Кримінал на фронті. Вінничани в АТО стріляють у командирів напідпитку

Кримінал на фронті. Вінничани в АТО стріляють у командирів напідпитку
  • Військовослужбовці з Вінницької області фігурують у двох вироках судів Донецька.
  • Один мобілізований розстріляв командира із автомата, хоч убивати не хотів.
  • Другий – випадково прострелив коліна старшому по званню колезі по службі.
  • Обидва випадки в АТО сталися на п’яну голову. 

Моніторили реєстр судових рішень – і знайшли два звинувачувальні вироки, винесені цього року військовослужбовцям з Вінниччини, які торік і  позаторік проходили службу в АТО. Це рішення районних судів Донецької області. У обох випадках вінничан засудили за військовий злочин – порушення правил поводження зі зброєю. 


Убив командира. Родичі хотіли мільйон компенсації

За вироком Артемівського суду Донецької області

Відео дня

Максимальне покарання, п’ять років в’язниці, отримав мобілізований із села Войтівка Бершадського за те, що розстріляв старшого солдата із автомата АКС-74. Це сталося 21 вересня 2015 року на взводно-опорному пункті «Висотка», в районі населеного пункту Зайцево. Навідник гармати другої танкової роки посперечався зі своїм командиром. Суперечка виникла з приводу неналежного несення служби і під час вживання спиртних напоїв.

Під час суперечки, як сказано у вироку, старший солдат схопився за ствол автомата, який тримав солдат з Бершадщини. Запобіжник знаходився в положенні для стрільби «автоматичний вогонь». Те, що було далі, суд назвав злочинною недбалістю:

«Солдат не звернув уваги, що до автомату приєднаний магазин із бойовими набоями, запобіжник знаходиться в положенні для стрільби «автоматичний вогонь» та автомат перебуває у зарядженому стані, не від’єднав магазин від автомату, не пересмикнув затворну раму в крайнє заднє положення та не вивільнив патрон з патроннику» - сказано у вироку суду.

Старший солдат потягнув ствол на себе, а військовослужбовець, який згодом опинився на лаві підсудних, натиснув на гачок і «автоматичною чергою здійснив чотири постріли». Результат п’яної сутички на фронті – смерть побратима від наскрізних кульових поранень у груди з ушкодженням кровоносних судин і легені.

Свідками були інші солдати танкової роти. Вони розказали, що черга пролунала, коли усі кричали командиру «та тягни той автомат». Поранений був у свідомості, а стрілок «виглядав ошелешеним», казав «я не хотів», але «приносив аптечку, подавав препарати, перев’язочні».

Він визнав свою провину повністю. Суду говорив, що все сталося для нього несподівано. Так, між ним та командиром були суперечки, але наміру стріляти, а тим більше убивати, він не мав.

Разом з тим обвинувачений підтвердив: випивали у той вечір на службі він і інші танкісти.

Цитата з вироку: «злочину сприяла віктимна поведінка загиблого, який допустив можливість виконання підлеглим йому солдатом обов’язків військової служби у стані алкогольного сп'яніння та сам перебував на момент спричинення йому тяжких тілесних ушкоджень, які призвели до смерті, у стані алкогольного сп’яніння середнього ступеню».

Родина убитого військовослужбовця хотіла стягнути з підсудного солдата мільйон гривень моральної шкоди. Суд прийняв рішення про 50 тисяч компенсації та 5 років тюрми. Рішення набуде сили після апеляції. 


Покалічив сержанта, навдало взявши автомат 

За вироком Волноваського суду Донецької області

Цей минулорічний випадок на фронті кваліфікували так само. Але через те, що він не смертельний, військовослужбовець, що стріляв, отримав умовне покарання. Засуджений – оператор протитанкової відділення, якого призвав під час мобілізації Крижопільський військкомат.

У вироку сказано, що солдат «був зобов’язаний тримати зброю зарядженою, завжди готовою до застосування (при цьому патрон у патронник не досилати), перевідник вогню тримати на запобіжнику, якщо не передбачається негайного відкриття вогню та знімати із запобіжника лише перед заряджанням і стрільбою, а також не направляти зброю на людей, незалежно від того, заряджена вона чи ні».


Але, «...перебуваючи в приміщенні бліндажу на посту Охорона с. Чермалик солдат спільно з молодшим сержантом, солдатом і сержантом під час вечері вжили спиртні напої... Сержант вийшов в тамбур бліндажу, в цей час солдат поклав свій заряджений (патрон був засланий в патронник) автомат АК-74 на ліжко. Перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, не пересвідчившись, що його автомат поставлений на запобіжник, випадково натиснув на спусковий гачок, в результаті чого відбувся постріл, внаслідок якого сержант отримав вогнепальне наскрізне поранення обох колінних суглобів».

Своє порушення правил поводження зі зброєю військовослужбовець визнав, сказав, що випадково натиснув на спусковий гачок, що кається. Просив строго його не карати.  

«Оскільки обвинувачений повністю визнав свою вину і вказав на обставини вчинення злочину, суд вважає недоцільним дослідження інших доказів і доходить висновку про доведеність вини обвинуваченого» - сказав суд і не став слухати свідків і потерпілого.

Стан алкогольного сп’яніння визнав обставиною, яка обтяжує покарання. Врахував також посередні характеристики з місця служби та вирішив: достатнім для виправлення та перевиховання обвинуваченого буде покарання у вигляді двох років позбавлення волі з іспитовим строком.

Якщо протягом року, засуджений не накоїть ще чогось кримінального, у в’язницю не потрапить. Ще він має компенсували медичним закладам вартість лікування пораненого сержанта. Воно обійшлося у більше, як 7 тисяч гривень.

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Поліція Вінниччини затримала двох наркоторговців: їм загрожує до 10 років ув'язнення 20:08 «Жирна ціль»: Як військові з вінницьких міні-градів знищили генерала рашистів 20:00 Вінниччина готується до сильного вітру: оголосили жовтий рівень небезпеки 19:00 Воїнам з бригади «Червона калина» передали 20 FPV дронів Від читача 16:51 Кіберполіція запрошує долучитись до соціального проєкту BRAMA 18:44 Тест: 10 каверзних питань з історії Вінниці, які змусять вас подумати 18:00 «На війні найважче – бачити дітей на лінії фронту». Історія поліцейського, який пішов на війну 17:40 Рецепт шоколадної паски з шоколадною глазур'ю від учасниці 13 сезону МастерШеф та ТМ Зерносвіт (партнерський проект) 17:00 Відпочинок та розвантаження: ветеранам та їх родинам влаштували екскурсію до зоопарку та кото-кафе 16:16 У Вінниці та області стрімко поширюється вітрянка. Що про це варто знати батькам 16:00 Що таке лікування зубів під мікроскопом та куди звернутися у Вінниці? (партнерський проєкт) 16:00 На Донеччині загинув 25-річний Владислав Сидорук із Дашківець 15:00 До Музею Вінниці передали ескізи малого та великого гербів міста. Їх створили у 1990-х роках 14:44 Ми порахували, скільки грошей у вінницьких нардепів. Огляд декларацій за 2023 рік 14:05 У Вінниці збирають пропозиції для Програми розвитку безбар’єрного простору громади 14:00 Цілує орден сина… Родинам полеглих Захисників вручили почесні нагороди 13:10 Куди вступити після 11 класу: огляд вищих навчальних закладів Вінниці (партнерський проєкт) 13:00 Незаконне виготовлення марок та збут контрафактної продукції: на Вінниччині викрито масштабну схему 12:08 «Мав багато гарних мрій, які прагнув втілити в життя». Загинув захисник з Барської громади 11:30 Суд взяв під варту вбивцю 21-річного Романа Панянчука
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up