У свої 21 — уже командир бойового підрозділу. Історія «Студента», який прагне стати начальником

- Юнак родом із Вінниччини, розпочав свою службу в Могилів-Подільському прикордонному загоні. Зараз він уже командир гарматного розрахунку комендатури швидкого реагування бойового підрозділу. Проте на цьому військовослужбовець з позивним «Студент» не планує зупинятись.
— Позивний «Студент» — це не просто випадкове ім’я, а символ постійного прагнення до знань і вдосконалення. Бо я самий молодший, і я завжди навчався на всьому: на гарматах, на мавіках, на FPV дронах, на ПЗРК, — з посмішкою розповідає командир гарматного розрахунку комендатури швидкого реагування одного з бойових підрозділів. Саме ця жага до навчання й експериментів стала його візитівкою серед побратимів, які з повагою називають його Студентом.
Чоловік родом з Вінниччини, йому всього 21 рік. Після закінчення коледжу відразу підписав контракт з Державною прикордонною службою, і вже третій рік перебуває на військовій службі.
Свою службу «Студент» розпочав у Могилів-Подільському прикордонному загоні. Та згодом вже долучився до оборони Бахмута, а далі був Куп’янський напрямок.
— Війна сьогодні кардинально змінилась. На початку не було такого масового використання дронів і артилерії. Ворог не відчуває дефіциту боєприпасів і намагається брати кількістю, — каже «Студент».
На Куп’янському напрямку прикордонник тримав позиції, брав участь у штурмах, але більшість часу працював із артилерією.
— Запам’ятався момент, коли ми з хлопцями працювали зі своєї гармати, а по нас почав стріляти ворожий міномет. Ми швидко вирахували його позицію, і почалась так звана «артилерійська дуель» — бій на смерть: або ми їх, або вони нас. Але тоді ми вийшли переможцями без втрат та поранених, — ділиться спогадами військовий.
«Студент» впевнений, що на війні головне — це моральний стан і мотивація. «На війні не обов’язково бути спортсменом, але важливо знати, заради чого ти тут. Якщо ти вмотивований і хочеш знищувати ворога, то будеш навчатися робити це професійно, і розвивати свої фізичні якості. Величезну роль відіграє колектив, адже ви маєте діяти, як єдине ціле. Якщо у вас дружня команда і спільна мета — все обов’язково вдасться. Знищувати ворога і не допустити його просування — головна мета на сьогодні», — підкреслив прикордонник.
Після перемоги хлопець мріє створити родину і виховувати дітей. Покидати військову справу він не планує, а навпаки — хоче продовжити навчання в Національній академії Державної прикордонної служби.
— Зараз у мене в планах стати начальником відділення. Маю достатній бойовий досвід, щоб навчати інших. Ми працюємо чітко і прицільно: за пів року зі своєї гармати я випустив не одну тисячу снарядів. Артилерія — це боги війни, а її робота — захист піхоти. Одного разу ми з моїм побратимом і нашими гарматами змогли зупинити штурм, врятувавши нашу піхоту. Ми знищуємо ворога артилерією і не залишаємо йому шансів прорватися до наших позицій, — розповідає «Студент».
Читайте також:
У Могилів-Подільському попрощалися зі полеглим прикордонником Станіславом Москаленком
П’яний водій на Volkswagen втікав від поліції та потрапив у ДТП
Шалений дрифт під наркотиками: водій утікав від поліції та потрапив у ДТП
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
За время своей службы и боев я не видел желающих развиваться - маты и стакан результат воспитания большинства моих коллег, как солдат так и оХфицеров.
Рад, что есть исключения.