Спочатку навушники, потім слуховий апарат - як зберегти слух

Спочатку навушники, потім слуховий апарат - як зберегти слух
Слухати музику в навушниках стало таким же природнім, як дихати. Якщо звук “врубати” на таку потужність, що і власного голосу не чути, то можна втратити слух. І тоді замість навушників доведеться носити слуховий апарат.

Слухати музику в навушниках можна при 60% від максимальної гучності, не довше години підряд і не більше двох годин за добу.
Допустимою нормою шуму, навіть якщо він тривалий, є 55 децибел. Прослуховування музики в навушниках при гучності в 80 децибел протягом двох годин - мінус 50% слуху в майбутньому.

Щоб нікого не чути
Саме так пояснюють більшість людей постійне використання навушників. В офісі, наприклад, щоб зосередитись на роботі і не відволікатись на сторонні звуки, розмови чи сміх, багато людей одягають навушники - і, вуаля, світ навколо замовкає.
Залишаєшся один на один із улюбленою музикою і спокійно працюєш.
Безліч підлітків та молодих людей, заходячи в транспорт, першим ділом одягають навушники і перемикаються на власну хвилю. При цьому мугичуть щось під ніс, кивають головою, підтупцьовують ногою в ритм.
Можна припустити, що гучність музики вони “врубили” на всі сто, тому ні власного, ні чужого голосу не чують.

Симптоми глухоти
Якщо ви вперто не вірите, що щоденне прослуховування музики в навушниках при максимальній гучності вже почало впливати на ваш слух, придивіться до себе уважніше. Тепер навіть без навушників вам хочеться підкрутити гучність, бо не можете розібрати слова пісні? Та і диктор новин по телевізору почав говорити тихіше, а радіо, то, взагалі, зіпсувалося. Все частіше ви просите знайомих повторити сказане, бо щось не розчули. А домашні стомилися виривати у вас із рук пульт телевізора в боротьбі за рівень гучності.
Якщо ви можете об’єктивно відповісти “так, є таке”, то негайно перегляньте свої стосунки з навушниками. Щоб не довелося згодом вступати в стосунки зі слуховим апаратом.
Особливо шкодять вашому слухові малесенькі навушники, які вставляються глибоко у вушну раковину - так звані вакуумні навушники. У цьому випадку звук діє безпосередньо на барабанну перетинку. І все б нічого, якби це було допустимих 50-60% максимальної гучності. А коли це повних 100%, страшно уявити, що робиться з вашими перетинками.
Навушники-накладки менш шкідливі для ваших вух. В них звук не діє безпосередньо на барабанні перетинки, а пом’якшується за рахунок мембран.

Вікторія Криштоф, лікар-отоларинголог медичного центру “Альтамедика”:
- Тим, хто любить постійно слухати музику в навушниках, варто притримуватись певних правил. Протягом дня вухам потрібно давати перепочити. Шкідливою для слуху вважається гучність у 90 децибел. А коли людина вмикає музику на максимальну гучність, звукова хвиля травмує барабанну перетинку. Кровообіг у цій перетинці порушується, що згодом призводить до погіршення слуху.
Фізичного болю людина не відчуває. Хоча, в деяких випадках, виникає раптовий шум у вухах. До зниження слуху можуть додаватися і такі симптоми, як головний біль, дратівливість та навіть запаморочення. Повністю відновити слух не завжди можливо. Як тільки у людини з’явилися симптоми погіршення слуху, варто звернутися до лікаря - бажано, до сурдолога.
Як тільки з’являється підозра щодо погіршення слуху, потрібно на деякий час взагалі відмовитися від використання навушників. Або хоча б поступово зменшувати тривалість прослуховування музики у такий спосіб і вмикати меншу гучність - на 50% від максимально допустимої.

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
  • Anonymous
    ТЕРМІНОВО! Подписываем петицию о признании России спонсором терроризма! Переходите на страницу петиции https://petitions.whitehouse.gov/petition/designate-russia-state-sponsor-terrorism/XMjbTltM нажимаете внизу синюю кнопку CREATE AN ACCOUNT заполняете форму E-mail address * First Name * (имя) Last Name * (фамилия) Challenge Question * (тут надо ввести ответ на вопрос, который написан над полем, переводите через google translate если не знаете английский) далее нажимаете внизу синюю кнопку CREATE AN ACCOUNT ждете письмо на почту переходите по ссылке из письма (... to confirm this is a working email address: ...) попадаете на страницу петиции нажимаете зеленую кнопку SIGN THIS PETITION Подключаем всех друзей и знакомых! Репостим по всем сайтам! или Шаги такие. клікнуть тут (или скопировать в поиск) https://petitions.whitehouse.gov/petition/designate-russia-state-sponsor-terrorism/XMjbTltM 1) Відкрити акаунт (клікнуть create account) 2) вписаnи свій і-мейл, (e-mail address), потім своє ім'я (fist name), потім своє прізвище (last name), потім свій індекс (zip code) 3) відповісти на просте питання англійською (Challenge Question) 4) потім зайти на свою і-мейл скриньку, там буде повідомлення від whitehouse для підтвердження реєстрації. У повідомленні перший лінк клікнути. Вийдете на сторінку із петицією, потім клікнути SIGN. петиція 1 https://petitions.whitehouse.gov/petition/designate-russia-state-sponsor-terrorism/XMjbTltM петиція 2 https://petitions.whitehouse.gov/petition/weapon-ukraine-protect-against-russian-aggression/QjSRkPHF петиція 3 https://petitions.whitehouse.gov/petition/demand-russia-de-occupy-territories-moldova-republic-georgia-and-ukraine/Shb8HNfL
  • Anonymous
    РЕЗУЛЬТАТИ СТАНОМ НА НЕДІЛЮ 18-го ПО ПЕТИЦІЇ "Визнання Росії спонсором тероризму": маємо трохи менше 76 тисяч підписів. ВІДСТАЄМО ВІД ГРАФІКА, ТОМУ ДУЖЕ БАЖАНО: 1. До кінця дня (18 травня) набрати 4 тисячі підписів (щоб було 80 тисяч); 2. За наступні 3 дні набрати по 6 тисяч підписів, так що б в запасі був хоча б 1 день (до 23 травня). ДЛЯ ЦОГО НЕОБХІДНО: - поширити у вигляді коментарів інструкцію про підписання петицій на основних сайтах всіх обласних центрів; - поширити електронними листами згадану інструкцію знайомим, партіотичним та проукраїнським організаціям (фірмам); - поширити у вигляді коментарів прохання на англійській мові про підписання петицій на сайтах інших держав (Польща, Прибалтика, Канада, США і т.д.); - терміново для своїх родичів та близьких створити акаунти на сайті https://petitions.whitehouse.gov і допомогти їм в підписанні даних петицій; Прохання, поширити це звернення та інструкцію на інші сайти.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
13:31 Майже 82 тисячі нових ФОПів відкрилися від початку року: скільки на Вінниччині? 13:06 У Погребищі пройдуть змагання для ветеранів війни в межах обласних ігор «Незламні Вінниччини» 11:56 Підготовка до НМТ 2025: обговорили ключові аспекти 11:32 Чи актуальна ще комендантська година у Вінниці? Ми запитали Від читача 14:59 Регіональний форум «10 років. Пробація – майбутнє зараз» у Вінниці 10:40 Екскаватор біля Ладижина вигорів вщент — водій дивом не постраждав 10:05 На Соборній водій Peugeot збив велосипедиста. Хлопця забрали до лікарні play_circle_filled 09:05 Вінниця прощається з 28-річним морпіхом Олексієм Іщуком 08:14 Сьогодні відзначають День матері. Історія, заборони та прикмети 11 травня 21:00 На Вінниччині посівна в розпалі: кукурудза, соняшник і гречка вже в землі 19:45 У Бабині на Вінниччині колишній палац Ярошинських перетворили на житловий будинок 19:27 Змагання присвятили Назарію Гринцевичу із позивним «Грєнка» та іншим загиблим «азовцям» photo_camera 18:17 Поблизу села Щітки сталася серйозна аварія. Водій ВАЗу загинув, ще п'ятеро — травмовані play_circle_filled 18:03 Травень ллє дощем, а влітку — спека до +40°C: синоптики попереджають про погодні гойдалки 17:10 «Справжній патріот і тато з великим серцем»: у Сокільці попрощалися з Героєм Костянтином Плахотніком 16:03 У Подільському онкоцентрі відкрили нове онкогематологічне відділення 15:05 У Вінниці презентували поштову марку на честь українських матерів 14:09 Вінницькі рятувальники вдосконалюють навички розмінування з дронами
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up