Змагання відбувалося у двох вікових категорія, кожній команді дали по 6 годин на виконання задачі. У чому полягав хакатон? Попереднього вечора учасники отримали завдання, а у день конкурсу виконували його.
На базі Вінницької ІТ-академії такі хакатони проходять щороку вже третій рік поспіль. 28 грудня у змаганні прийняло участь майже три десятки команд. 12 команд із дітей та підлітків та 15 команд дорослих. У команді могло бути від 5 до 8 чоловік, і у кожної є ментор або навіть кілька.
– Хто не вірив у те, що за 4-6 годин реально створити щось цікаве, – сьогодні на власному досвіді у цьому переконаються, – сказав Роман Мельник, СЕО Вінницької ІТ–академії.
– Задача полягає у тому, – розповідає викладач В’ячеслав Кувщинов, – щоб написати програму гейміфікації курсу. На будь-яку тематику у будь-якій галузі. Вимоги до проектів: необхідно мати сценарій, сюжет, внутрішню логіку. Для того, щоб пройти весь рівень, користувач повинен мати певні дистанції, досягнення, рівні проходження. Та, звісно, нагороди до них.
– Також не забуваємо про додаткові можливості. І головний приз. Нагорода. Те, чого прагне кожен гравець, кожен користувач. Ви повинні продумати усі ці моменти та логічно їх поєднати між собою, – розповідав В’ячеслав Кувшинов учасникам. – Можна створити ботів, що допомагатимуть протягом гри. Зробіть героїв, персонажів. Це має бути той, з ким гравець зможе себе асоціювати. Саме тоді гра стане цікавою та матиме більше значення для людини, котра в неї грає. Не забуваємо про колаборацію – герой повинен мати змогу взаємодії з іншими персонажами. Подумайте про те, хто є вашою цільовою аудиторією і від цього фактора відштовхуйтесь. Наділіть персонажа особливими навичками та вміннями. Характерними особливостями. Додайте елемент змагання, це розпалить азарт у гравців...
Поки тривало завдання та учасники розробляли проекти, виступали спікери з цікавими та пізнавальними доповідями.
Далі усі учасники хакатону представили результати роботи в командах: веб-сторінки, ігри, додатки для смартфонів. Деякі з них мали знайомі нам мотиви книг, фільмів та ігор. Майже усі розробки несли у собі, крім розважального, навчальний контент. Більшість учасників зосередилися на шкільному віці користувачів та спробувала поєднати ігрову методику з вивченням звичайних шкільних предметів.
Оголошення результатів першої категорії учасників, молодшої групи, відбулось о 16:00. Перемогла команда «JS_JEDI» з п’ятьох учасників. Вони були дуже раді своїй перемозі, тішилися подарунками та вболівали за команди дорослих.
Серед старшої вікової категорії перемогу здобула «Team Spirit» з планом розробки навчальної гри з вивчення шкільних предметів. Розважальною основою додатку слугував космос, планети та їх дослідження.
Читайте також:
Мандрівка парком та цікаві завдання: вінничан запрошують на квест
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер