Новим командувачем Сил спеціальних операцій ЗСУ став Олександр Трепак родом з Вінниці

Новим командувачем Сил спеціальних операцій ЗСУ став Олександр Трепак родом з Вінниці
 • Президент Володимир Зеленський звільнив указом №313/2024 полковника Сергія Лупанчука з посади командувача Сил спеціальних операцій (ССО) Збройних сил України й призначив на його місце бригадного генерала Олександра Трепака.

Новину оприлюднили на сайті адміністрації Президента.

Олександру Трепаку 47 років (позивний «Редут»). Народився 15 вересня 1976 року у Вінниці в родині військовослужбовця. Кар’єру у війську розпочав у 1993 році. Обіймав низку посад у розвідувальних підрозділах.

З 2008 року Трепак проходив службу у лавах Третього окремого полку спеціального призначення оперативного командування «Південь» Сухопутних військ, де став командиром загону спеціального призначення.

Відео дня

З 2014 року полковник Трепак брав участь в антитерористичній операції на сході України. В червні того ж року поблизу міста Бахмут група спеціального призначення на чолі з ним розпочала операцію з пошуку та евакуації тяжкопораненого командира Центру забезпечення бронетанковим озброєнням полковника Володимира Чобітка.

Тоді на чолі підгрупи з восьми бійців полковник захопив блокпост російських бойовиків на в’їзді до міста та впродовж трьох годин утримував його, забезпечивши коридор безпеки для доставки другою підгрупою командира центру до місця евакуації гелікоптером. Під час бою зазнав кульового поранення в ногу, але від евакуації відмовився і протягом двох діб керував відбиттям атак російських бойовиків на Центральну артилерійську базу озброєння у селищі Парасковіївка Бахмутського району Донецької області.

Після лікування у шпиталі з 27 серпня до 3 жовтня 2014 року був старшим військовим начальником з оборони території Донецького аеропорту. Здійснював безпосереднє керівництво відбиттям усіх спроб штурму та захоплення аеропорту російськими бойовиками.

Особисто організував контрдиверсійну та контрзасадну роботу в околицях Донецького аеропорту, що унеможливило спроби російських бойовиків перекрити шляхи постачання захисникам аеропорту продуктів та боєприпасів.

Указом Президента України від 12 лютого 2015 року за особисту мужність, героїзм та високий професіоналізм Олександру Трепаку присвоїли звання Героя України з врученням ордена «Золота Зірка».

З 23 березня 2016 до 3 листопада 2020 року — командир Третього окремого полку спеціального призначення Сил спеціальних операцій Збройних сил України.

Наприкінці 2020 року призначений начальником штабу заступником командувача Сил спеціальних операцій Збройних Сил України.

 

Читайте також:

Уродженця Вінниччини генерала Олександра Яковця призначили головою Адміністрації Держспецтрансслужби

З переліку об’єктів культурної спадщини на Вінниччині викреслили низку пам’ятників

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (4)
 • Valeriia

  аа ну ясно вітаєм..
 • Валерій Світельський

  Ну, москаль, тікай за Урал поки не пізно.
 • Valeriia

  і?? в 20 році?

  Nadiia reply Valeriia

  Що і? Був заступником командувача з 2020, став командувачем в 2024

keyboard_arrow_up