Щоб допомогти вдосконалити транспортну систему міста, потрібно небагато: безкоштовний додаток Modalyzer, смартфон з включенним GPS та інтернетом і людина, яка буде фіксувати свої пересування по місту. Трамваєм, тролейбусом, велосипедом, власним авто чи пішки — не важливо.
Навіщо це
Дослідження розпочалося з 1 лютого. Учасниками стали 136 людей, які вже пройшли та проїхали понад 35 тисяч кілометрів. Директорка комунального підприємства «Інститут розвитку міста» Аліна Дяченко пояснила, що у цього дослідження є безліч цілей:
— Усе буде залежати від результатів, які ми отримаємо. Дослідження робиться в рамках проекту «Інтегрований розвиток міста», що потрібно для нової програми розвитку «Вінниця-2030». ЇЇ пишемо разом з громадськими фахівцями. Додаток Modalyzer — це один з інструментів, завдяки якому збираємо дані для стратегії, — сказала Дяченко.
Питаємо, що досліджує додаток Modalyzer.
— Види пересувань: пішки, велосипедом, трамваєм, тролейбусом, потягом тощо. Як запевнили розробники, лише їх програма дозволяє визначати саме вид транспорту в автоматичному режимі. Зібрані дані будуть оброблені німецькими фахівцями. Вони і скажуть, що далі з цими даними можна робити, — відповіла директорка.
Що дасть дослідження
Розуміння того, як вінничани пересуваються містом, координатор проекту Олег Крупський пояснив так:
— Наприклад, за результатами дослідження ми дізналися, що в центрі міста, на одній з ділянок, вінничани частіше ходять пішки. Отже, цей шлях є досить інтенсивним та може бути більш пріоритетним. А значить, тут треба частіше асфальтувати дорогу, викласти плиткою, додати більше дерев тощо. Так само можна визначити, в яких районах треба велосипедні доріжки та спрямувати більше транспорту, — сказав Крупський.
За словами координатора, відстеження руху відбувається анонімно. Усе шифрується та надходить напряму на сервер у Німеччині.
— Тому ми не будемо знати хто конкретно куди ходив. Нам це не потрібно. Важливо, аби люди долучалися. Для реальної картини місту потрібно хоча б 250 волонтерів. Тоді така вибірка буде близькою до дійсності. А краще, щоб людей було більше, – сказав Олег Крупський.
Заохочення учасникам
Аби зацікавити вінничан взяти участь у такому дослідженні, організатори підготовували призи.
— Подарунки від транспортної компанії — проїзні квитки на всі види транспорту на 3 місяці. Спортивні, туристичні та веломагазини міста підготували сертифікати на 300 гривень на різну продукцію Також можна отримати місячний абонемент у фітнес-зал. Розіграш подарунків буде у квітні, — розповів координатор проекту Олег Крупський.
Аби гарантовано взяти участь у розіграші призів, необхідно, окрім користування додатком, заповнити он-лайн анкету на сайті modalyzer, що у розділі «Проекти» із назвою «Ми творимо нашу Вінницю». Переможців буде обрано випадковим чином серед тих користувачів, які виконали всі умови проекту. Сповіщення про приз надійде на електронну скриньку.
Тривалість проекту
Додаток не обов’язково має працювати постійно. Для участі в програмі волонтеру потрібно скачати Modalyzer на свій смартфон, що обладано GPS-модулем. Після цього необхідно зареєструватися на офіційному сайті. А далі – ввімкнути додаток разом із геолокацією протягом 10 днів під час кожного із етапів проекту. Бажано, щоб це були найбільш «рухові» дні.
Дослідження проходить в два етапи: з 1 лютого до 15 квітня та з 16 квітня до 30 червня. Останній день, коли можна приєднатися до першого етапу — 5 квітня.
Після 30 червня дані будуть оброблюватися фахівцями. Це потрібно, щоб порівняти, як пересуваються вінничани в різні пори року. Адже під час зимового періоду частіше пересуваються транспортом, а у теплу пору люди більше ходять пішки, пересідають на велосипеди.
Посилання на додаток Modalyzer: Android, IPhone. Розмір: 4,5 МБ
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 36 від 4 вересня 2024
Читати номер