Біометричний паспорт без відбитків: чи пустять закордон?

Біометричний паспорт без відбитків: чи пустять закордон?
Процедура зняття відбитків пальців для біометричного паспорту
  • Останнім часом українці все більше зіштовхуються із проблемою зняття відбитків пальців на біометричний паспорт.

  • Люди різних професій зі всієї країни дивуються чому не відображається малюнок і що з цим робити?

- Коли я здавала документи на біометричний паспорт, у мене не могли прочитати відбитки пальців. Мучили півгодини, врешті склали акт про те, що зняти відбитки неможливо. Працівник міграційної служби сказав, що в мене дуже слабко виражений візерунок. Мовляв, це може бути пов'язано з особливостями роботи. Коли я поцікавилася, чи я одна така аномальна, мені сказали, що за день буває до десяти таких випадків, – пише на своїй сторінці у Фейсбук журналістка з Тернополя Євгенія.

- У моєї мами не могли зняти відбитки пальців. Пояснили це віковими змінами та специфікою її роботи, – говорить програміст з Вінниці Андрій.

- Мій тато кілька років тому робив біометричний паспорт і в нього не могли зняти відбитки пальців. Нічого не пояснили. А я в той час їхала до Америки і боялася, що не пройду контроль. Чомусь одразу подумала, що це генетичне захворювання, – розповідає СММ-ниця з Дніпра Анастасія.

Відео дня

Чому виникають такі проблеми і яким чином їх можна вирішити ми поцікавилися у центрі обслуговування громадян «Паспортний сервіс»:

- Такі випадки у нас трапляються не часто. Згідно статистики всього 2%. Якщо все ж таки відбитки пальців взяти не вдається, то в першу чергу ми радимо помити руки. Далі користуємось спиртовим спреєм АХД 2000 – дозвіл на його використання дала Державна міграційна служба. Після того, як всі процедури по очищенню рук були виконані, але відбитки взяти так не і вдалось, ми збираємо спеціальну комісію. В її присутності складаємо акт, що процедуру виконати не вдалось, долучаємо його до всіх документів і повідомляємо ДМС, - розказує заступник директора Юлія Кулачок. - Біометричний паспорт ми все одно видаємо, адже є кілька методів ідентифікації громадянина: зображення, відбиток і підпис. Зазвичай не має можливості взяти відбиток пальців у людей, які працюють руками без належного захисту: домогосподарки, будівельники, альпіністи. Крім того, можуть бути фізіологічні особливості. Особливо це помітно у людей похилого віку - шкіра стає тонкою і чіткість малюнка зменшується.

Паспортний сервіс

Що про цю проблему думають медики нам розказала лікар дермато-венеролог Наталія Мазорчук:

- У моїй практиці було два таких випадки, коли неможливо було зняти відбитки пальців. Перший - пацієнт хворів на іхтіоз. Це проблема, яка пересушує шкіру і таким чином відбиток взяти фактично неможливо. Другий випадок - пацієнт із дегідрозом шкіри. Підвищена пітливість рук не дає шансу зробити чіткий відбиток. Такі проблеми бувають вродженими. Ще є історії, коли відсутність малюнка на пальцях - це генетика. Також я не виключаю випадки, коли професійна діяльність може пошкодити малюнку на пальцях. В такому разі ми збираємо консиліум лікарів і видаємо довідку, яка підтверджує з яких причин неможливо взяти відбиток.

Як правильно відбувається процедура зняття відбитків?

До Реєстру вносять відцифровані відбитки вказівних пальців рук особи. У разі пошкодження чи відсутності вказівного пальця руки або відсутності можливості через якість отриманого графічного зображення відцифрованого відбитка (відбитків), пальця (пальців), рук (руки) особи ідентифікувати її, беруть парні відбитки інших пальців рук або два будь-які відбитки пальців руки. Про це зазначається в заяві-анкеті для внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру.

Якщо отримати відбитки пальців неможливо, про це складають акт, який затверджує керівник відповідного підрозділу міграційної служби та зазначають про це в заяві-анкеті для внесення інформації до Реєстру. Зазначений акт сканують та додають до заяви-анкети. Відтак, для отримання готового документа особі уже не доведеться здавати відбитки, а її паспорт вважатиметься біометричним.



 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:11 В Україні планують закрити майже всі сільські школи 20:17 У Козятині чоловік осквернив Меморіал полеглим воїнам 19:46 Під час спільного застілля донька побила батька сокирою 19:15 Екстремальна їзда на даху Range Rover: як поліція покарала «каскадерів» photo_camera Від читача 00:11 Учні з Вінниці здобули призове місце на Таборі підприємництва у Львові 18:27 «Патрульний мало не зашпортнувся з TruСАМ у руках». За що поліцейські покарали подружжя військових офіцерів? 18:21 До яких лікарів можна звернутися без електронного направлення? 17:58 Зібрали 66 тисяч гривень на ЗСУ. В техколеджі відбувся благодійний бал в стилі 60 – 70 років photo_camera 17:23 Родинам полеглих військових у Вінниці вручили державні нагороди, присвоєні захисникам посмертно photo_camera 16:46 ТОП 3 ідеї, як відсвяткувати день народження сучасного підлітка у Вінниці (партнерський проєкт) 16:19 Сьогодні у Вінниці завершують опалювальний сезон 15:30 Що таке шале? Про затишні будиночки на природі та хто їх будує (Новини компаній) 15:21 З палаючої квартири на вулиці Дачній у Вінниці врятували чоловіка 15:15 Власна справа від 100 тисяч гривень: який готовий бізнес можна придбати у Вінниці photo_camera 14:24 Чемпіон підняв гирю 220 разів. В області визначили найкращих спортсменів серед аграріїв 14:14 У лабораторії виготовляли кілограм амфетаміну на місяць і збували через мережу клієнтів у Вінниці play_circle_filled photo_camera 13:20 Напівфабрикати: шкода чи користь? (партнерський проєкт) 13:16 Внаслідок масштабного обстрілу 22 березня пошкоджені всі енергоблоки на Ладижинській ТЕС 12:57 Чому «Долина» має забрати водомати з Вінниці? Отримали пояснення від мерії 12:12 Судитимуть ділків, які пропонували «посприяти» отримати посаду ректора медуніверситету
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up