Володимир Продивус став новим власником Білгород-Дністровського морського порту

- Білгород-Дністровський морський порт придбала компанія ТОВ «ТОП-ОФФЕР», пов’язана з вінничанином та екснардепом Володимиром Продивусом.
- Угоду на суму 108 мільйонів гривень підписали 11 грудня, а остаточне завершення відбудеться після підготовки технічної документації та виконання умов щодо погашення боргів протягом шести місяців.
- Це стане другим випадком приватизації подібного об’єкта в історії України.
Новим власником майнового комплексу державного підприємства «Білгород-Дністровський морський торговельний порт» стала компанія ТОВ «ТОП-ОФФЕР», пов’язана з екснардепом від Партії регіонів Володимиром Продівусом. За даними українського Forbes, угоду підписали 11 грудня, а бюджет вже отримав 108 мільйонів від покупця.
Що відомо про компанію ТОВ «ТОП-ОФФЕР»
Компанія «ТОП-ОФФЕР», переможець аукціону, зареєстрована в грудні 2023 року в місті Київ. Основним видом діяльності є надання в оренду та експлуатація власного чи орендованого нерухомого майна, свідчать дані в YouControl. Статутний капітал компанії становить 1 000 000 гривень.
Засновником та кінцевим бенефіціаром вказаний Євген Богуславський. Дохід ТОВ за 2023 рік — 20 000 гривень. Богуславський також володіє фінансовою компанією «Інкам». На початку 2023 року ця компанія на замовлення невідомого інвестора придбала лот МР Банку. В нього входили права вимоги за кредитом із заставою столичного фітнес-клубу Tsarsky City Resort.
Спочатку бенефіціарним власником компанії був Євген Богуславський, але 28 листопада 2024 року бенефіціаром став Володимир Продивус.
Хто такий Володимир Продивус
Нагадаємо, Володимир Продивус — український підприємець, спортивний функціонер та політик. У 1986 році закінчив Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, здобувши спеціальність вчителя фізичної культури. Згодом отримав ще три вищі освіти: економіста, психолога та державного службовця.
Кар'єру розпочав як тренер з боксу у Вінниці, після чого служив в армії. У 1988 році став комерційним директором виробничої організації «Буковина», а згодом обіймав керівні посади в інших підприємствах. Заснував та очолив раду директорів ПАТ «Мостобуд», компанії, що займається будівництвом мостів.
У 2012 році обраний народним депутатом України VII скликання як самовисуванець, набравши 17% голосів виборців у своєму окрузі. Був членом Партії регіонів. Голосував за «диктаторські закони» 16 січня 2014 року.
З 2008 по 2022 рік обіймав посаду президента Федерації боксу України, а у 2024 році знову був обраний на цю посаду, проте в жовтні того ж року залишив її.
В українських ЗМІ неодноразово називався відомим кримінальним авторитетом. У 2016 році придбав телеканал ТРК «Вінниччина». Володимир Продивус — неоднозначна особистість, відомий своєю діяльністю в бізнесі, спорті та політиці.
Угода про продаж Білгород-Дністровського порту
Білгород-Дністровський морський торговельний порт придбала компанія ТОВ «ТОП-ОФФЕР» на аукціоні з приватизації.
ТОП-ОФФЕР стала єдиним учасником аукціону, запропонувавши 90 мільйонів гривень (з урахуванням ПДВ — 108 мільйонів гривень). Угода набула широкого розголосу через підозри щодо прозорості процесу та зв'язки нового власника Володимира Продивуса з політичними та бізнесовими колами.
Фінальну угоду планується підписати після виконання ряду умов. Компанія має підготувати технічну документацію на нерухоме майно, а також на дві баржі, буксир «Ветеран», плавучий кран і буксир-штовхач. Для цього передбачено 60 робочих днів.
Протягом шести місяців з моменту переходу права власності «ТОП-ОФЕР» зобов'язується повністю ліквідувати борги порту перед працівниками та державним бюджетом. Завершення угоди стане другим в історії України випадком приватизації подібного об’єкта, що означатиме передачу Білгород-Дністровського порту у приватну власність.
Порт є стратегічно важливим об'єктом
Білгород-Дністровський порт розташований на західному березі Дністровського лиману. Він розміщується на 59 гектарах основної території порту (має виходи до девʼяти причалів) та понад 5 гектарах території портопункту Бугаз (один причал) в селищі Затока.
Порт є стратегічно важливим об'єктом, проте останні роки він перебував у занепаді через низькі обсяги вантажообігу та застарілу інфраструктуру.
До складу порту також входять:
- дев’ять суден;
- чотири тепловози;
- 18 портальних кранів;
- 56 транспортних засобів (частина в оренді).
Вперше порт виставили на продаж на початку березня 2023 року, але аукціон визнали таким, що не відбувся. На другому аукціоні від ТОВ «Укрдонінвест» бізнесмена Віталія Кропачова запропонували за порт 220 мільйонів гривень, але так і не переказали гроші.
Раніше Кіктенко заявляла, що українські компанії «Нібулон» та «Ніка-Тера» цікавляться приватизацією Білгород-Дністровського порту. Згодом Group DF заявила, що не братиме участі в аукціоні. За словами директорки порту, потенційних покупців Білгород-Дністровського порту відлякувала глибина підхідного каналу, який має фактичну глибину 1,9 метра при паспортних 5,5 метра.
Читайте також:
В Хмільницькому районі під час сварки жінка сокирою вбила свого чоловіка
Вінницький священник відреагував на зйомки шоу в Трапезному храмі Лаври за участю Клопотенка
До Вінниці везуть Вифлеємський вогонь миру: коли очікувати
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
а кому -- мати рідна !!