«Я хабарі не даю і не відмазуюсь» — мама 15-річного керманича про його участь у смертельній ДТП
- У Вінниці, на перемичці, сталася страшна ДТП за участю трьох автівок. Там загинула молода вінничанка, і ще троє людей травмувались.
- Одним з учасників аварії був 15-річний хлопець. Мама малолітнього керманича прокоментувала ситуацію.
У Вінниці, по вулиці Юзвинській, 14 липня сталася смертельна ДТП. У недільний вечір на перемичці зіткнулися три легковики: Audi, BMW та Mercedes.
Рятувальники за допомогою спецінструменту, нагадаємо, з автомобіля Mercedes деблокували без ознак життя 23-річну водійку та ще двох пасажирів, серед яких був 11-річний хлопець. Ще одного чоловіка, водія BMW, з понівеченого авто теж діставали за допомогою гідравлічного інструменту.
Слідством встановлено, що за кермом Audi перебував 15-річний син власниці автомобіля — 37-річної жительки Хмельницького. Попередньо відомо, що, виїжджаючи з другорядної дороги, підліток зіткнувся з автомобілем BMW під керуванням 45-річного місцевого жителя.
Після зіткнення його легковик виїхав на смугу зустрічного руху та зіткнувся з зустрічним транспортним засобом Mercedes, яким керувала 23-річна вінничанка. Внаслідок ДТП водійка автомобіля Mercedes Тетяна Данилевич загинула на місці пригоди. Удар прийшовся на її водійське сидіння, тіло дівчини розірвало навпіл.
У попередній статті ми писали, що рідні та друзі загиблої бояться, аби справу не зам'яли, адже ймовірним винуватцем ДТП вони вважають саме неповнолітнього керманича Audi.
Що з цього приводу думає мама 15-річного водія, учасника ДТП, який сів за кермо її автівки? Ми запитали.
«Так, мій син був за кермом»
Подруга і кума загиблої Владислава Цурик, нагадаємо, звернулися в редакцію «20 хвилин», аби надати розголосу події. Вона розповіла, що друзі, які працюють в поліції, довідались, що мама малолітного керманича вже намагалася відкупитися, але слідчий гроші не взяв.
Власниця автомобіля Audi, за кермом якого був її 15-річний син у той трагічний день, 37-річна жителька Хмельницького Орися М. прокоментувала ці слова. Каже, що свого сина не вважає винуватцем аварії, відтак хабарі нікому не давала.
— Я хабарі не даю, і не відмазуюсь, — каже Орися. — І від чого відмазуватись, від того, що ти не винен? Я не бізнесменка, і син мій не мажор, я вдова, яка виховує двох дітей сама, працюю на двох роботах, щоб забезпечити дітям достойне дитинство.
Винуватцем ДТП жінка вважає керманича BMW.
—Так, мій син він був за кермом, але ж не він на всій швидкості виїхав на зустрічну смугу і ввалився в інший автомобіль, — зазначає мама наймолодшого учасника ДТП.
Запитали в Орисі, чи дозволяє вона своєму 15-річному сину сідати за кермо автівки.
— Ні, не дозволяю, для цього потрібно мати права. Але він має навички, його навчив чоловік, коли ще був живий, — каже мама хлопця. — І ніяких аварій в нього до цього моменту не було.
В поліції Вінницької області говорять, що всі обставини та причини автопригоди встановлюються у рамках кримінального провадження за ч. 2 ст. 286 (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами, що спричинило смерть потерпілого) Кримінального кодексу України.
— На сьогодні ще немає доведеної провини будь-кого з учасників руху, а йдеться про трьох водіїв, — кажуть у пресслужбі поліції Вінниччини.— Неповнолітній не мав права сідати за кермо — це субʼєкт ДТП. Мати допустила його до кермування авто — це відповідальність за статтею 287, яка буде відкрита лише після проведення експертизи. За нашою інформацією, неповнолітній водій до цього часу на території Вінниччини не чинив ДТП, можливо у сусідніх областях — інформацію перевіряємо. Тривають слідчі дії, далі прийматимуться процесуальні рішення.
Журналісти «20 хвилин» й надалі стежитимуть за перебігом справи з потрійною ДТП та інформуватимуть читачів.
Керувати автомобілем дозволено з 18-ти років
З якого віку можна керувати автомобілем в Україні? Як зазначають в поліції Вінниччини, посвідчення водія категорій «А» і «C» видаються українцям, яким виповнилося не менше ніж 18 років.
Поширеною залишається практика, кажуть поліцейські, коли підлітків навчають керування авто їхні батьки чи знайомі з досвідом керування транспортними засобами. Проте проводити такі заняття можуть лише спеціалісти з відповідним атестатом МВС.
Яке покарання за їзду без посвідчення водія?
В Україні передбачено покарання для неповнолітніх громадян, які керують транспортним засобом без водійського посвідчення. За таке порушення батькам доведеться заплатити штраф у розмірі 3 тис. 400 гивен .
Немає значення, чи знали батьки про правопорушення своєї дитини. Навіть їхня присутність у транспортному засобі поруч з неповнолітнім не позбавляє відповідальності. Таке ж покарання передбачено й для повнолітніх осіб, які керують авто без посвідчення водія.
Неповнолітні українці не можуть керувати транспортними засобами, навіть в екстрених ситуаціях. Наприклад, якщо у водія авто, в якому вони знаходяться, різко погіршилося самопочуття.
Також важливо, чи був неповнолітній за кермом напідпитку. Якщо поліцейські помітять ознаки алкогольного чи наркотичного сп'яніння, то за це передбачено штраф у розмірі 17 тис.грн тисяч гривень. Таке ж покарання чекає на водіїв, які відмовилися проходити перевірку.
Читайте також:
«Її тіло розірвало навпіл». Деталі потрійної ДТП, в якій загинула 23-річна вінничанка
Підліток за кермом маминої Audi спровокував ДТП на Юзвинській. Там загинула 23-річна вінничанка
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Sergey Storog (Ja)
Тетяна Логвин reply Sergey Storog (Ja)
Лариса Майба
Сергей Мартинюк
Тетяна Логвин reply Сергей Мартинюк
Світлана Поліщук