З 1 вересня за розміщення переселенців не платитимуть. Чому припиняється фінансування?

З 1 вересня за розміщення переселенців не платитимуть. Чому припиняється фінансування?
  • Проект «Прихисток» був спрямований на надання фінансової підтримки власникам домогосподарств від міжнародних донорів, які тимчасово прихистили ВПО у власному житлі.
  • У Вінницькій області фінансова підтримка для внутрішньо переміщених осіб склала 159 мільярдів гривень.
  • Проект від Мінреінтеграції був розрахований до серпня 2024 року включно. 

— Успішно завершується Проект «Прихисток» з компенсації витрат на тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб, — повідомляють у Департаменті соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА.
Проект компенсації витрат на тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб «Прихисток» був спрямований на надання фінансової підтримки власникам домогосподарств від міжнародних донорів, які тимчасово прихистили ВПО у власному житлі. Основна мета проекту полягала у підтримці осіб, які прихистили переселенців. Проект від Мінреінтеграції був розрахований до серпня 2024 року включно.

У ході реалізації проекту Україні надано фінансову підтримку особам із числа ВПО у розмірі понад 3 мільярди гривень, у тому числі для Вінницької області — понад 159 мільярдів гривень.
Проект став успішним прикладом співпраці центральних та місцевих органів державної влади з міжнародними партнерами.
На даному етапі виплати особам, які розмістили ВПО, припинять з 1 вересня 2024 року. Наразі ведуться додаткові переговори з міжнародними партнерами щодо надання виплат надалі. Коштів на компенсацію видатків на тимчасове перебування внутрішньо переміщених осіб у державному бюджеті на 2024 рік немає, проте держава розглядає можливість продовження проекту на наступний рік.

Засновниця проекту Галина Янченко розповіла: «Сайт «Прихисток» з'явився у перший день широкомасштабного вторгнення росії. Ця ініціатива допомогла українським біженцям шукати безкоштовне житло. Починаючи від лютого 2022 року «Прихисток» відвідали понад чотири мільйони людей. І більше одного мільйона українців змогли знайти на сайті тимчасове житло. В перші пікові місяці війни кількість оголошень на сайті про вільне житло сягала 40-50 тисяч одночасно. Тобто, уявіть масштаби цієї взаємної підтримки, масштаби людяності, яку проявили всі українці». 

Відео дня

Читайте також:

У центрі Вінниці оновлюють трамвайні колії. Скільки триватимуть ремонтні роботи?

Махінації з ТОВ «Енера Вінниця»: розтрати з місцевого бюджету склали понад 336 тисяч гривень

Коментарі (5)
  • oleg kozhuhov

    А ті хто виїхав сам нічого не платили ще й пенсію за 7 місяців неодержав . Якби не накопичення с голоду вмерли, бо на роботу ніхто не хотів брати.
  • Oksana Oksana

    Тому що зараз підтримка потрібна жителя Курщини). (Міністерка Ірина Верещук наголосила, що Україна дотримується норм міжнародного гуманітарного права, а тому забезпечить мирним жителям Курщини необхідний захист та гуманітарну підтримку).
  • Ольга Гвоздецька

    Дуже дякую державу за підтримку.2.5 роки по чужих людях з пенсією 3000 ,вже і продуктами не допомагають,субсидію відібрали,зима наближається,виживайте пенсіонери самі як можете.40 років стажу.дякую!
  • Валентина Масловская

    державники для себе знайдуть і зроблять все, а от для людей 😟☹️

keyboard_arrow_up