Не піднімати ціну квитків в автобусах обіцяють обласні перевізники

Не піднімати ціну квитків в автобусах обіцяють обласні перевізники
Фото з архіву "20хвилин"
  • Автомобільні перевізники поділилися тими проблемами, які не дозволяють їм оновлювати транспорт та підвищувати його кількість.
  • Частково ці проблеми існують, бо держава не виплачує компенсації за проїзд пільговиків.
  • Вони сподіваються, що у селах та містах Вінниччини зроблять монетизацію пільг. І, таким чином, вдасться уникнути підвищення ціни квитка.

За два роки вартість квитків на міжміські та міжобласні перевезення зросла на 40%. Тоді як вартість палива, запчастин, фонд оплати праці - у 4-5 разів. Тому чинний тариф на проїзд навіть не покриває витрат перевізників. Про це зазначали на круглому столі, 23 березня, представники Вінницької обласної об'єднаної асоціації перевізників.

— В області працює близько тисячі автобусів різної місткості. Вони надають послуги мешканцям близько 90% території Вінниччини. Їх обслуговують близько 150 перевізників. На жаль, якість цих послуг - не завжди на належному рівні, — розказав В'ячеслав Дарморос.

Відео дня

Він й пояснив, чому перевізники не можуть підняти якість послуг:

  • Економічна криза та не можливість підняття ціни проїзду. Через кризу знизилися темпи оновлення транспорту, який здорожчав у 5-6 разів. Ціни на квитки підняти зараз неможливо, через низький достаток населення.
  • Компенсація за пільговиків. Пільговиків ми перевозимо, а компенсацію отримуємо або із кількамісячною затримкою, або взагалі не отримуємо.
  • Дороги. Можна перерахувати лише кілька доріг у Вінницькій області, які у задовільному стані. Це траса на Київ, Літин, у самій Вінниці. По всім іншим — взагалі не можна їхати, кожні три-чотири роки транспорт потребує капітальний ремонт.

І хоча ціни на все зростають, перевізники кажуть, що не будуть піднімати вартість проїзду в найближчий час. Вони сподіваються, що на місцях ухвалять порядок компенсації за пільговиків.

— Люди просто не в змозі платити більше. Хоча держава дозволила нам збільшувати тарифи: самим їх формувати та обґрунтовувати. Очікуємо від місцевої влади рішення щодо механізму монетизації. Якщо воно буде прийнятним, і нам регулярно будуть компенсувати проїзд пільговиків - підняття тарифу на проїзд поки що не буде, — сказав Віктор Стецький

Перевізники розказують про досвід співпраці з владою Вороновиці. Там домовилися на компенсацію за пільговиків напряму: влада замовила у перевізників 120 проїзних для пільговиків. А кошти за них сплачує після підписання актів виконаних робіт з перевізником.

— Водій теж я людина. Якщо ми не зможемо йому запропонувати гарну зарплату, то людина просто поїде за кордон. Так втрачаємо працівників і не буде кому возити пасажирів. Вже зараз відчуваємо нестачу кадрів, — сказав Сергій Кривешко. — Без компенсації за пільгові перевезення ми не можемо забезпечити безпеку, комфорт проїзду та регулярний ремонт транспорту. Упевнений, що вдасться прийняти схему компенсації на місцях до кінця весни-початку літа.

Якщо монетизації не буде, то перевізники готові говорити з владою мовою ультиматумів:

— Для прикладу, ми поставимо наші автомобілі (близько 1000 одиниць) на Соборній. Від початку до кінця вулиці будуть стояти машини у чотири ряди, — сказали перевізники, що були присутні на зустрічі.

Монетизація проїзду для пільговиків

В Україні монетизують пільги на проїзд у всіх видах громадського транспорту - автобусах, тролейбусах, трамваях та інших. Замість безкоштовного проїзду пільги будуть видавати грошима — готівкою або на банківську картку.

Нововведення пошириться не тільки на міські маршрути — пільги на проїзд видадуть грішми і пасажирам приміських і міжміських маршрутів. Таке рішення прийняв Кабінет міністрів України на засіданні, 14 березня.

Остаточні розміри виплат визначать місцева влада, але Кабмін затвердив основний принцип розрахунків на місяць: середня вартість проїзду множиться на 30 поїздок.

Також не уточнюється коли саме місцева влада має прийняти порядок монетизації. Станом на зараз, на сайті Вінницької міськради немає проекту рішення з таким змістом. Себто, це питання не планують розглядати на найближчій сесії міськради, 30 березня.

Нагадаємо, водії маршруток у Вінниці також хочуть підняти вартість проїзду — до 5-6 гривень.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Ремонт на Брацлавській: хто зможе проїхати та які зміни в русі громадського транспорту 20:04 Рятувальники винесли непритомну жінку з палаючого будинку в Брацлаві photo_camera 19:11 Радісна звістка: п'ятеро вінничан повернулися додому з полону. Наймолодшому — 20 play_circle_filled photo_camera 19:09 На Привокзальній Volkswagen збив 55-річного пішохода Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 18:20 Підлітки з Балаклії позмагалися з вінничанами в футболі, легкій атлетиці і боксі photo_camera 18:17 У Вінниці затримали 27-річного наркозакладчика з амфетаміном 17:25 Пенсії зростають, але не встигають за цінами. Які виплати у вінничан? 17:14 «Нива» не змогла продовжити переможну серію. Поступилася в Чернігові 16:43 На Вінниччині за добу ліквідували 28 масштабних пожеж на відкритих територіях photo_camera 16:01 На велодоріжці водійка Peugeot збила 15-річну дівчину на електросамокаті 15:08 Вінницькі надзвичайники перевірили храми до Великодня play_circle_filled 15:00 Привітання Юлії Тимошенко та народного депутата від ВО «Батьківщина» Олега Мейдича (Пресслужба партії ВО «Батьківщина») 14:45 Жінка з парасолькою: розповідаємо історію скульптури біля готелю «Франція» 14:02 Біля Бродецького у ДТП загинув 84-річний мотоцикліст з Бердичева 13:13 Аварія біля Василівки: четверо людей у лікарні після зіткнення двох авто photo_camera 12:12 До якого храму підете освячувати великодні кошики? Ми запитали вінничан 11:27 «Наречена» за 50 тисяч намагалася вивезти ухилянта. Це була її друга спроба 10:45 Вінниця в Instagram. Кращі фото за 14 – 19 квітня photo_camera 10:01 Що не можна робити у Велику Суботу: традиції та заборони напередодні Великодня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up