Це означає, що сомалійський гомоправозахисник Дімочька законтачив генерала. Це означає, щл генерал... Втім про міліціонерів це і так відомо...
    Anonymous reply Anonymous
    Значить контакт відбувся... Явки, паролі, тайники, імена? Все на стіл...! Генерала взято у разработку Дімкою, подивимось чим все закінчиться...
    Anonymous reply Anonymous
    Надеюсь новый начальник внесёт реальные изменения в этот "хаос правопорядка"
  • Anonymous
    Гройсман красава, стабильно наматывает на барабан кишки винницкой мусорни. Так держать, Димон.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 14 по 21 квітня, які ви могли пропустити photo_camera 20:05 Незламний вінничанин: історія бійця, який після втрати ноги став чемпіоном photo_camera 19:09 У Вінниці встановлюють нові вуличні кашпо з деревами для затінку та краси photo_camera 18:11 Вінницький художник Володимир Козюк представив виставку «Україна крізь віки» у Страсбурзі photo_camera Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 17:02 Вінниця приймала студентський турнір з настільного тенісу: відомі переможці photo_camera 16:15 Вінниця відзначає Великдень. Як у Храмі Різдва Пресвятої Богородиці освячували паски photo_camera 16:09 Об'єднані доброю справою: вінничани прибрали територію дитячого будинку перед святами photo_camera 15:04 Браконьєр сіткою наловив карасів на понад 135 тисяч гривень 14:23 Семеро травмованих, серед яких дитина та іноземець: автобус потрапив у ДТП на Вінниччині photo_camera 14:11 Нові технології для безпеки: ДСНС Вінниччини тестує роботів та дрони photo_camera 13:13 Вінницькі студенти розробили унікальні інклюзивні туристичні маршрути 12:05 Вінниця чудотворна: розповідаємо про місця сили, де трапляються дива 11:54 ЗСУ стримують наступ. Де точилися найзапекліші бої минулої доби? photo_camera 11:43 Маршалок Крассовський та неоготика: чим вражає цвинтар у Сніткові photo_camera 11:34 Безкоштовні щеплення від сказу: з'явився графік для приватного сектору Вінниці photo_camera 11:17 Рідкісне фото Вінниці 1944 року знайшли на Ebay. Його продали майже за 38 євро photo_camera 11:07 Надія та радість на полотні: у Вінниці відкрилася дитяча великодня виставка 10:09 Що варто знати про кліщі? У МОЗ розповіли, як вберегтися 09:51 На Вінниччині за добу згоріли 17 гектарів екосистем та вісім будинків photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up