Працюють по 27 годин: хірург «Червоної Калини» Богдан Журавель розповів про роботу на передовій

- Це цікава та благородна робота, яка суміжна з багатьма приємними моментами. Так говорять про свою працю на стабпункті медики. Але найкраще — це подивитись в очі пацієнту, якого змогли врятувати.
Медикам в стабілізаційному пункті на Донецькому напрямку іноді доводиться працювати по 27 годин. Поранені бійці з медевакуації прибувають туди цілодобово. Їх обстежують, уточнюють діагнози, надають необхідну допомогу, стабілізують стан хворих і направляють у військові госпіталі та лікарні. Богдан Журавель, хірург за фахом, служить у бригаді Червоної Калини. Раніше працював із пораненими на Запорізькому напрямку, зараз рятує життя на Донеччині.
«Я на службі майже три роки. З початку повномасштабного вторгнення. Це моя третя ротація. Дві було на запорізькому напрямку, зараз — донецький. Цей напрямок проходить з великою інтенсивністю стрілецьких боїв. Відповідно тут в нас часто зустрічаються кульові поранення. На запорізькому напрямку була велика сіра зона, працювали дрони постійно, артилерія і більшість поранень були уламкові. Це усе створює свої особливості та відмінності в алгоритмі надання допомоги», — розповідає Богдан Журавель.
Медик додає, що є дві великі різниці між стабілізаційним пунктом і передовим хірургічним відділенням.
«В стабілізаційному пункті хірург майже не виконує хірургічну роботу. Умовно кажучи це боротьба з невідкладними станами і зупинка кровотечі. Якщо ми говоримо про передову хірургічну групу то це вже хірургія. Перші ланці damage control (контролю пошкодження). Це така велика система яку запровадили у всьому світі. Вона включає етапну боротьбу з травмами. На першому рівні ви робите те що терміново потрібно, відправляєте людину на наступний рівень, там робляться додаткові опції і на кінцевому рівні вже йдуть реконструктивні операції», — каже медик.
Богдан Журавель зазначає, що це цікава та благородна робота, яка суміжна з багатьма приємними моментами. Так говорять про свою працю на стабпункті медики. Але найкраще — це подивитись в очі пацієнту, якого змогли врятувати.
Читайте також:
«Прожив коротке, проте гідне життя..», — у Радівці відкрили меморіальну дошку Герою Івану Левчуку
Відсидів 30 років у в'язниці та знову загримить за ґрати. Поліцейські затримали злочинця
Посадовицю Гайсинщини спіймали на розтраті 340 тисяч гривень бюджетних коштів
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.