Про це повідомили сайті держагентства автодоріг України.
Служба автомобільних доріг у Вінницькій області вже оголосила тендер на розробку техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) будівництва прикордонно-мостового переходу через р. Дністер на українсько-молдовському державному кордоні в районі населених пунктів Ямпіль – Косеуць.
За інформацією відомства, запланували:
— Зараз ми на старті процесу створення оновленого маршруту між столицями України та Молдови. Закупівля ТЕО — це перший крок. Паралельно з цим готуємося до оновлення 137,5 км маршруту — йдеться про найбільш проблемні для проїзду ділянки. Тобто вже до кінця року шлях до кордону планується зробити комфортним для проїзду — розповідає Голова Укравтодору Олександр Кубраков.
Оновлений маршрут проходитиме через Київську, Житомирську та Вінницьку області, й стане оптимальним для подорожі до Молдови в обхід невизнаної Придністровської республіки.
Варто додати, що це вже четверта спроба в історії Ямполя з наведення переправи.
Архівні документи свідчать, що перша спроба будівництва мосту між Ямполем і Косеуцами (це назва села на молдовському березі навпроти Ямполя - авт.), була здійснена ще у 1903 році. Але далі проекту справа не пішла.
Вдруге до цього питання повернулись у 1940-му. Тоді почалося будівництво переходу Ямпіль-Гирбова, однак Друга світова війна змінила плани містобудівників.
У 2010 році Харківський науково-дослідний інститут розробив проектну пропозицію, згідно з якою вартість мосту разом з під’їзними шляхами мала складати 190 млн. грн. До будівництва теж не вдалося приступити.
Це факти з презентації проекту будівництва мосту у ВР у 2018 році тодішнім головою Вінницької облради Анатолієм Олійником.
Чи вдасться нинішній владі здійснити стрибок через Дністер, покаже час.
Читайте також:
Справа з хабарем: ексголовному «дорожнику» Алексєєву продовжили запобіжний захід
Три простих кроки: як вінничанам змінити постачальника газу (Інструкція)
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер