Антивіруси для Android захищають користувачів від шкідливих програм

Чи потрібен антивірус для Android? Деякі співробітники компанії Google стверджують, що це абсолютно марна трата часу, пам'яті телефону і грошей (якщо антивірус платний). Однак більшість виробників-гігантів комп'ютерних антивірусів вже розробили свої версії для Андроїда і пропонують їх своїм користувачам.
Популярність операційної системи Android зростає, кожен день виходять сотні нових програм. 100% довіри до того чи іншого додатка іноді немає. Навіть якщо скачувати виключно з Андроїд-маркету, - там теж трапляються проколи. Вбудований в дуже гарний додаток троян, може попсувати нерви.
Якщо не хочеться витрачати гроші незрозуміло на що, щоб вибрати кращий антивірус, можна спробувати безкоштовний варіант антивірусної програми. Благо їх вже зявилося багато, разом із платними, на будь-який смак. Обирайте!
Керівник Google по роботі з відкритим програмним забезпеченням Кріс Дібона назвав виробників антивірусів для мобільних пристроїв «шарлатанами і шахраями».
- Антивірусні компанії грають на ваших страхах, щоб продавати захист незрозуміло від чого, для Android, RIM і iOS, - пише Дібона в своєму блозі на Google+. - Вони шарлатани і шахраї. Якщо ви працюєте в компанії, яка продає захист від вірусів для Android, RIM або iOS, вам повинно бути соромно.
Коментар експерта

Роман Мазур, розробник android-додатків компанії “Стенфай”
- Особисто я антивірусами для андроїд не користуюся. Для мене програми такого типу ні до чого. В мене смартфон рутований, тобто у ньому ввімкнений режим адміністратора з відкритим доступом до файлової системи та іншими можливостями, і я чітко знаю, що встановлюю. Тому моєму смартфону віруси не загрожують. Насправді при встановлені додатків, користувач бачить, які запити робить та чи інша програма. Люди самі повинні контролювати цей процес і слідкувати за підозрілими запитами. Дивним було б бачити, коли калькулятор при встановленні запитує дозвіл на дзвінки чи відправку СМС-повідомлень. Для звичайного користувача, який хоч трохи уважний до свого смартфону - антивіруси не потрібні. Якщо користувач смартфона не дуже відповідальний, він може встановити антивірус для спрощення свого життя. Загалом, віруси для android концептуально інші від вірусів для Windows. В Windows шкідлива програма запускається сама, а в android може запуститися тільки з дозволу користувача. Якщо смартфон рутований, то припускається можливість без відома користувача нашкодити пристрою. Проте “рутований” доступ для 95% користувачів не потрібний. Він або для розробників, або для людей, які знаються на цьому.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
AnonymousПокупайте айфон і не людям мозг
-
Anonymousостаннім часом перечитую новини 20 хвилин, і бачу шо статті олександра столярова найбільш придаються негативній критиці. можливо потрібно задуматись над зміною роботи?
-
Anonymousпоставила на планшет, щоб батько був спокійний, коли до компа його підключаю. насправді непотрібне доповнення
-
AnonymousНа Android-устройстве РЕКОМЕНДУЕТСЯ испльзовать КОМПЛЕКСНУЮ защиту: 1. Одна из защитных программ (при этом неплохо знать, что: а) программы, которые имеют в своем названии такие слова, как "Antivirus" или "Defender", являются "неполноценными" антивирусными программами; б) платная версия всегда предоставляет больше функций, чем некоммерческий продукт). 2. Блокировка экрана (активация пин-кода или графического ключа). 3. Шифрование. 4. Создание резервных копий. 5. Сетевое соединение ПО НЕОБХОДИМОСТИ. 6. Проверка полномочий установленных программ. И конечно же, здесь я согласен с Р.Мазуром, понимание того, что ты делаешь со своим гаджетом.Anonymous reply AnonymousКем рекоммендуется? Не уж то производителями антивирусов?:) От тупого пользователя ничто не защитит.Anonymous reply AnonymousРедакция компьютерного журнала CHIP совместно с некоммерческой организацией AV-Comparatives, которая занимается проведением независимых общедоступных исследований антивирусных продуктов, провели тестирование антивирусных программ (CHIP, январь 2013). Результатами теста стали рекомендации по использованию на Android-устройствах защитных программ наряду с вышеуказанными способами повышения безопасности мобильного устройства. Следует отметить, что это далеко не все способы. В Сети (и не только) выложены сравнительные анализы "антивирусов" для мобильных устройств на Google Android и от других источников. Все они указывают на невозможность надежной защиты девайсов с помощью только одной программы (результатом чего, я так понимаю, и стала данная заметка О.СТОЛЯРОВА), и на необходимость использования допольнительных методов защиты. Надеюсь ответил на Ваш вопрос. При этом обращаю внимание, что речь идет не только о защите от разного рода шпионских прогамм, а и защите от несанкционированного доступа к девайсу физически и защите от других угроз как то кража или банальная утеря, т.е. сбережении конфиденциальной информации, а не только о работоспосбности устройства или софта. Пользоваться же рекомендациями или нет, и в каком объеме - Право Ваше.