Вінничанин Ігор Чемерський із захопленням розповідає про Ніка Вуйчича.
- Коли я прочитав його біографію, я був вражений, - каже вінничанин Ігор Чемерський. - Ця людина викликає захоплення, адже такій силі волі і духу слід тільки позаздрити, в хорошому сенсі. Він народився без рук і без ніг. Але Нік навчився ходити, писати, друкувати і навіть плавати. Суспільство цуралося Ніка. Батьки купили йому металеві протези, та вони були надто важкі, і хлопець так і не навчився ними користуватися. У вісім років він вирішив втопитися у ванній.
У 1982 році родина сербських емігрантів Вуйчич очікувала поповнення. Вагітність Душки Вуйчич протікала добре. Батько Борис Вуйчич був присутній на пологах, і коли зрозумів, що в його первістка не було руки, вийшов з кімнати, щоб дружина не бачила, як він змінився в обличчі. До нього вийшов лікар і повідомив йому жахливе: «У нього немає ні рук, ні ніг». Лікарі, боячись за стан матері, відмовлялися показати їй дитину. Малюк прийшов у цей світ з такими особливостями, які роблять життя просто нестерпним.
Дивна патологія носить назву Тетра-Амелія. З усіх кінцівок у Ніка була тільки частина стопи, за допомогою якої він навчився робити багато речей - ходити, плавати, писати, кататися на скейті. Нік Вуйчич став першою дитиною-інвалідом, який навчався у звичайній австралійської школі.
“Моє життя змінилося сьогодні”
Йому було дуже важко. Він гостро переживав самотність і свою відмінність від усього світу, і часто думав, навіщо ж взагалі прийшов у цей світ. У вісім років Нік пірнув у ванну і хотів захлинутися. Але не зміг. Він подумав про батьків, яких дуже любив і які його дуже любили. Він зрозумів, що батьки завжди вважатимуть себе винними в його смерті, і це зробить їх життя нестерпним. Думки про самогубство відступили, а замість них прийшли роздуми про його призначення в цьому світі.
Після школи Нік Вуйчич отримав ще дві університетських освіти - бухгалтерську та фінансове планування. Коли Ніку було 19 років, йому запропонували виступити перед студентами університету. Час для його промови був сім хвилин. Вже за три хвилини виступу половина аудиторії плакала. Одна дівчина вийшла до Ніка на сцену і обнявши його, промовила: «Ніхто ніколи не говорив мені, що любить мене, ніхто ніколи не говорив мені, що я гарна така, яка є. Моє життя змінилося сьогодні».
Цей виступ змінив і його життя. Нік остаточно зрозумів, що знайшов своє призначення - і воно полягає в тому, щоб допомогти іншим людям повірити в себе, знайти радість життя, надію і натхнення.
Невдача - це не кінець
У 23 роки Нік отримав дуже престижну в Австралії премію «Молодий австралієць року».
Ніку Вуйчичу тепер тридцять. Він - професійний оратор і проповідник Слова Божого. Цей хлопець без рук і без ніг зумів добитися більшого, ніж мільйони людей не можуть домогтися за все життя.
Нік - президент благодійної організації, у нього своя мотиваційна компанія "Attitude Is Altitude" (“Відношення висоти”). За 10 років своїх виступів об'їздив весь світ, понад 45 країн, виступаючи в школах, університетах та інших організаціях. Бере участь у телешоу і пише книги. Нік навіть знявся у фільмі «Цирк метеликів» (2009), що розповідає про людину без кінцівок і про його долю.
Під час своїх виступів він часто говорить: «Іноді ви можете впасти ось так» - і падає обличчям у стіл, на якому стояв. І лежачі, продовжує: «У житті трапляється, що ви падаєте, і, здається, піднятися немає сил. У мене немає ні рук, ні ніг! Здається, спробуй я хоч сто разів піднятися - у мене не вийде. Але я буду пробувати раз за разом. Я хочу, щоб ви знали, невдача - це не кінець. Головне - те, як ви фінішуєте. Ви збираєтеся фінішувати сильними? Тоді ви знайдете в собі сили піднятися - ось таким чином».
Він спирається чолом, потім допомагає собі плечима і встає. Люди починають плакати.
{photo_gallery id=838|}
Щасливий чоловік і батько
Рік тому, 12.02.2012, Нік Вуйчіч одружився з дуже красивою дівчиною Канае Міахаре. Весілля справили у Каліфорнії, медовий місяць - на Гаваях. І через рік, 14 лютого 2013, у Ніка і Канае народився син, якого назвали Кійоші Джеймс Вуйчич.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер