Завод «Грін Кул» може виробляти морозильні камери для зберігання антиковідних вакцин

Завод «Грін Кул» може виробляти морозильні камери для зберігання антиковідних вакцин
  • На вінницькому заводі «Грін Кул» можуть виготовляти спеціальні морозильні камери із наднизькою температурою для зберігання вакцини від COVID-19, адже один із світових виробників повідомив, що його препарат повинен зберігатись при температурі щонайменше мінус 70 С0

Увесь світ очікує на вакцини, які захищатимуть від  коронавірусу. Україна також розраховує їх отримати в першому півріччі 2021 року. Їх обіцяють розподілити по регіонах. Для цього потрібно забезпечити відповідні умови для транспортування і зберігання препарату. Уже відомо, що одна з антиковідних вакцин вимагає суперхолоду – щонайменше -70 С(від Pfizer-BioNTech), інша може зберігатись від 2 градусів до -20 (Moderna).  

Вінницький завод «Грін Кул», який спеціалізується на виробництві холодильного обладнання, має необхідні потужності і можливості, щоб випускати установки з дотриманням ультранизьких температур, повідомляють на сайті вінницької мерії.

Відео дня

Директор цього підприємства Валентин Коваленко розповів про особливості обладнання для зберігання вакцини.

«Морозильне обладнання розраховане на глибоку заморозку – мінус 70-80 градусів за Цельсієм. Воно потребує додаткових елементів не тільки для зберігання вакцини, а й контролю за її зберіганням. Відповідно, це обладнання вищого класу якості, і саме тому вже зараз наше підприємство сертифікує це медичне обладнання. Я думаю, що до кінця року ми отримаємо такий сертифікат і вже повним ходом приступимо до розробки такої лінійки низькотемпературних скринь саме для зберігання вакцин», — розповів Валентин Коваленко.

Також він зазначив, що сертифікуватимуть це обладнання як для потреб України, так і на експорт.

«Географія наших клієнтів по холодильному і морозильному обладнанню для комерційної лінійки – це вся земна куля: Україна, Європа, Америка, Азія і Африка. Щодо медичної лінійки, то ми маємо цілі виготовляти також на весь світ. Я більш ніж впевнений, що до кінця весни ми вже перейдемо до серійного виробництва такого обладнання», — каже Валентин Коваленко.

Керівник заводу додав, що у зв'язку з тим, що підприємство вироблятиме новий сегмент обладнання, буде розширено штат робітників.

«На сьогодні на заводі працює 500 людей. Саме зараз у нас іде ще одна хвиля розширення – ми плануємо до кінця року набрати ще працівників саме для підтримки медичної лінійки», — каже Валентин Коваленко.

Також компанія продовжує працювати в напрямку налагодження випуску вітчизняних апаратів штучної вентиляції легень. На сьогодні протопип апарату – вітчизняний аналог ШВЛ розроблено. Триває процес сертифікації виробничого процесу та самого медичного виробу. Але це досить складна і тривала процедура, зазначають на підприємстві. Важливо, що перші українські апарати ШВЛ у перспективі будуть вироблятися саме у Вінниці.

«На сьогодні ми вже отримали перший зразок і готуємо його до сертифікації. Найближчим часом буде запущено його тестування – доклінічні, а потім клінічні дослідження. Це близько 3-4 місяців. Після сертифікації перейдемо до серійного виробництва. Першу партію апаратів ШВЛ у кількості 500-1000 штук плануємо виготовити ближче до літа», — каже Валентин Коваленко.

 

Читайте також:

В Україні виявили понад 15 тисяч нових випадків СOVID-19. Скільки на Вінниччині?

Нові подробиці смертельної ДТП біля Бару. Прокурор дав покермувати працівниці суду

Ціна на електроенергію подорожчає з 1 грудня: кому доведеться переплачувати

В Україну сунуть снігопади. Синоптики оновили прогноз на найближчі дні

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Ols Kat
    А сосуды Дьюара с жидким азотом не подойдут? Поспрашивайте у ветеринаров из сельхозуправления
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
14:09 Вінницькі рятувальники вдосконалюють навички розмінування з дронами 13:13 Сплав на каяках, йога та велопробіг: безплатні заходи у травні для ветеранів та їхніх родин 12:22 У Могилів-Подільському районі сімейна сварка ледь не закінчилась трагедією play_circle_filled 11:56 АРМА шукає управителів для двох спиртзаводів Жеваго на Вінниччині: хто зможе взяти на себе активи? Від читача 14:59 Регіональний форум «10 років. Пробація – майбутнє зараз» у Вінниці 11:25 Під час пиятики в Шаргороді чоловік побив знайомого ногою по голові 11:11 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 09:55 Книжковий фестиваль у Вінниці: що пропонує VinBookFest play_circle_filled 09:15 Травень - місяць обізнаності про меланому: чому варто обстежити родимки і де це зробити у Вінниці (партнерський проєкт) 08:52 У Вінниці попрощаються з полеглим воїном Юрієм Білим 08:12 Сьогодні Всесвітній день руху для здоров’я. Історія, заборони та прикмети 10 травня 21:00 Тут творилась історія: сторінки минулого Гонтівки 20:07 Весна — сезон загострення астми. Чому хвороба завдає шкоди дитячому організму і як з цим боротись 19:46 Вихідні не для пікніка: на Вінниччині обіцяють холод та дощ 18:44 Пʼять порад від лікаря, як обрати сонцезахисні окуляри для дітей 18:18 Субсидія на оренду житла для переселенців: як працює новий механізм допомоги 18:15 Гурт ТІК святкуватиме 20-річчя у Вінниці великим концертом просто неба 17:05 В Томашпільській громаді врятували підлітка, який замерзав у полі на шляху додому play_circle_filled 16:12 На Хмельницькому шосе зіткнулися Volkswagen та Nissan. ВІДЕО play_circle_filled 15:35 Де купити квіти до Дня матері: кращі локації, контакти та швидка доставка (парнерський проєкт)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up