Офіційне працевлаштування, погодинна оплата та ще й виплата по безробіттю — усе це пропонують центри зайнятості на тимчасовій роботі. Таке місце відкривають роботодавці, коли їм потрібно виконати разову роботу.
При цьому тимчасовий робітник отримує всі гарантії та страховий стаж в трудову книжку. Щоправда, тимчасове місце роботи можна оформити тільки від одного до 180 днів.
Богдана Овчаренко — менеджер по роботі з клієнтами в одному з підприємств міста. Але вона тут працює на тимчасово. При цьому оформлена офіційно.
— Я звернулася у центр зайнятості, стала на облік, і згодом мені запропонували тимчасове місце роботи. Трохи здивувалася, адже я хотіла знайти постійну роботу. Але мені пояснили, що тут нічого страшного, — сказала пані Богдана. — Розказали, що буде погодинна оплата та офіційне працевлаштування. Цей місяць я ще буду працювати таким чином. А потім має бути стажування та сподіваюсь, що зможу влаштуватися тут на постійну роботу. Бо мені подобається, колектив дружній.
Начальник цеху підприємства «Сетіф» Олег Юхтенко, де зараз працює Богдана, розказав трохи про специфіку роботи та навіщо їм знадобився тимчасовий робітник.
— Ми займаємося ремонтом автомобілів, виробництвом скляних меблів та здаємо в оренду приміщення. Клієнтів багато, а колишня менеджер пішла в декретну відпустку. Тому, наскільки мені відомо, керівництво вирішило зробити тимчасове місце роботи, щоб знайти людину на заміну, — розказав пан Олег.
У Правобережному центрі зайнятості розповіли, що тимчасові місця роботи часто створюють вінницькі підприємці, що працюють у сфері послуг та на виробництвах різного типу.
— Від роботодавця надходить пропозиція в письмовому вигляді — звернення на ім'я директора центру зайнятості про те, що на його підприємстві створені позаштатні одиниці для виконання робіт тимчасового характеру. Підприємець вказує умови роботи та розмір заробітної плати для тимчасового робітника. І наш центр пропонує безробітній людині виконання цих робіт, — розказала керівниця відділу взаємодії з роботодавцями Аліна Лісовська
Вигодою для роботодавця у подібних місцях є те, що людину можна взяти для виконання разової роботи: оздоблення території, провести документообіг на підприємстві тощо.
— Ця робота може займати як два дні, так і максимально дозволених 180 календарних днів. Ще одним плюсом для роботодавця є те, що він сплачує зарплату за фактично виконану роботу, — каже Лісовська.
Перевагами для безробітних є те, що під час тимчасової роботи вони продовжують отримувати виплати по безробіттю. Разом з тим, їхня праця на тимчасовій роботі також оплачується. І є офіційним місцем працевлаштування, за яке нараховується страховий стаж.
— Досить часто роботодавці, які залучали безробітних на виконання тимчасової роботи, створювали для них постійні робочі місця. За це роботодавці отримують компенсацію єдиного соціального внеску в розмірі 22% протягом одного року, — розказала керівниця відділу взаємодії з роботодавцями Аліна Лісовська.
Так, для прикладу, у 2017 році на тимчасову роботу влаштували 250 безробітних, серед яких 200 людей перевели на постійну роботу. А майже за п'ять місяців 2018 року — 138 безробітних отримали тимчасове місце роботи, з яких 80 — потім стали працювати на постійній основі.
Додаткова інформація:
Лівобережний міжрайонний центр зайнятості
Привокзальна, 28; (0432)27-89-83, (0432)27-83-73
Правобережний міжрайонний центр зайнятості
Стрілецька, 3а; (0432)55-44-90, (0432)27-87-17
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер