Покарання для водіїв, які полюбляють проїхатися «з вітерцем», нехтуючи правилами та перевищуючи дозволену швидкість, передбачено статтею 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Відповідальність настає в разі, якщо швидкість перевищено більш, ніж на 20 кілометрів на годину. У такому випадку водію загрожує штраф 255 гривень.
Якщо ж швидкість перевищили більш, ніж на 50 км/год, то штраф зростає до 510-ти гривень.
Згідно ПДР, в Україні в населених пунктах дозволяється їхати зі швидкістю не більше 50 км/год.
Для того, щоби покарати порушника потрібні беззаперечні докази його провини. Ось тут в українських патрульних і є проблема.
«Жодного водія за чотири роки не оштрафували за перевищення швидкості. А як можна виписати штраф, якщо немає чим зафіксувати порушення? На основі чого? Потрібні чіткі докази. І доки не запрацюють радари, статистика аварій на дорогах не зможе змінитися кардинально», — каже заступник голови Координаційної ради Загальнонаціонального форуму безпеки дорожнього руху Володимир Караваєв, передає gazeta.ua.
Й ось 4 жовтня, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький написав на своїй facebook-сторінці, що правоохоронці нарешті почнуть використовувати вимірювачі швидкості.
«Було прийнято рішення про запуск фіксації швидкості за допомогою приладів TRUCAM. Усі прилади вже пройшли повірку та отримали експертний висновок ДССЗЗІ (Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації, — авт.), — повідомляє Білошицький. — Хочу наголосити, що перший тиждень (з понеділка, 8 жовтня) патрульна поліція буде використовувати дану систему в пілотному режимі без притягнення водіїв до відповідальності, адже основна задача поліції — не покарати, а попередити правопорушення і зберегти життя громадян. А надалі порушники будуть притягуватися до адміністративної відповідальності згідно чинного законодавства».
Також він додав, що в майбутньому планується обладнати патрульні авто приладами фіксації швидкості безпосередньо в русі.
На сайті Міністерства внутрішніх справ з’явилося детальне пояснення нововведень. Повідомляється, що в Україні вже з 8 жовтня 2018 року в місцях концентрації ДТП та на аварійно-небезпечних ділянках доріг міжнародного значення патрульні поліцейські почнуть використовувати портативні пристрої вимірювання швидкості TruCam.
Таким чином, у визначених місцях будуть стояти патрульні з приладом для вимірювання швидкості, фіксувати порушення та штрафувати водіїв.
TruCam має лазерне наведення, що дозволяє вимірювати швидкість на відстані до 1200 метрів, працює до 15 годин без підзарядки. Має карту пам’яті на 16 тисяч відеороликів чи 40 тисяч фото. Робить до 3 фотокадрів у секунду. Має два режими — автоматичний та ручний. Крім того, обладнаний GPS-датчиком.
Також служба моніторингу Департаменту патрульної поліції буде контролювати кількість складених адміністративних матеріалів та кількість збережених відео.
В управлінні патрульної поліції Вінницької області поки не коментують нововведення. У прес-службі структури сказали, з посиланням на заступника начальника управління Віталія Ященка, що прилади TruCam ще не отримали.
Володимир Караваєв нагадав, якщо дорожні знаки обмеження швидкості 3.29 та/або 3.31 встановлені з порушенням держстандартів, то водія не можна штрафувати за перевищення швидкості.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Просто не прийміть за нахабність, але я (ще являючись студентем) вже знаю , що одне з головних правил НЕ ПУСКАТИ ІНФОРМАЦІЮ , яка не підтвердилась з двох або більше незалежних джерел інформації!!!
Панасенко навіть не зробив офіційний запит стосовно чи були виписані постанови!
Він послухав якогось чолов‘ягу і написав це як істину!
Чому?
Це ще й в підтексті виглядає ніби він говорить за цілу Україну!!!!
Вадим, я можу навести декілька прикладів тільки з міста Вінниця!!
А ще про купу таких «постанов» я неодноразово чув з різних куточків України...
Ви запитаєте , «так чим вони ж виміряли, немає чим вимірювати - логічно , що немає постанов?»
А я відповім. Ці розумники виписують постанови посилаючись на відео зняте на боді камеру , а саме коли їдуть за авто , знімають свій спідометр та пишуть постанову за перевищення.
Хіба так важко?
Але коли ганебно брешуть.
Я 100% знаю , що у Вінниці патрульні неодноразово «складали» постанови про перевищення швидкості керуючись своїм спідометром!!!
А тут оппа. І заявляють, що взагалі ніразечку за 4 роки.
Просто позор для журналіста.