У Вінниці запровадять інноваційну методику лікування хворих з фантомним болем

У Вінниці запровадять інноваційну методику лікування хворих з фантомним болем
  • У Вінницькій лікарні швидкої допомоги використовуватимуть інноваційну методику, яка має допомогти пацієнтам з фантомним болем. Заклад відвідали її розробники, які сприятимуть адаптації методики. 

У Вінницькій міськраді інформують, що лікарню відвідали професор Макс Ортіс Каталан, який очолює відділ нейропротезування в Інституті біоніки в Мельбурні (Австралія) і є засновником Центру досліджень біоніки та болю в Гетеборзі (Швеція), а також Паоло Сассу — експерт з хірургії кисті та реконструктивної ортопедії, фахівець з біонічної реконструкції кінцівок інституту ортопедії Різоллі. Також італійський фахівець займається мікрохірургією та реконструктивною хірургією та готовий ділитись досвідом з нашими фахівцями.

Під час візиту до лікарні гості взяли участь у декількох операціях.

Відео дня

— Це велике задоволення бути тут. Для нас це привілей — мати можливість допомагати людям, які постраждали від війни, — зазначив Паоло Сассу.

Макс Ортіс Каталан вже вп’яте в Україні. Вперше він приїздив на початку 2023 року. За цей час відвідав багато різних клінік та був вражений тим, як працюють українські лікарі під час війни.

Макс працює у двох напрямах — протезування та фантомний біль. Він розробив унікальну методику відновлення хворих після фантомного болю, яка вже впроваджена у декількох медичних закладах Вінниці. Також Макс займається біонічним протезуванням, ця методика зацікавила вінницьких лікарів, які розглядають варіант подальшої співпраці з іноземними експертами у цій сфері.

— Завдяки тому, що іноземні лікарі приїхали в Україну і побачили пацієнтів з ранами після ампутації, зрозуміли неможливість використання методики лікування фантомного болю, якою користувалися до цього. Тож вони розробили новий варіант, коли пацієнт бачить проєкцію втраченої кінцівки. Це сучасний аналог дзеркальної терапії. Також удосконалили методику зняття біопотенціалів з м’язів втраченої кінцівки для подальшого швидкого відновлення та реабілітації і керування майбутнім протезом. Тому Вінниця зараз має унікальну методику, яку розробили наші іноземні колеги, — розповів завідувач відділення Сергій Коваленко.

Вінницькі та іноземні медики домовилися про поглиблення співпраці у сферах реконструктивної хірургії кінцівок, лікування та реабілітації при фантомних болях, протезування.

Олександр Шиш, директор департаменту охорони здоров'я Вінницької міської ради, повідомив, що дана лікарня є однією з найінтенсивніших в регіоні, адже вона надає допомогу великій кількості поранених. Він висловив подяку іноземним колегам за те, що вони, ризикуючи життям, приїхали в Україну під час війни, щоб поділитися своїм досвідом з українськими лікарями, робота яких навіть у мирний час надзвичайно складна.

 

Читайте також:

Лікарі «Пироговки» видалили рідкісну злоякісну пухлину в молодої жінки

У червні пересувний мамограф «Квітка» працюватиме у восьми громадах Вінниччини

На Вінниччині збільшується кількість захворювань на кишкові інфекції

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up