“Виліплюємо” геніальну дитину

“Виліплюємо” геніальну дитину
Хочете, щоб малюк почав рано читати чи вчити вірші напам’ять, навчить його ліпити. І, можливо, з вашого малюка виросте справжній вундеркінд. Адже, за твердженням психолога, ліплення розвиває мозок. Крім того, дитина зможе швидко вивчити кольори та розвинути просторову уяву

Мама сидить над головою в дитини та щораз повторює - Який це колір? І сама відповідає на запитання, а дитині до тих матусиних страждань ніякого діла нема, сидить і бавиться. Знайома картина? Те саме відбувається з фігурами та літерами - ну не хоче вчити і край. Якщо дитині не цікаво, то їй байдуже ваше прагнення виростити з неї розумаху. Але, як виявляється, є метод, і дуже простий, як вивчити літери, кольори та навчити рахувати. Це ліплення. А головний плюс цього методу, що і ви розважитесь ліпленням та знімете психологічне навантаження. 

Вчимо форми

- З перших уроків ліплення не потрібно вимагати чогось від дитини, просто візьміть пластилін чи тісто і ліпіть самі те, що вам подобається. Дитина буде ліпити разом з вами, - пояснює вихователь Тетяна Левик. - Зазвичай малим подобається катати кульки чи наліплювати пластилін на якусь поверхню - не заважайте, дайте іще пластиліну і ліпіть разом з дитиною.

Відео дня
> За словами психолога Марії Добровольської, нервові сенсори на пальцях рук мають прямий зв’язок з мозком. І тому, коли дитина надає форму пластиліну, вона тренує не тільки пальці, але й мозок. Перше заняття дасть вашій малечі дуже позитивний досвід створення чогось, відчуття формування у руках. А приклад матері чи батька, що ліплять поруч, покаже, які різні і гарні речі можна зробити. Отже з перших занять дитина зрозуміє форми на дотик, і  добре запам’ятає виліплені власноруч предмети. 

Світ кольоровий

- Ми з моєю донькою Кристиною почали ліпити мукосольки рік тому, коли їй лише виповнилося два роки, - каже вінничанка Валентина. - Тепер у нас ціла колекція усяких дрібничок, виконаних у цій техніці, та ціла абетка з кольорових мукосольок. Техніка ліплення з тіста дуже легка, воно м'якше за пластилін і легше формується. Замісити також легко: на два стакани борошна треба додати один стакан солі та три чверті стакана води, замісити - і ліпіть із задоволенням.
Як пояснює вихователь, кольори за допомогою ліплення вивчити легко. Просто, коли ви ліпите з дитиною, постійно проговорюйте, що якого кольору, але не вимагайте відповіді.

- Дитина чує, як мати чи батько проговорюють кольори і запам’ятовує, - каже психолог. - Цей процес проходить так легко, що через 10–15 занять ваша дитина впевнено попросить у вас передати їй шматок пластиліну того чи іншого кольору.

Пластилінові літери

- Коли дитина уже більш-менш впевнено ліпить кульки та розкочує жгутики, можна починати ліпити букви, - каже вихователь. – Спершу ліпіть голосні букви і прикрашайте їх, наліплюючи очі, посмішки - на вашу фантазію. За таким методом легко запам’ятовують літери діти від одного року до п’яти.

За словами психолога, дитина таким чином сприймає інформацію яскраво та об’ємно. Адже ліплення з батьками - це поєднання зорового сприйняття, кінетичного та слухового. Тому і не виникає проблем із запам’ятовуванням.

Зняти стрес батькам і розвинути дитину

- Ліплення - дуже виразний, гарний і, головне, дієвий метод навчання вашої дитини, - каже психолог Марія Добровольська. – Під час ліплення дитина відчуває предмет, надає йому форму.  При цьому в неї задіяні не тільки кінетичні сенсори, але і візуальні, і аудиальні,  якщо ви спілкуєтеся з дитиною. Під час ліплення розвивається дрібна моторика, творча уява та просторова уява. Мозок дитини без зайвих стресів та перевантажень сприймає та засвоює великий обсяг інформації. Але ліплення корисне не тільки для дітей, доросла людина перенавантажена стресом та справами може легко зняти стрес за допомогою пластиліну чи тіста.

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Anonymous
    маньяк
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
08:35 Кращі меблеві магазини Вінниці: де купити сучасні, стильні та якісні меблі (партнерський проєкт) 08:34 Вітаємо Ольгу та Олену. Свято, іменини, заборони та прикмети 11 липня 08:09 Вінниця прощається з Героєм: загинув 57-річний майор поліції Володимир Петрусян photo_camera 21:01 Від заробітку до в'язниці: у Хмільнику викрили двох наркоторговців photo_camera Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба! 20:12 У Жмеринці п'яний водій пропонував поліції хабар у 20 000 гривень 19:23 Як засмагати безпечно для здоров'я? Взяли рекомендації у дерматолога 19:01 Дві людини захворіли на лептоспіроз цього року на Вінниччині. Що це за інфекція? 18:35 Де мають гратися наші діти, якщо дитячі майданчики занедбані? play_circle_filled 18:08 Пухлина вагою п’ять кілограмів: у «Пироговці» провели складну операцію photo_camera 17:27 «Я всіх вас тут уб’ю!» Гвардієць накрив собою гранату у вагоні поїзда — війна однакова і вчора, і нині 17:10 Макіяж, який не змивається: переваги перманентного макіяжу для сучасних жінок (партнерський проєкт) 17:07 Пропагандувала навіть у судовій залі. Вінничанка отримала строк за виправдання агресії рф 16:37 Пʼяний за кермом не основна загроза. Як судять за ДТП із потерпілими та загиблими? 16:06 Штучна шкіра та новий досвід: Вінницький опіковий центр поглиблює співпрацю з Тайванем photo_camera 15:06 Мартинівка отримала власне бомбосховище на майже 170 квадратів photo_camera 14:02 Буревій пройшов на Вінниччині. Надзвичайники виїжджали прибирати повалені дерева photo_camera 13:13 У Вінниці вшанували 16 медиків, які загинули на війні photo_camera 12:02 Мінісенсація у Подільському зоопарку — вперше народилася патагонська мара 11:22 На Вінниччині затримали чоловіка, який за $9000 переправляв ухилянтів за кордон play_circle_filled photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up