На Вінниччині стартує проєкт для молодих людей з інвалідністю за фінансуванням ВООЗ

На Вінниччині стартує проєкт для молодих людей з інвалідністю за фінансуванням ВООЗ
  • У Вінниці відбулася зустріч представників влади з делегацією Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні, під час якої обговорили проєкти підтримки людей з інвалідністю.
  • Зокрема, йшлося про розвиток соціальної адаптації ветеранів та паліативний догляд для людей з невиліковними захворюваннями.

В області відбулася зустріч представників влади з делегацією Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні. Про це написала на своїй сторінці у Фейсбук перша заступниця начальника Вінницької ОВА Наталя Заболотна.

— Зустрілася із делегацією Всесвітньої організації охорони здоровʼя в Україні. Цьогоріч, у липні організація підтримала проєкт «Підтримане проживання та професійна орієнтація для людей з інвалідністю  внаслідок порушень у розумовому розвитку» відокремленого підрозділу ГО «Справа Кольпінга в Україні» «Родина Кольпінга», — йдеться у повідомленні.
Метою проєкту є підтримка функціонування будинку підтриманого проживання, на базі якого надається соціальна послуга на підставі державного стандарту. Молоді люди та підлітки з інвалідністю готуються до самостійного життя, набувають навичок.

Відео дня

Посадовиця зазначила, що були обговорені потенційні шляхи для подальшої співпраці:

  • Проєкт «Родинні табори з соціальної адаптації ветеранів/ок з інвалідністю «Перший  крок до мобільності» ( Го «Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю» Відкритті серця»);
  • Впровадження на Вінниччині послуги підтриманого проживання для осіб з інвалідністю(Го «Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю» Відкритті серця»);
  • Проєкт паліативного догляду «Ковток повітря» для осіб, які мають невиліковні прогресуючі захворювання, що супроводжуються тяжкими розладами життєдіяльності, потребують догляду.

Ольга Горб, національний консультант, технічний спеціаліст з соціальних послуг та довготривалій допомозі, Бюро ВООЗ в Україні зазначила: « Ми підтримуємо стратегію деінституалазції. Зараз це основний напрямок роботи, і буде на 2025 рік. Стратегія надає можливість проаналізувати ситуацію та проблеми на довгу перспективу — забезпечити превенцію потрапляння до інтернатів і створення нових альтернативних форм: для людей з інвалідністю та людей похилого віку. Паліативна допомога, медична послуги для людей з інвалідністю — те над, чим маємо працювати».

Наталя Заболотна також подякувала партнерам за підтримку.

— Це дуже важливий крок до соціалізації осіб з порушеннями у розумовому розвитку та зрештою, це — отримання навичок самостійного проживання. Спільними зусиллями ми досягаємо важливих результатів. Переконана, що наша співпраця продовжить приносити плоди для розвитку соціальних послуг та охорони здоров’я в нашому регіоні, — зазначила посадовиця.

 

Читайте також:

Забудовника у Вінниці зобов'язали відшкодувати понад чотири мільйони гривень ПДВ

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Лідія Яблонська

    Чудово!

keyboard_arrow_up