Нацбанк вводить в обіг нову патріотичну монету номіналом 10 гривень

Нацбанк вводить в обіг нову патріотичну монету номіналом 10 гривень
  • Національний банк презентував обігову пам’ятну монету, присвячену Збройним Силам України. На реверсі монети зображені емблема та гасло Сил підтримки ЗСУ: «Завжди поруч».

Аверс монети — ідентичний з аверсом обігової монети номіналом 10 грн зразка 2018 року, на ньому в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту зображено номінал монети, рік карбування та герб України. Про це повідомила прес-служба НБУ.

На реверсі монети зображені емблема та гасло Сил підтримки ЗСУ: «Завжди поруч». Тираж монети номіналом 10 грн складає 10 млн штук. Її виготовлено зі сплаву на основі цинку з нікелевим покривом, маса — 6,4 г, діаметр — 23,5 мм. Гурт монети — рифлений. Дизайн монети розробляли Володимир Дем’яненко та Ольга Коваленко. А скульпторами виступили Володимир Дем’яненко і Володимир Атаманчук.

Презентація нової монети - фото 524997
Презентація нової монети / НБУ

— Як і всі інші обігові монети України, обігова пам’ятна монета «Сили підтримки Збройних Сил України» є обов’язковою до приймання за її номіналом для всіх видів готівкових платежів, —  наголошують в Нацбанку.

Там додали, що реалізація таких монет як нумізматичної продукції банками-дистриб’юторами не здійснюватиметься. Прийматися монети від клієнтів також будуть як звичайні обігові монети номіналом 10 грн. Поступово в готівковий обіг буде введено майже 10 млн таких обігових пам’ятних монет.

Національний банк України, нагадаємо, випустив в обіг нову банкноту номіналом в 500 гривень. Метою цього є замінити зношені та пошкоджені банкноти.

Відео дня

 

Читайте також:

В Україні за час війни коефіцієнт бідності збільшився майже в чотири рази

Кабмін заборонив стягувати борги за комуналку з переселенців

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Новини Вінниці на 20хвилин

    Завжди свіжа та перевірена інформація на нашому Телеграм-каналі 👉 https://t.me/+i-ok5yoWHO0xNTQ6

keyboard_arrow_up