Сабвуфер - застосування, види: все що Ви не знали і не про них.

Сабвуфер (від англ. subwoofer) - акустична система, що відтворює низькочастотний звук в діапазоні від 5 до 300 Гц, що представляє собою динамік в окремому корпусі збільшеного розміру, виконаного з щільного матеріалу на основі деревини (фанера, МДФ, ДСП).

Застосування

Сабвуфер застосовують з метою локалізації низьких частот в багатосмугових аудіосистемах, використовуваних для перегляду фільмів і прослуховування музики. При використанні сабвуфера якість низьких частот помітно поліпшується, що значно посилює враження від звукових ефектів. Тому сабвуфер незамінний в системах домашніх кінотеатрів, на сучасних танцполах і рок - концертах, де потрібен звук з потужною подачею низьких частот.

Щоб низькі частоти в загальному балансі звучали правильно, сабвуферу необхідно надати правильне розташування щодо сателітів і по можливості зробити його додаткове частотне підстроювання, знімає провали і піки, які можуть виникати із-за невідповідності частотного діапазону звукових випромінювачів акустичної системи.

Види сабвуферів: активний

Сабвуфери ділять на два основних типи: активні і пасивні. До основних переваг активного сабвуфера слід віднести наявність таких опцій, як:

 • підсилювач потужності на корпусі;
 • активний кросовер (частотний фільтр);
 • регулятор рівня гучності;
 • регулятор або перемикач зсуву фази;
 • регулятор частоти зрізу;
 • низькоамплітудні входи (RCA);
 • високоамплітудні входи і виходи (speaker input і amplifier output).

Вбудований підсилювач в активних сабвуферах дозволяє економити потужність зовнішнього підсилювача/ресівера, використовуючи її тільки на сателіти.

Функція регулювання зрізу частоти дає можливість розмежувати використання частот за встановленим рівнем, що значно покращує узгодженість сабвуфера з сателітами.

Регулятор зсуву фази забезпечує збалансоване звучання всієї АС незалежно від розміщення сабвуфера по відношенню до інших динамиків.

Низькоамплітудні входи дозволяють комутувати саб з зовнішнім підсилювачем, при наявності у того виходу SUB OUT.

Високоамплітудні входи і виходи призначені для підключення виходу на стереопару з підсилювача. Тобто, саб підключається до ресивера, а колонки до сабу.

Пасивний сабвуфер

З-за відсутності вбудованого підсилювача вимагає підключення до зовнішнього ресівера, що характеризується більш низькими показниками рівня гучності і якості вихідного звуку за рахунок навантаження на підсилювачі стереоканалів. За відсутністю яких-небудь вбудованих опцій налаштування пасивний сабвуфер вимагає правильного розташування в приміщенні щодо інших динаміків АС.

Акустичне оформлення сабвуферів

По конструкції корпусу саби бувають наступних типів:

 • закритий корпус (closed box);
 • фазоінвертор (vented box);
 • пасивний радіатор (passive radiator);
 • бандпасс або смуговий резонатор (bandpass);
 • четвертьхвильовий резонатор або лабіринт (quarter wave box);
 • відкритий корпус (free air);
 • рупорний сабвуфер (Horn loaded).

Закритий корпус сабвуфера відрізняється повністю герметичною конструкцією, що забезпечує рівну і без затримок передачу звуку, але має слабку частотну віддачу на нижніх межах діапазону і погане охолодження котушки з-за відсутності вентиляції корпусу.

Фазоінверторні сабвуфери мають конструкцію корпусу з тунелем для повітря на одній зі стінок. Фазоінвертор (вентиляційний канал) допомагає максимально відтворювати низькі частоти в чутному діапазоні. Звук у фазоінверторних сабів налаштовані на частоті чистіше й потужніше ніж у закритих, за умови правильно розрахованої конструкції фазоінвертора. Мінус фазоінверторних сабів у складному розрахунку їх конструкції і певної примхливості, коли будь-яка похибка в роботі фазоінвертора або фактори навколишнього середовища, як то підвищена вологість або температура, можуть негативно вплинути на якість відтворення, роблячи бас розмитим або глухим.

Сабвуфер з пасивним радіатором являє собою конструкцію з двох динаміків всередині корпусу, один з яких пасивний, без котушки і магніту. Звукова хвиля, що йде від пасивного динаміка, накладається на хвилю від активного випромінювача. Чим більше маса пасивного дифузора, тим нижче границя діапазону низьких частот сабвуфера.

Бандпас корпус являє собою конструкцію з двох камер, верхній фазоінверторний і нижній герметичний. Такий тип бандпасів називається single vented і відноситься до найпростіших конструкцій бандпас корпусів 4 категорії. Існують також більш складні бандпаси 6 категорії, які мають 2 камери з незалежним фазоінвертором в кожній, і 2 камери з 2 фазоінверторами, один з яких загальний для двох камер. Бандпас сабвуфери відрізняються високим ККД, але громіздкими розмірами і низькою добротністю.

Четвертьхвильовий резонатор працює на обмеження резонансу і поглинання зворотної хвилі. З–за своєрідної конструкції корпусу у вигляді зигагоподібної шахти певної тривалості, яка має ряд перебірок, отримав назву «лабіринт». Quarter wave box володіє високою низькочастотною характеристикою, що значно перевищує ефективність фазоінверторних і закритих боксів, але в силу своєї складної конструкції зустрічається рідко і вимагає ретельних і вивірених розрахунків при збірці.

Сабвуфери відкритого типу найчастіше застосовуються в автомобільних акустичних системах з інсталяцією в задню полицю. Для таких динаміків корпусом служить багажник автомобіля.

Принцип рупорного сабвуфера походить від його назви. Це також дуже складний вид конструкції корпусу, який застосовується в основному для концертного звуку і володіє високою чутливістю і самим високим ККД серед всіх інших типів сабвуферів.

Головна відмінність сабвуфера від класичних акустичних систем – це потужна цілеспрямована передача звуку в низькочастотному діапазоні, недоступному для відтворення на динаміках. Сабвуфери, як правило, є доповненням до стандартних багатосмугових акустичних систем, які мають цифрове позначення за принципом «кількість сателітів - кількість сабвуферів». Для прикладу: популярна система 5.1. означає наявність 5 динаміків середнього і високого частотного діапазону і 1 сабвуфера.

Якщо ви є кіноманом, або аматором слухати музику, слухаючи всі її відтінки, вловлюючи кожен звук, значить, ви знаєте, що без хорошого сабвуфера в акустичній системі вам не обійтися.

Інтернет-магазин Музлайн пропонує широкий вибір акустичних систем і сабвуферів різних типів і характеристик. У них ви обов'язково виберете собі ту модель, яка повністю задовольнить вас як якістю, так і ціною.

Крім широкого асортименту, здатного задовольнити навіть найвибагливішого покупця, вони пропонують вам скористатися наступними можливостями:

 • готівкова або безготівкова оплата;
 • швидка доставка по всій території України;
 • офіційна гарантія якості придбаної продукції;
 • онлайн-консультації фахівців;
 • сервісні послуги під час та після гарантійного терміну використання товару.
Коментарі
20:59 Дизайн зміниться. В Україні введуть в обіг нові купюри 17:57 «Католики теж мають право на свято». Вінничани про новий вихідний 25 грудня photo_camera 17:01 Рада хоче скасувати 8 Березня і перенесення вихідних на понеділок (ОПИТУВАННЯ) 16:14 Студентські роки: як це було у таксиста, оператора тиру, баристи та продавця photo_camera 16:01 На Вінниччині загорівся храм. Гасили трьома пожежними машинами 15:19 У Вінниці презентували машини з майбутнього. Купити їх можна прямо зараз! (Новини компаній) 15:19 За опалення — від 2000 гривень. Жителям на Артинова прийшли «космічні» платіжки 15:02 Природа підготувала погодні сюрпризи на ці вихідні дні (18 та 19 листопада) 14:01 Водіїв попереджують про затори. Ремонтуватимуть дорогу біля Епіцентру 12:07 На Вишеньці вночі вінницькі копи зупинили п’яного водія маршрутки 11:39 Розслідування вибуху в Калинівці: шукають полігон для слідчого експерименту 10:59 На Келецькій гуляла роздягнена жінка з дитиною, закутаною в ковдру 10:59 Вибух гранати: В поліції розказали попередні результати - загинув АТОшник photo_camera

Синоптик повідомила, якою буде погода в суботу та неділю.

Військова прокуратура та Міністерство оборони України шукають полігон для слідчого експерименту при розслідуванні детонації...

Вінницьку об’їзну дорогу зі сторони міста Хмельницького будуть ремонтувати. Як краще об’їхати цю ділянку?

photo_camera

У день студента RIA/20 minut розповідають про вінницьких студентів, які навчаються за кордоном. Ми поспілкувалися із...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up