Щоб зареєструвати авто, люди стоять в черзі по кілька днів

Щоб зареєструвати авто, люди стоять в черзі по кілька днів
В Україні скасували довідки-рахунки, необхідні при реєстрації автотранспорту. Нібито вони сприяли процвітанню корупції у Державтоінспекції. Насправді проблем стало тільки більше.

Відділ реєстрації у новоствореному сервісному центрі Державної автоінспекції наповнився обуреними людьми, які стоять у черзі по кілька днів, а вартість оформлення довідки-рахунка зросла на кілька тисяч гривень.

Аваков доповідає

«З сьогоднішнього дня ми "вбиваємо" довідку-рахунок – королеву корупції в ДАІ, годувальницю не одного покоління даішників – "довідка-рахунок" – наказала довго жити!

Сьогодні, нарешті, склалися усі умови. Ліквідовано ДАІ, МРЕВ – створені Сервісні Центри МВС, змінено процедури – підготовлено купу підзаконних нормативних змін... І ось сьогодні вніс Постанову до Кабінету Міністрів і був активно підтриманий: використання довідок-рахунків при оформленні автомобілів СКАСОВАНО!

Головна новина: тепер при оформленні автомобіля у Сервісному Центрі МВС продавцю і покупцю достатньо підписати договір купівлі-продажу у будь-якому сервісному центрі України у присутності адміністратора, який засвідчить особи учасників угоди на підставі їх документів. Засвідчить – безкоштовно!» - повідомив на своїй сторінці у мережі Facebook міністр МВС Арсен Аваков 18 листопада.

Відтоді минуло вже три тижні й рожева пелена впала з очей.

Чергам кінця-краю немає

Як виявилося, реформи автоінспекції тільки додали труднощів у процес оформлення купівлі-продажу транспортних засобів. А через ліквідацію міжрайонних екзаменаційно-реєстраційних відділів (МРЕВ) у вінницькому центрі Управління державної автомобільної інспекції сформувалися величезні черги, у яких водії мають стояти по кілька днів. Люди обурені новими правилами та не приховують цього.

- Стою другий день, - розповідає Володимир Ільков. Він хоче переоформити машину на сина. - Вчора прийшов на 10-ту годину, так і не потрапилв аж до 17.00, бо у них почалася нарада. Сьогодні прийшов на дев’ять. Якщо на подачу заяв три вікна працює, то на укладення договорів тільки одне. Зі мною стоїть чоловік, який з вівторка бігає сюди. До кінця просто не продумано.

- Черга утворилася через те, що МРЕВ позабирали з районів, - каже автовласник Сергій Кропивницький. І сьогодні люди їдуть: зранку і цілий день. Людям це не подобається. Ми витрачаємо час і сенсу в цьому не бачимо. Сьогодні, якщо дасть Бог, то закінчимо. Переді мною ще чоловік 30-40.

Олександр Цвітоха займається продажем автівок. Він пояснив, у чому полягають основні недоліки реформи та запропонував, як їх можна позбутися.

- Зараз у МРЕВ сидить одна дівчина, яка виписує безкоштовні договори купівлі-продажу, - каже Олександр. - У неї нема електронної системи. Вона може виписати максимум 15 таких договорів за день. А приїжджають кожного дня набагато більше, плюс ще ті, кому треба без черги. Отож проста людина не може отримати безкоштовний документ. Одну людину обслуговують приблизно 40 хвилин. Треба чекати по два-три дні, щоб виписали цей договір.

Чоловік розповів про інший спосіб оформлення документів, який не випробовує терпіння та нерви на міцність, проте потребує чималих витрат коштів.

- Є альтернатива. Це нотаріальний договір, - пояснює він. - Але він набагато дорожчий – коштує близько 2500 гривень. Додатково нотаріус бере 300 гривень за згоду дружини або чоловіка. Окремо бере 600 гривень за експертну оцінку, щоб визначити ціну автомобіля. А від ціни ще забирають два відсотки податку. 1% - податок на додану вартість і 1% - пенсійний збір. Раніше довідка-рахунок коштувала не так, як показують по телевізору 1500 гривень, а 800 чи 700. Виписав, поставив на облік автомобіль – все.

Олександр пропонує давати людям вибір: платити чи ні, але й зменшити вартість довідки-рахунка.

- Виправити ситуацію можна, - каже чоловік. - Потрібно дати людям можливість вибору. Ввели безкоштовний договір: наче гарно. Але зробіть ще додатково довідки-рахунки зі сталою ціною у 200 гривень. Щоб ці гроші йшли у бюджет, а не у кишені. І нехай люди самі вирішують чи стояти їм у черзі, чи заплатити за документ. Люди готові платити, щоб не чекати.

У сервісному центрі кажуть, що ситуація тимчасова

- У зв’язку з реформуванням системи МВС, в Україні створені регіональні сервісні центри, колись це були МРЕВ, - каже речник Вінницького сервісного центру Володимир Мотичко. - На Вінниччині їх п’ять, а раніше було 12. Тепер вони у Вінниці, Гайсині, Могилів-Подільському, Тульчині та Хмільнику. З метою купівлі чи продажу автомобіля, продавець та покупець звертаються до центру для засвідчення безкоштовного договору купівлі-продажу.

Володимир сказав, що перш ніж купувати автомобіль, рекомендується пройти експертизу. Така послуга надається безпосередньо біля колишнього МРЕВ. Коштує вона 190 гривень. Зважаючи на те, що аферисти “не сплять”, бажано убезпечити себе від несподіванок.

- На даний час великий наплив безпосередньо на сервісний центр Вінниці, - пояснює Володимир. - Дуже багато приїжджають з інших міст. Потрібно, щоб люди віднеслися з розумінням. Наразі питання пришвидшення процедури вирішується, але не все від нас залежить. Ми вибачаємося за спричинені незручності, це явище тимчасове. Намагаємось якомога швидше, комфортніше обслуговувати людей.

Нова реформа - це удар по бюджету, але рішення є

- Міністерство купувало бланки довідок-рахунків та транзитні номери для того, щоб потім продати їх торгуючим організаціям, - каже керівник громадської організації «Комітет безпеки руху» Володимир Черкас. - За неперевіреною інформацією, на складах цієї продукції зависло на суму близько 60 млн гривень. На їх продажі міністерство заробляло. І підприємства, реалізуючи цю продукцію, сплачували податок.

Також у деяких випадках посередники обкладаються податком у розмірі 5%. Раніше ДАІ не видало б довідку-рахунок, без квитанції про його сплату. Тепер контролю не лишилося, комісіонери просто пишуть розписку про те, що зобов`язані сплатити і все. Держава на цьому втратила великі гроші.

Громадські організації запропонували уряду вирішення проблеми, - розповідає Володимир. - Просили дозволити роботу підприємствам-комісіонерам. Нехай вони, не купуючи цю, як каже Аваков, корупційну довідку-рахунок, друкують договори купівлі-продажу на звичайному аркуші паперу і, підтверджуючи його, видають реальному покупцеві. ДАІ буде бачити, що оборудка відбулася і приймати цей договір до уваги, ставити машину на облік. Якщо я хочу скористатися безкоштовною послугою, я йду в сервісний центр ДАІ та стою в черзі. Якщо я готовий заплатити за послугу - йду до посередника.

Коментарі (13)
 • Anonymous

  "Місцевий", чого це ти заанонімився?
 • Анонім

  Відповідь пану Anonymous/

  Знаю особисто пана Володимира Мотичка вже майже 15 років, і Вам, шановний безіменний друже, було б принаймні соромно так говорити про людину чесну і порядну, яка відповідає чеснотам справжнього офіцера, людину, з якою Ви, впевнений, навіть не знайомі, а чітко і дуже швидко (судячи з Ваших "диких" граматично-орфографічних помилок) виконуєте чиєсь замовлення; так само, як до сьогоднішнього дня його виконували вінницькі "бабусі-псевдомайданівці", яких (на щастя!) сьогодні вранці самі вінниччани вигнали з Майдану Незалежності. Для таких, як Ви притаманний принцип відомого літературного героя Шарікова, який "ніколи ні з ким не згодний"...але все про всіх знає, і тим більш, готовий всіх "за щось "справедливо" карати".. А бардак - так, вибачте, самі ж такого хотіли: одним помахом перетворити країну на нову спільноту НЕРЕАЛЬНО -  невже Ви впевнені, що реформи - це завжди все "гладенько і безболісно"??? Реформа - це як оперативне втручання до організму людини: спочатку боляче і некомфортно, але потім, коли настає одужання - все забувається... і всі задоволені... а от безпідставні образи людські потім дуже важко зтерти з серця. Ви кажете про Вінницький колишній МРЕВ... А подивіться, що робиться у вищих ешелонах влади, коли Міністр внутрішніх справ - найвищий приклад офіцерської честі(!!!) - матами гне в присутності Президента на губернатора Одеської області, та й ще Прем*єр-Міністр йому "допомагає"... Це, по - Вашому, нормальний стан речей в політиці? Це за такі реформи гинули українці..???

  Прости Вас, Боже, адже "не відаєте, що творите"....

  Anonymous reply Анонім

  Шановний   багатослівний дописувачу, з педагогічною освітою, однозначно Вам не світить переатестація, і однозначно доведеться влаштовуватись в школі вчителем мабудь фізичного виховання. Дуже сумно що Ви змішали гріше з праведним, і котлети з мухами, приліпивши сюди і Арсена Авакова, який доречі ніколи не був офіцером і не є ним. Так, міліцейський дух у Вас заклали нормальний, де Ви чисто з професійної точки зору киваєте навсіх, і навіть на "вищі ешелони влади

  Анонім reply Anonymous

  Вітаю! Дякую, що звернули увагу на мою попередню відповідь, хоч і не зовсім коректно (читайте - "по-хамськи") - відчуваю, що замовлення у Вас серйозне, адже Ви постійно "в чаті", і дописуєте не лише на мої звернення. Отже, не маю права, і не хочу нікого ображати, але якщо Ви вважаєте, що те невігластво, яке коїться в країні - це добре, і що Міністр ВС хоч і не офіцер, то що,  він тепере не є прикладом для підлеглих? - це теж нормально, і що матюки на всю країну в присутності Президента - це належна якість політики - то, вибачте, не хотів би я з Вами спілкуватись, адже щиро вважаю, що  завдяки таким псевдореволюціонерам, як Ви, яким "з шаблею наголо, аби крошити всіх і вся без устанку" - маємо в державі "те, що маємо".

  Вам би воювати з усім світом... Для таких, як Ви - усі погані: і вчителі, і міліціонери, і лікарі, і у Вас навіть не вкладається в голові, що серед них є чесні, порядні і працьовиті люди... Але для Вас всі, хто сумнівається, що Ваша думка - то не істина в останній інстанції, хто Вас не підтримує - то вороги. Ну да, Ви ж "велич", якщо берете на себе сміливість вказувати, де і кому працювати, і у "кого який дух закладений" - байдуже на всіх, аби "Ваше було зверху"... Переатестація - то лише формальність, головне - ЩО у людини в голові і в серці, і це жодною реформою (чи переатестацією) не змінити...

  Зичу Вам навчитись мислити більш високими і непримітивними категоріями.

  P.S. я за професією не вчитель, не лікар, і не міліціонер... Але я поважаю чесних і щирих фахівців цих галузей, багато з яких, повторюсь, цілком порядні і чесні люди й професіонали. Бережіть себе!

  Anonymous reply Анонім

  Шановний багатослівний дописувач, я постараюсь бути присутнім при переатестації працівників бувшого МРЕО, а також конкретно і персонально Володимира Мотичко, до якого у мене є особливі  питання. Істина найвище за все.

  Анонім reply Anonymous

  По-вашому бути вчителем фізичного виховання у школі це так ганебно? Аби працювати з дітьми, потрібно здобувати Вищу освіту і не один рік, а також володіти неаби-якими навичками психології, адже це діти і їх формування, чи то фізичне, чи то розумове є НАДважливим для кожної родини і для суспільства в цілому. Судячи із Ваших таких коментарів, адресованих  людині, яка висловила всласну думку, точно НЕ Вам судити кому переатестація світить, а кому ні.

  P.S. з приводу недосконалості реформи системи МВС... Країна наша он в якому стані! При цьому нереально побачити 100%-ву досконалість реформи з першого дня її впровадження. Та якщо ми хочемо змін накраще, то треба набратись терпіння, старатись самому щось корисного робити задля цих змін або хоча б незаважати іншим нормальним людям які  стараються працювати і щось змінювати.  А  УСІХ "поливати брудом" типу: Мотичко "не такий", Дописувач "не такий" - багато розуму та зусиль не треба. Чомусь, мені здається, як ще хтось напише коментар НЕ "Вашого формату", він теж буде для Вас "не такий". Почніть із себе. Хоча б з елементарного, з культури спілкування зі своїми ж земляками. Навіть при такій малесенькій зміні Ваше життя вже стане кращим. Добра Вам, та гарного дня!
 • Anonymous

  Так званому "керівнику" громадської організації Черкасу самому урвалось. Он со своей фирмой-прокладкой "ПРЕМ'ЄР- АВТО" налево-направо торговал этими справками. А теперь нет легких денег, так хочет уже договора заверять. Бедненький. Нет смысла нервничать, у нас всегда ажиотаж на пустом месте. Все устаканится, наладится, и будут люди за копейки спокойно оформлять автомобили.
 • Anonymous

  да - МРЭО - это бездонная бочка, причём при всех властях))))))) что как бы намекает)))
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

12:01 Виходиш з трамваю «в милі»: вінничани пропонують встановити кондиціонери 11:59 Фото дня: біля обласної Ради поставили вінок сподіванням на президента Зеленського photo_camera 11:21 «Вау! Це круто!»: вінницькі степістки «Flame Tap» презентували прем’єру  кліпу 10:40 Секс-шоп, Ленін та поклади золота. Чим жила Вінниця у перший рік незалежності photo_camera Від читача 18:27 Юліко: пташка української сцени 09:58 У Держмитниці розповіли про ситуацію з штрафами для «євробляхерів» 09:50 У Жмеринці вирощують королівських креветок 08:58 23 серпня - яке свято відзначають сьогодні, історія та забобони 07:30 Прогноз погоди в Вінниці на сьогодні, 23 серпня 2019 року 21:04 Студенти Вінницького медуніверситету ім. Пирогова прийняли військову присягу 20:01 День Прапора і День Незалежності України: розклад святкування у Вінниці 18:30 Лелеку ледь не роздерли собаки. На Вінниччині врятували скаліченого Володьку 17:00 Що не потрібно купувати до школи і до чого тут сучасні технології 16:58 На "швидких" працюватимуть парамедики та медтехніки. Що вони робитимуть? 15:58 У дружини вінницького копа рак. Потрібно 90 тисяч доларів, щоб врятувати життя 15:29 У Вінниці "хоронитимуть" надії на Зеленського. У зв'язку з чим влаштовують акцію? 15:02 «Оксамитовий шлях»: як триває реконструкція ІІ-ї черги вулиці Замостянської 14:01 Синоптик розповіла про погоду на День Незалежності та на наступний тиждень 13:01 «Газовий запас»: Нафтогаз запускає програму низьких літніх цін для зими
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
keyboard_arrow_up